26

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

"Trochę dziwne dla mnie było to, że w ciągu 30 lat stare Imperium (teraz nazywa się First Order) tak szybko urosło w siłę"
Nie, no... Przecież Imperium straciło tylko jedną broń (Gwiazda Śmierci) i zarząd. Cała reszta została. Przez to 30lat to chyba nie rośli w siłę tylko popadli w "disorder".

27

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Vasco/Tristesse napisał/a:
Rastan napisał/a:

wady filmu:
- infantylność,
- przewidywalność,
- schematyczność fabuły, (...)
- gra niektórych aktorów.

Ej, przecież to główne cechy ep. IV-VI ;)

Zgadza się. Jednak to co mi nie przeszkadzało 30 lat temu, teraz już tak. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

28

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

A mi ze starszej trylogii najbardziej podoba się 6ka, a z nowszej 2ka. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

29

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

marekp napisał/a:

"Trochę dziwne dla mnie było to, że w ciągu 30 lat stare Imperium (teraz nazywa się First Order) tak szybko urosło w siłę"
Nie, no... Przecież Imperium straciło tylko jedną broń (Gwiazda Śmierci) i zarząd. Cała reszta została. Przez to 30lat to chyba nie rośli w siłę tylko popadli w "disorder".

No możliwe. Jak pisałem nie znam tak dobrze całego uniwersum. Wydawało mi się, że po Return of the Jedi zmietli całe Imperium z przestrzeni kosmicznej i zostały tylko niedobitki.

30

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Przecież Imperium i Republika to to samo państwo, tylko ustrój inny... To była wojna domowa.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

31

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

wieczor napisał/a:

Przecież Imperium i Republika to to samo państwo, tylko ustrój inny... To była wojna domowa.

Masz rację. Nie zmienia to jednak faktu, że była to jakaś ograniczona grupa oponentów, którą można było rozbić w pył, pozbawić wpływów, broni itd.

<spoiler on>

First Order ze swoją armią i nową(?) bronią w postaci "Planety Śmierci" wydaje się być niezniszczalna i sprawia wrażenie zwycięzcy w ostatnich bitwach o Endor. To Rebelianci wyglądają przy nich jak niedobitki. Moim zdaniem ukazanie ich w takiej mocy jest nielogiczne i nie sposób zrozumieć jak dokonali tego przez zaledwie 30 lat.

<spoiler off>

32

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

stRing napisał/a:

i nie sposób zrozumieć jak dokonali tego przez zaledwie 30 lat.

No jak to jak? Wygrali wybory większością głosów :P

Sikor umarł...

33

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

"No jak to jak? Wygrali wybory większością głosów"
MSPANC: https://vimeo.com/85847827

34

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Cześć,
Byłem wczoraj :)
Na wersji 3d z napisami.

Spodziewałem się wszystkiego najgorszego - w końcu to Disney - ale miło się rozczarowałem.
Film jest naprawdę dobrze zrobiony. Efekty - zwłaszcza w 3d - są świetne i nieprzesadzone.
Ba - jest naprawdę mało CGI, wyszli w plener!

Co do aktorów - cóż, film jest made in USA więc czarny pozytywny musiał się pojawić, nie ma siły.
Gra aktorska - wg mnie bardzo dobra.
Fabuła spójna - ale jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia a'la Terminator: Genisys - nawiązania do poprzednich części się wszechobecne - znów droid ma coś ważnego, znów jest knajpa, znów jest 'wizja' Rey.....

I motyw Skywalkera - wg mnie genialne posunięcie Abramsa.
Ciekawe ile zapłacili Hamill'owi za rolę??????

Polecam film w kinie 3d, pewnie wybiorę się jeszcze raz - do Imaxa.

tP

edit - literówka

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-28 20:23:58)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

35

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Tyle "furtek" zostało otwartych, ze z wnukami jeszcze będziesz chodził na kolejne nowe odcinki :) :)

36

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

BartoszP napisał/a:

Tyle "furtek" zostało otwartych, ze z wnukami jeszcze będziesz chodził na kolejne nowe odcinki :) :)

Heh,

W końcu business is business :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

37

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Dobry film!
Efekty 3d... dają czadu :)

38

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

thePink napisał/a:

Spodziewałem się wszystkiego najgorszego - w końcu to Disney

Error, wszyscy kojarzą Disneya z myszką miki? :)

"Piraci z Karaibów" to też Disney :)

Mi film się podobał, nawiązań do przeszłości nie oceniam jako kalki, czasem miałem tylko wrażenie, jakby scenarzyście brakło pomysłów na połączenie z poprzednimi częściami i zrobił to nieco na siłę. Ale lekko.

Nie potrafię za cholerę zrozumieć, jakim cudem powstał w ogóle First Order, wraz z niszczycielami, szturmowcami itp. Po zwycięstwie rebelii naturalnym było rekonstytuowanie się republiki, a niszczyciele i całe wojsko powinno się stać jej regularną armią, przecież państwo to państwo, nastąpiła tylko zmiana ustroju. Zresztą armia szturmowców była przecież armią republiki, która została przekształcona w imperium. Nie bardzo mi się ten wątek klei.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

39

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Ja byłem wczoraj. Większość seansu była jak szybka jazda bez trzymanki. Postać Finn-a, "hejtowana" mocno po premierze trailera była jednym z lepszych punktów fabuły, a Rey "odkrywającą galaktykę" tez niczego sobie ;)

Najwyraźniej zwycięstwo na Endorze nie było aż tak kluczowe dla zniszczenia Imperium. W filmie było wspomniane, że jakaś "Republika" się od rodziła. Ale znalazł się ktoś odpowiednio mocny z Ciemniej strony, który ogarnął chaos imperialny i nie dopuścił do przejęcia przez "nową" Republikę. Pytanie gdzie się do tej pory ukrywał i dlaczego nikt o nim nie wiedział.

Bardziej ciekawi mnie kim jest Rey, internet huczy od spekulacji :D

grzybson/SSG^NG

40

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

wieczor napisał/a:

Error, wszyscy kojarzą Disneya z myszką miki? :)

Nie o myszce myślałem - raczej o totalnej megakomecji, od której aż chce się ..... (dla niedomyślnych - czasem zdarza się na party, zwykle w piątkową noc) :)

grzybson napisał/a:

Bardziej ciekawi mnie kim jest Rey, internet huczy od spekulacji :D

Też jestem ciekawy - myślę, że już za kilka kolejnych epizodów się dowiemy :)

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-28 20:48:56)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

41

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

thePink napisał/a:

... raczej o totalnej megakomecji, od której aż chce się .....

No przecież Star Wars Episode VII to jest totalna komercja. Na stacji benzynowej zdrapki SW, w sklepach pełno gadżetów SW, przed seansem nawet pojemniki na popcorn SW :) Niedługo to już z lodówki będą wychodzić bohaterowie SW. :)
To JEST totalna komercja od której chce mi się rzygać.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

42

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Rastan napisał/a:

Na stacji benzynowej zdrapki SW.

Od razu wiadomo, na jakiej stacji tankujesz ;)

Rastan napisał/a:

Niedługo to już z lodówki będą wychodzić (...)

O, tu coś jest w lodówce...

https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xpf1/t51.2885-15/s640x640/sh0.08/e35/12338665_1756043854616832_315020459_n.jpg

Bo to, że bohater SW jest lodówką, to już od dawna wiadomo:

http://www.komputerswiat.pl/media/2015/154/3895937/r2d2p.jpg


PS.
Mnie tam wcale nie chce się z tego powodu rzygać :)

43

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

A mnie 3d zawiodło tu właśnie :P A Rey? Cóż, ma większą moc bez treningu od młodego Solo... Więc tylko i wyłącznie córka Skywalkera - który miał większą moc od swej siostry Lei Solo... :) A że tak jest okaże się w epizodzie IX dopiero, jak sądzę.

Sikor umarł...

44

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Ja to bym nie był pewien ... to Han Solo był zamrożony ... kto wie co z jego komórkami się stało :) Przecież Jabba to handlarz był i pewno nie stronił od dodatkowego zarobku.

45

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

@BartoszP: ale Han Solo nie miał mocy. Moc posiadała Leia, więc ich latorośl po niej ją odziedziczyła. Z drugiej strony Han był znanym przemytnikiem - czyli poza prawem, stąd może ciągoty młodego do ciemnej mocy :)

Sikor umarł...

46

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

@larek: no widzisz. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

47

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

@Sikor: ... no to wnuczka Yody ... a może Jar, Jar Binksa ... :) :) ... przecież specjalnie wzieli "kobitkę znikąd" aby wszyscy się nakręcali ... a czemu akurat wszyscy Dżedaj prócz Luka znikneli ? Nikogo więcej nie ma ? Snoke nie czuł mocy ? ....to sie nie trzyma specjalnie całości ....

48

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

"A Rey? Cóż, ma większą moc bez treningu od młodego Solo..." Nie wiemy ile młody Solo czasu poświęcił na treningi... Pewnie oboje to _Nowe_Pokolenie_ więc w ogóle nic nie trenowali bo wiadomo, że wszystko potrafią od razu sami z siebie ;-)

49

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Widać, że Harrison Ford nie chce grać w kolejnych częściach ;) Aczkolwiek ze spoilerów przeciekowych wynika, że Harrison Ford weźmie udział w kręceniu epizodu VIII, chociaż jako poległy będzie brał najwyżej udział "we wspomnieniach z przeszłości".



Ten wątek z czerpaniem energii ze słońca został wzięty chyba z kreskówki o wojowniczych żółwiach ninja - pamiętacie ten odcinek ;) ?

A poważnie - po raz trzeci zniszczono gwiazdę śmierci/obiekt podobny - miałem uczucie dejavu ;) Akcje wybitnie w stylu epizodów IV-VI, przy czym IV było najwięcej.

Fajnie było powrócić do starych klimatów, jeżeli chodzi o połączenie "starego z nowym" wyszło w bardzo dobrych proporcjach, dojrzewanie "do mocy" Rey było bardzo szybkie w stosunku do np. czasu edukacji Anakina czy Lukea, ale cóż... nie zapominajmy o sile mistrzów, którzy odeszli: Kenobi, Yoda - oni mieli jakąś możliwość oddziaływania nawet po śmierci.

No i pamiętajmy z epizodów I - III, że rycerzy Jedi było wielu, pewnie też wywodzili się z rodzin z "dużą mocą", ale pomysł jakoby Rey była córką Lukea jest dość prawdopodobny. Chociaż spoliery z przecieków twierdzą, że była daleką rodziną Kenobiego.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-12-30 06:36:42)

50

Odp: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

On już nie chciał grać po Imperium kontraatakuje :) Cały czas podobno nudził Lucasowi żeby go ubić, ale ten go w końcu przekonał.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem