Temat: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Heh

Udalo mi sie kupic atari 600  xl .
Jestem zaskoczony poniewaz z tylu zobaczylem db9 meski. Okazalo sie,ze to jest wbudowane sio2pc po comie. Pytanie mam taki...czy zadziala taka przesciowka do usb z tym sio2pc. http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- … 26404.html

.

2

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Z przejściówkami może być różnie. Testowałeś pamięć - jak ma włożone SIO2PC, to może ma także więcej pamięci?

Sikor umarł...

3

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Sikorku wyczułeś.. jest 64 kb :)

.

4

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

max sio*1

po ciezkich bojach z softem....

jak podlaczone w srodku ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2015-11-08 23:27:12)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

pablozp napisał/a:

zobaczylem db9 meski

W przejsciowce, ktora przytoczyles, jest takze db9 meski wiec jezeli kabel zadziala to chyba nie obejdzie sie bez jeszcze jednej przejsciowki.

6

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

I jak tam sprawdzales przejsciowke czy czy dziala?

7

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Olałem sprawe narazie z braku czasu nie kupilem jeszcze przelotki . zamontowalem ultimate i mam sio2sd

Ostatnio edytowany przez pablozp (2015-11-24 06:03:21)

.

8

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

To przy okazji sie spytam,czy warto kupowac kontroler np taki:
http://www.ceneo.pl/28430081#tab=spec

czy bedzie to dzialalo z sio2pc, czy tez moga byc problemy tak jak przy przejsciowkach usb2rs232?

Ostatnio edytowany przez Vidol (2015-11-24 07:13:34)

9

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Mam takową na jakimś chipsecie specjalnie pod Hiasowe AtariSIO kupione, ale coś nie chciało działać w Ubuntu w 2011. Nie pamiętam co. Ale chyba w standardowej szybkości chodziło. Za tydzień powiększyła mi się rodzina i niestety od tego czasu włączyłem komputer z tą kartą tylko dwa razy. Może jeszcze do tego wrócę, jak nie wywalą sterowników z kernela. Tak, to średnio widzę zastosowanie.

10

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

@Vidol: mam podobną kartę, ale z dodatkowym portem LPT i SIO2PC działało na niej bez problemów. Jedna sprawa: jeśli będziesz używał jej z APE, to w APE Configuration w menu Serial Driver Advanced Options zaznacz Extended PCI Address Probing oraz Specify UART Base Address. W tym drugim wpisz adres spisany z zakładki Zasoby w właściwościach sterownika karty w Menedżerze urządzeń (najpewniej będą tam dwa zakresy adresów, ale przepisz ten pierwszy).

Ostatnio edytowany przez voy (2015-11-24 10:31:22)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

@Voy: o ktorej wersji APE mowisz?

Zainstalowalem APE 3.0 i jakos u mnie w menu Serial Driver Advanced Options nie ma opcji Specify UART Base Address.
Gdzie tego szukac?

12

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

APE 3.0.11, wersja zarejestrowana. :) Na stronie jest stara wersja 3.0.2, która nie ma tej opcji, a aktualizacje AtariMax wysyła na maila tylko po rejestracji programu.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: Sio2pc z rs232 i adapter na usb

Hejka
Mam pytanka tzn. chciałbym zrobić przejściówkę sio-com (sio2pc) na mc1489an lub coś w tym rodzaju,
gry odczytywane po przez aspeQta.
No i teraz pytanie:
1. Czy dało by się zgrać sygnał w tym momencie po przez nośnik audio?
2. Jak działa command tzn. czy tylko daje sygnał startu czy też inne komendy?
Chciałbym zgrać sygnał z aspeQta,a później odtworzyć po przez mp3 z dodatkowy układem
(np przejściówka lub jakiś wzmacniacz).
Macie więcej doświadczenia więc główne pytanie - jest to realne?

analog+hex=?? ??