2,776

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Prawda. SKOKi pomniejszają podstawę opodatkowania o fundusze własne, co zbija ją praktycznie do 0.

Potrzebne źródło. Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych w art. 5 ust 1. określając podstawę opodatkowania, mówi o aktywach, a nie o aktywach netto.

EDIT

I jeszcze przydałoby się wyjaśnić, w jaki sposób ujemne fundusze własne, jakie według byłego MF i KNF mają SKOK-i, miałyby zmniejszyć ich aktywa.

Ostatnio edytowany przez Simius (2016-01-16 17:32:16)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

2,777

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
hAHAHAAHAH
Pojedz do USA pojedz do Wielkiej Brytani - Wyjedz gdziekolwiek poza swoja miejscowość( i wycieczke all inclusive do egiptu ) to pogadamy .
Narazie wymarzasz sie i robisz expera z siebie nie mając podstawowych wiadomości  i wiedzy z zakresu z którego sie  wypowiadasz.

2,778

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ Bartosz
Aby nadwyżka eksportu nad importem była muszą zajść dwa warunki ... ktoś " Matko jaki belkot

@Grzeniu
Podpowiem: Konsumpcja ! Ludzie zarabiają i wydają

I tak i nie.
Nie dlatego ze ja produkuje ja sprzedaje ja zatrudniam - jesli wszyscy kupuja produkty made in china , pakistan  itp to ja nie zarabiam .Ja nie zarabiam   ja nie zatrudniam . Ja nie zatrudniam ty nie zarabiasz Ty nie zarabiasz  ty masz problem.

Coz jak Polacy zrozumieja ta zasade to może zacznie cos sie zmieniac- CHYBA ZE JAK BARTOSZP uwazacie ze pieniadze biora sie z bankomatu :-) to karta  w reke i idzicie na zakupy :-) heheheh

Ile z was kupuje świadomie ? Kto sprawdza czy Piwo  o swojskiej nazwie jest produkowane przez Polski browar czy przez  korpo niemieckie, francuskie itp ?
A dlaczego niemieckie korpo ma wam placic dobrze ? Bo ? I ?

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-01-16 17:53:55)

2,779

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

Podobno PiS mocno zamiata w TVP... A jak było kiedys?

BartoszP napisał/a:

Wymienię prezesów i p.o. prezesów bo trochę sie kłócili między sobą:

[...]
Piotr Farfał... zwolennik narodowców ... ogólnie LPR czyli Koalicjant PiS

Piotr Farfał. był P.O w TVP  tylko przelotem - od 19 grudnia 2008 do 19 września 2009 czyli już za czasów PO.

wcześniej był Urbański i Wildstein kojarzeni z PIS
wcześniej Dworka - PO
wcześniej jeszcze SLDowski duet Kwiatkowski / Czarzasty - ci od afery rywina

Po Farfale był
Juliusz Braun PO

było jeszcze sporo innych ale raczej przelotem więc pominąłem ich.

Podsumowując nie byli to ludzie z "przypadku" ;) 
Usuwanie konkurencji i obsadzanie stanowisk "swojakami" to norma.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,780

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Prawda. SKOKi pomniejszają podstawę opodatkowania o fundusze własne, co zbija ją praktycznie do 0.

Potrzebne źródło. Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych w art. 5 ust 1. określając podstawę opodatkowania, mówi o aktywach, a nie o aktywach netto.

EDIT

I jeszcze przydałoby się wyjaśnić, w jaki sposób ujemne fundusze własne, jakie według byłego MF i KNF mają SKOK-i, miałyby zmniejszyć ich aktywa.

Żródło: Art. 5 ust 6 tejże ustawy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,781

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

OT: Eeeeee tam. Inni też mają fajnie: http://wolnemedia.net/polityka/8-letni- … a-papieza/   :)

2,782

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Ile z was kupuje świadomie ? Kto sprawdza czy Piwo  o swojskiej nazwie jest produkowane przez Polski browar czy przez  korpo niemieckie, francuskie itp ?

Kryterium pochodzenia towaru jest pozbawione sensu. W ten sposób kupujesz potencjalnie gorszy towar i zamiast pomagać - przeszkadzasz producentowi, bo pozbawiasz go bodźców do polepszania swojego produktu, co spowoduje że przegra na globalnym rynku z innymi producentami.

"Polski" pisze się z małej litery, tak samo jak niemiecki i francuski. Spocznij.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,783

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Kosa0

Jakiś ty przewidywalny .... jak żarty Strasburgera w Familiadzie ... jak go zwolnią albo przejdzie na emeryturę, to miejsce pracy masz pewne jak w "nomen-omen" banku ...

Coś pisałeś o niegospodarności Anglików, Niemców i Amerykanów w kontekście LPG, wyśmiewając tym Pin'a i jego stan majątkowy. Nie zapoznałeś się z podanymi dokumentami czy może są one zmanipulowane ? Wiem .... taki światowiec jak Ty pewno teraz odbiera swojego kolejnego Bugatti Veyrona.

Zamiast po raz kolejny "iść na rekord" wpisami i silić się na złośliwości zacznij przyswajać wiedzę ekonomiczną, to ułatwi Ci chodzenie na zakupy z karta bankomatową .... tak, tak ... naprawdę tak można ... nawet ponoć prezes PiS to pojął.
A może też zrozumiesz jak "pieniądz robi pieniądz" i że wcale nie trzeba wychodzić domu aby kolejne pieniądze czekały w bankomacie gdy popijać będziesz "alles-inkluziv"drinka na wiecznych wakacjach.

@Cyprian:

Jakoś nie rozumiem, co chcesz przekazać ? Za mało dokładnie podałem listę czy co ?
Skoro za czasów PO byli ludzie z koalicji "medialnej" PIS-LPR-SLD, to oznacza, że PO miała bardziej "pod górę".
Farfał był p.o. za zawieszonego Urbańskiego .... ale był....potem kto inny itd.... I tak było do 2011.
Ogólnie podsumowując post Ravanax'a: zwolnienia były za rządów PO ale w mediach rządzonych przez ludzi PiSocentrycznych. A to oznacza, że jego post, który miał wywołać efekt "łał" skończył się klapą. co sam przyznał.

@Ravenax:
Czyli jednak "pukający się kijem w pusty łeb bez piątej klepki <<leming>>" wyciąga wnioski ? Może nie "łyka" bezmyślnie papki medialnej ? Może czas zweryfikować parę wpisów ? Miło by było ...

2,784

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
No bez przesady. W tym jednym punkcie przyznałem Ci rację i tyle. Przecież już wcześniej napisałem, że potrafisz wyszukiwać informacje. Nic nie zamierzam weryfikować. Masz dowód, ze potrafię się przyznać do błędu kiedy jest taka potrzeba. Przypominam, że to ja, jako pierwszy zostałem nazwany lemingiem.

2,785

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A mogło być miło ... wyszło jak zwykle.
Wniosek ... nie masz argumentu to obraź .... nie zaszkodzi .... wtopisz ... krótkie "masz rację" załatwi temat choć wcześniej bluzgałeś na rozmówcę jak budowlaniec na budowie .....

2,786

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BatoszP jedyna rzeczą kora wyszydzam na tym forum to sa twoje lewackie poglady i brak wiedzy  .( Wyszydzam Poglady i brak wiedzy  a nie  ciebie a to roznica )
Do Pina mam szacunek :-).

Zaskocze cie jezdze starym 10 letnim struclem bo  nie zalezy mi na super ,extra, hiper furze :-) ale leje  porządną benzynkę  a nie jezdze na wegiel czy koks ,wmawiajac ze to objaw rozsadku :-)

Hahahaha Bartosz jak zwykle Bełkot :-) . podpowiem ci poloz pieniadz na pieniadz i wiesz tak jak  kozy , pieski i itp ;-)( to jest ironia )

@Adam - mowilem juz wiele razy pisze jak pisze :-) luzik :-)

Kryterium pochodzenia towaru jest kluczowe :-) i najwazniejsze . Popatrz na Chiny ( zaraz nasz naczelny ełonomista Bartosz P cos madrego napisze bazujac na TVŁENIE)

Bodziec do Polepszania ?
Dlaczego korzystasz z youtooba  a nie Polskiego odpowiednika ? Dlaczego korzystasz ( badz ty nie ) z facebooka ?

Jak ogol zrozumie ze Polski fb Polski youtoobe  jest moze gorszy technicznie ale lepszy bo naszy to nasi inzynierowie zaczna w Polsce zarabiac $$$ a tak ciesza sie jak dzieci ze pracuja za lisc salaty

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-01-16 19:19:11)

2,787

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
Już nie przesadzaj. Nigdzie nie bluzgałem...waż słowa. W ramach oczyszczenia atmosfery usunę wierszyk z posta, którego numer wielokrotnie pisałeś :) Nic nie zamierzam weryfikować w pozostałych swoich wypowiedziach.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-16 19:19:25)

2,788

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Kosa0:
Pomyliłem się ... zasługujesz tylko i wyłącznie na swój własny program ..... w tzw. "prime time" ... codziennie ok. 20:00 pomiędzy pogodą a sportem.

@Ravenax:

Ja właśnie cały czas ważę słowa ... czyżbyś się poczuł czymś urażony ... no bez przesady ....

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-16 19:22:07)

2,789

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

@Cyprian:

Jakoś nie rozumiem, co chcesz przekazać ? Za mało dokładnie podałem listę czy co ?
Skoro za czasów PO byli ludzie z koalicji "medialnej" PIS-LPR-SLD, to oznacza, że PO miała bardziej "pod górę".
Farfał był p.o. za zawieszonego Urbańskiego .... ale był....potem kto inny itd.... I tak było do 2011.
Ogólnie podsumowując post Ravanax'a: zwolnienia były za rządów PO ale w mediach rządzonych przez ludzi PiSocentrycznych. A to oznacza, że jego post, który miał wywołać efekt "łał" skończył się klapą. co sam przyznał.

Bartek, nie nawiązywałem do jednego konkretnego postu. Po prostu chciałem pokazać że normą jest że gdy zmienia się partia rządząca to zmienia się kierownictwo w spółkach skarbu państwa.


kosa0 napisał/a:

Ile z was kupuje świadomie ? Kto sprawdza czy Piwo  o swojskiej nazwie jest produkowane przez Polski browar czy przez  korpo niemieckie, francuskie itp ?

Robię to co przeciętny francuz czy niemiec, czyli staram się kupować lokalne wyroby. Kieruję się albo znajomością marki albo dedykowanymi aplikacjami w telefonie.
Nie robię żadnych czarów na kiju, wchodzę do sklepu biorę co lubię, płacę i wychodzę.

Jeśli chodzi o piwo to temat jest oczywisty, korporacyjne piwa są słabe.
Tak więc, jeśli chcę się napić piwa to sięgam po te dobre - regionalne, manufakturowe czy kraftowe.
Oczywiście jak mam ochotę na ginesa to sięga po tego irlandzkiego a jak pilsa to po czeski wyrób.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2016-01-16 19:44:41)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,790

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Cyprian
staram się kupować lokalne wyroby- wiec dajesz prace Polakom :-) i pozwalasz Polskim przedsiębiorcom bogacic sie :-). I co za tym idzie tworzysz miejsca pracy dla Polakow :-)
Ja tez tak robie :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-01-16 19:36:52)

2,791

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Kryterium pochodzenia towaru jest kluczowe :-) i najwazniejsze . Popatrz na Chiny ( zaraz nasz naczelny ełonomista Bartosz P cos madrego napisze bazujac na TVŁENIE)

To kryterium jest pozbawione sensu. Najważniejsze jest kryterium jakości do ceny.

kosa0 napisał/a:

Bodziec do Polepszania ?
Dlaczego korzystasz z youtooba  a nie Polskiego odpowiednika ? Dlaczego korzystasz ( badz ty nie ) z facebooka ?

Masz samochód? Jeśli tak to jaki?

kosa0 napisał/a:

Jak ogol zrozumie ze Polski fb Polski youtoobe  jest moze gorszy technicznie ale lepszy bo naszy to nasi inzynierowie zaczna w Polsce zarabiac $$$ a tak ciesza sie jak dzieci ze pracuja za lisc salaty

Nie bój się, polscy inżynierowie zarabiają w Polsce całkiem niezłe $$$.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,792

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cyprian...OK... to jest oczywiste ... Ale w sumie to chodzi też o styl i argumentację tej zmiany co każdy ma prawo komentować. Każdy kiedy i jak chce. To jest dorobek demokracji ostatniego ćwierćwiecza .... a właściwie ostatniego półwiecza, bo bez tych, którzy działali od lat 60-tych nie byłoby '89. Kimkolwiek byli kiedyś i są obecnie.

2,793

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@adam
To kryterium jest pozbawione sensu. Najważniejsze jest kryterium jakości do ceny.
Dlatego Chinczycy jezdza lexusami a Polacy  samochodami 16 letnimi na gaz a niedlugo na koks :-)

Masz samochód? Jeśli tak to jaki?
Buick :-)  a wiesz dlaczego ? bo
a)Mieszkam na stale w USA
b)Pokaz mi Polska marke samochodu ?

Nie bój się, polscy inżynierowie zarabiają w Polsce całkiem niezłe $$$.
Tiaaaaaa :-) Tak im sie wydaje  :-) i powiedz mi ze robia ciekawe projekty  heheheh
Wiecie ile dziennie do googl w PL wlpywa  cv :-)? 
Wiecie ile ci ludzie chca zarabiac co zglaszjaa sie :-)

Polscy inżynierowie pracuja za salate  jak zajace i łudza sie że to sa kokosy - nie sa

2,794

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Buick :-)

No tak ... w 2009 GM zaliczyło bankructwo i tylko dzięki nacjonalizacji ciągle te Buicki się produkuje. I do tego te miliardy ciągłych dotacji ... Maks Kolanko powien zrobić program i powiedzieć jak jest żyć za cudze pieniądze.

kosa0 napisał/a:

Wiecie ile dziennie do googl w PL wlpywa  cv :-)?
Wiecie ile ci ludzie chca zarabiac co zglaszjaa sie :-)

No właśnie ile ? Podaj liczby i jaki to jest udział we wszystkich wpływających CV ... z chęcią sie dowiemy.

kosa0 napisał/a:

powiedz mi ze robia ciekawe projekty

Tak. Robią. Co więcej ... polskie  firmy są kupowane przez amerykańskie ze względu na know-how ... nawet taka z Bielska została kupiona. Poszukaj a będziesz zaskoczony.

2,795

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
Ty znow masz probem z mysleniem - to stwierdzenie
Powiedz mi geniuszu  co ma fakt ze jezdze 10 letnim Buickiem  do twojej wypowiedzi o bankructwie GM
Oswiec nas  łekonomisto od  pieniedzy z bankomatu i manny z nieba

Nie wiem jaki jest udzial we wszsytkich wplywajacych - prosta prowokacja.
Dziennie bywalo iż i 3 tysiace aplikacji.

O tak robia bardzo ciekawe :-) hahahah zaraz mi powiesz o tworcy wiedzmina  :-)
To chwalcie sie  jakie to ciekawe projekty robicie - na zasadzie outsorcingu dla korporacji miedzynarodowych :-)
Jakiez to projekty przelomowe robicie :-)


Zaskocze cie  FIRMY Z USA  skupuja nie KNOW HOW tylko blokuja potencjalna konkurencje

Dziala to tak jestesmy duza korpo i mamy dzial ktory wyszukuje startupy - jesli  widzimy potencjalne niebezpieczenstwo to wykupujemy  taka firme za psie pieniadze .
Tak to dziala i nie tylko z firmamami z pL
Szukasz przykladu to zobacz akcelerator google w Warszawie heheheheh

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-01-16 20:13:18)

2,796

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

@adam
To kryterium jest pozbawione sensu. Najważniejsze jest kryterium jakości do ceny.
Dlatego Chinczycy jezdza lexusami a Polacy  samochodami 16 letnimi na gaz a niedlugo na koks :-)

Masz samochód? Jeśli tak to jaki?
Buick :-)  a wiesz dlaczego ? bo
a)Mieszkam na stale w USA
b)Pokaz mi Polska marke samochodu ?

Nie bój się, polscy inżynierowie zarabiają w Polsce całkiem niezłe $$$.
Tiaaaaaa :-) Tak im sie wydaje  :-) i powiedz mi ze robia ciekawe projekty  heheheh
Wiecie ile dziennie do googl w PL wlpywa  cv :-)? 
Wiecie ile ci ludzie chca zarabiac co zglaszjaa sie :-)

Polscy inżynierowie pracuja za salate  jak zajace i łudza sie że to sa kokosy - nie sa

Tak też myślałem, człowiek z polonii hamerykańskiej. Pyszny chamek, który uciekł z Polski :)
Jak mówią PISowcy: Uciekł jak tchórz Tusek ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2016-01-16 20:18:44)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,797

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeździsz Buickiem bo to część GMC, które żyje tylko dlatego, że rząd USA wpompował w nie 33 mld. dolarów. Wychodzi na to, że Buick to badziewie bo firma, która go produkowała zbankrutowała. No ale nie ma jak kryterium pochodzenia.

Co do reszty ....

kosa0 napisał/a:

Nie wiem jaki jest udzial we wszsytkich wplywajacych

To tłumaczy wiele ... nie wiesz ale się wypowiesz ...

2,798

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu-Prosty wiesniak co myśli ze jest pępkiem świata :-) i zjadł wszystkie rozumy :-)
Pochwal sie tymi PROJEKTAMI  ktore zmieniaja swiat :-)
Oraz KAPUCHA która zarabiasz :-)

Grzeniu dla ciebie odwaga jest dlubanie palcem w nosie , dla innych pozostawienie wszystkiego i pojechanie na drugi koniec swiata w nieznane :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-01-16 20:19:13)

2,799

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

@grzeniuPochwal sie tymi PROJEKTAMI  ktore zmieniaja swiat :-)
Oraz KAPUCHA która zarabiasz :-)

Komu mam cokolwiek udowadniać ? Tobie ? :) Buahahaaha :) Powiem tylko, że nie jesteś w stanie wyobrazić sobie co robię a z zielonych wolę sałatę :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2016-01-16 20:26:53)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,800

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP
Hahahahaahahah
Ty lepiej powiedz skad biora sie pieniadze z bankomatu ? hahahaha

Jezdze buickiem na BENZYNE  a nie koks  bo tak zadecydowalem :-) Pojmujesz  wolny czlowiek za swoje pieniadze kupil sobie samochod jaki chcial  . Kraj na ktorym sie wzorujesz za wschodu tez zbankrutowal i  ?

To tłumaczy wiele ... nie wiesz ale się wypowiesz ... I znow popisales sie glupota :-)
Napisalem ze nie wiem " jaki to jest udział we wszystkich wpływających CV"- zrobiles prostacacka prowokacje nawet jak na ciebie