Temat: Soft na ST - 2 pytania...

1. Czy ktoś z was uruchomił jakiegoś Linuxa na ST ?
2. Jakich trackerów uzywa się na ST ?

2

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

1. linuxa nie odpalisz bo 68000 nie ma ochrony pamięci. co prawda jest coś takiego jak uCLinux. nawet ktoś odpalił to na ST i Amidze <1200 ale po tym słuch zaginał. zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mint. jest szybszy i nie potrebuje MMU.

2. jeśli chodzi o czyste ST i tracker do mod to najlepszy jest chyba Protracker. do STE też chyba Protracker albo DBETracker. ten ostatni obsługuje 32 kanały i ograniczoną obslugę S3M. co do trackera chipowego to jest duży wybór na www.dhs.nu. jest tam dużo opisów. ( do samplowych też są :) )

3

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Jest jakaś wersja linuxa dedykowana dla ST. Poszukaj na necie - gdzieś to kiedyś widziałem.
Co do Minta - zgadza się, dla ST jest lepszy.

Sikor umarł...

4

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Niezgada sie! Na st najlepsy jest goły tos. Wszystkie inne rozwiązania to jak jechać z Katowic do Gdańska maluchem na jedynce. Na st sobie daruj linuxa i minta dla własnego zdrowia. Wiem co mówie bo mint'a na falconie (gołym) ledwo co da się używać. Linux na falconie chodzi... domyśl sie :-D
A co do trackerów to na st protracker, na ste octalyser. nic innego nie wchodzi w gre (dba to kupa...)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

A tak z innej beczki... Bywasz w Klepsydrze ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Stanowczo protestuje!!!

Na golym Falconie mozne bezproblemowo uzywac MiNTa, potrzeba tylko nieco samozaparcia :D

Jesli chodzi o MiNTa to polecilbym jakas starsza wersje, bo nowsze maja wymagania pamieciowe na tyle duze ze 4MB ledwo starcza...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Dzięki za odpowiedź. A co do oburzających się. Nie mam zamiaru używać tylko i wyłącznie MINT'a. A w Klepsydrze bywam ale ostatnio bardzo rzadko (jakoś czasu nie można znaleźć - pytanie było chyba do mnie i chyba o Klepsydrę w Bytomiu na Piekarskiej).

8

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Tak do Ciebie :-D Fajne tam jest - szkoda, że do kibla trzeba gumiaki zakładać :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

Ja nie mówiłem, że Mint nie chodzi na ST. Tylko, że ledwo co chodzi na Falconie. A skoro ST jest ok. 5x wolniejsze od Falcona to widać dobrze co Cie czeka z Mintem:-D Ale jak mawiają: do odeażnych świat należy :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

ja odpalalem mulitos'a ( z aes'em 4.0) na 1040STe z dyskiem twardym, 4MB RAM i jakos to chodzilo. o ile pamietam to pisalem nawet cos na tym w pure c. nie wiem jak to dziala z programami skompilowanymi pod minta bo paskudowy interfejs nie ma sterownika do minta ale nie bylo az tak wolno.

11

Odp: Soft na ST - 2 pytania...

To zależy do czego się człowiek przyzwyczai :)
A co do Paskudowego interfejcu to mam gdzieś źródła do całego pakietu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.