Temat: New Ultimate 1MB BIOS

Please find a new beta main BIOS and PBI BIOS for the Ultimate 1MB:

http://atariage.com/forums/topic/240034 … incognito/

Incognito to follow shortly. A few features are incomplete but most things are 100 per cent working.

2

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

As I said on your Facebook page, I'm going to test it soon, but now I need to get my SIDE back.
I expect some functionality improvements over a Candle's BIOS :)

Also, what is a software license of that BIOS?

.: miejsce na twoją reklamę :.

3

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

skrzyp napisał/a:

Also, what is a software license of that BIOS?

Good question. I will let you know when I find out whether the firmware will end up pre-installed on a commercially marketed product. ;)

4

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

I don't mean copyrights, but more like license of code, take a look at this link which shows you an available options, if you don't want to be that 'evil guy' :P

.: miejsce na twoją reklamę :.

5

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

OSS virus spoils another generation of communists :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

W załączniku mój setup Ultimate 1MB z BIOS 2.4 i PBI BIOS 1.3 od Flashjazzcata. Sprawdzony na sprzęcie (działa). Zgrany do pliku programatorem. W środku Q-Meg+ 4.04, XL OS 1.3, XL OS 1.3 z patchem Hiasa, OS B w wersji PAL, Atari BASIC C, a w pozostałych slotach BASIC-a siedzą gry Alien Ambush, Galaxian i Gridrunner :)

Post's attachments

Ultimate1MBv2 with BIOS v2.4 and PBI v1.3 (by Voy).bin 512 kb, liczba pobrań: 29 (od 2015-07-06) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Incognito BIOS is new available in the same thread, or here:

http://atari8.co.uk/apt/incognito/

8

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Ultimate update, including new loader:

http://atariage.com/forums/topic/240034 … try3389841

Incognito versions to follow.

9

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Incognito build:

http://atariage.com/forums/topic/240034 … try3391400

10

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

I am blind. If there is an old bios, loader and pbi to download somewhere? I need those with old graphics layout.

All must be able to be updated with uFlash.

Ostatnio edytowany przez stRing (2015-12-31 11:02:59)

11

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Na prośbę Skrzypa przygotowałem gotowy obraz ROM-u z najnowszym BIOS-em, PBI, SIDE Loaderem i SDX: http://ftp.pigwa.net/stuff/projects/Ult … M%20images. Nagrałem też poglądowe wideo z flashowania starej Candle'owej wersji. :) Spis tego, co w środku, jest w katalogu. ATR z osobnymi modułami przygotowali Draco i Skrzyp.

stRing: oba oryginalne obrazy możesz znaleźć tutaj: http://ftp.pigwa.net/stuff/projects/Ult … /original/

Ostatnio edytowany przez voy (2016-02-11 12:09:45)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Może ktoś napisać jak w najnowszym firmware włączać STEREO, tak jak to się odbywa w zestawie Ultimate + Stereo + Uswitch ?

13

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

W menu Ultimate jest opcja Stereo przecież teraz.
Muszę Wam zrobić ten poradnik wreszcie, boście chyba wszyscy ślepi są, co chwilę ktoś ma z czymś problem.

.: miejsce na twoją reklamę :.

14

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Zrób, przyda się.

15

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Możesz, nie musisz :-)

U mnie w bios 0.47 >System Information opcja Stereo tylko pokazuje informację, sądzę, że zaplanowane przełączniki będą w Device Control, ale u mnie nic się nie zmienia, wspomniana opcja stereo jest zaciemniona.

EDIT: wgrałem ponownie bios - opcja stereo da się zmieniać :-) i działa.

Ostatnio edytowany przez Yansen (2016-02-12 14:25:25)

16

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Wersja 0.45 nie działała mi z SIO2BT, a dokładniej - nie resetowało "na zimno" z klawiatury SHIFT+RESET. Musiałem powrócić do wersji 0.24. Czy było coś z tym robione przy wyższych wersjach?

@voy - dzięki za namiary.

Ostatnio edytowany przez stRing (2016-02-12 20:47:24)

17

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

stRing napisał/a:

Wersja 0.45 nie działała mi z SIO2BT, a dokładniej - nie resetowało "na zimno" z klawiatury SHIFT+RESET. Musiałem powrócić do wersji 0.24. Czy było coś z tym robione przy wyższych wersjach?

No clue what could be wrong with SIO2BT: check high-speed SIO settings, I guess. Shift+Reset problem is a known bug, since the function clashes with partition table re-read (also on Shift+Reset). Thanks for reminder: need to fix that.

18

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

IMPORTANT UPDATE for FATFS.SYS users… And likely everyone else, also fixes minor glitches in FAT driver using SIDE Loader, even if this loader does access disk directly.
PBI BIOS was updated to version 1.57, fixes FAT16 partitions bigger than 32MB under SpartaDOS X

Voy's images on Pigwa are always updated, so you just need to re-download them. When you're using FJC's Ultimate "toolset" you don't need to flash AIO image each time, so use "separated files" version and flash only ULPBI157.ROM

If you're interested, FJC might publish details about that bug, because I'm not very knowledgeable in SDX drivers.
Anyway, if you found any bug in FJC's works, don't hestiate to report that! Even when I do intensive stress tests against every software done by FJC, Draco and so on, not everything can be detected that way, so other users' help are very appreciated :)

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2016-02-13 03:02:18)

.: miejsce na twoją reklamę :.

19

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Z tymi numerami też ciągle jakieś zmiany wcześniej był Bios PBI 1.5.2, teraz jest Ultimate PBI 1.55, co będzie jutro ? :-)

20

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Durnoty pan gadasz, była wersja 1.52 ewentualnie.
To że FJC nie prowadzi changeloga na bieżąco to inna sprawa…

.: miejsce na twoją reklamę :.

21

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

http://atari8.co.uk/wp-content/uploads/ … a-BIOS.zip

Otwórz przeczytaj.
Panie.

Potem oceniaj.

22

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

FJC nie odświeża plików na stronie na bieżąco, tylko wrzuca nowe wersje w wątku na Atari Age; tutaj natomiast, w poście nr 18, pod linkiem na Pigwie są najnowsze możliwe wersje modułów wraz z rozpiską składowych obrazu All-in-One. Bonusowo świeża wersja Altirra OS z najnowszej bety emulatora. :)

EDIT:
Info o nowych wersjach modułów i o odświeżanej paczce będzie umieszczane w niniejszym wątku.

Lista składników obrazu 'All-in-One' dla Ultimate 1MB:

- SpartaDOS X v4.47 (7-02-2016)
- SIDE Loader v0.40
- BIOS v0.51
- PBI BIOS v1.59
- XL OS BB000001 rev. 3 (1.3)
- Altirra OS v2.80-test19
- Atari OS B (PAL)
- Q-Meg+OS v4.04
- Atari BASIC C
- Altirra BASIC v1.50
- Galaxian (cartridge version)
- Frogger (cartridge version)
- Missile Command (XEGS slot #1)

Changelog:

BIOS

v.0.51

*    Fixed: Inadvertent banking in of SIDE external 16KB ROM on reset (real hardware only)

PBI BIOS

v.1.59

*    Fixed: Inadvertent banking in of SIDE external 16KB ROM when ATR swap button pressed

Ostatnio edytowany przez voy (2016-02-24 19:02:13)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

23

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Fajnie by było jakby w tym ATR  pojedynczymi plikami był też uflash. Ale na razie mam inny problem po flashowaniu, nie mogę wyjść z SETUPu.

24

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Jest, tyle że pod nazwą AUTORUN.SYS. :)

Każdy pełny obraz wsadu sprawdzam po nagraniu na ATR-a, flashując nim Ultimate'a. U mnie działa. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2016-02-24 23:00:58)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

25

Odp: New Ultimate 1MB BIOS

Ale ja nie wrzucilem calego obrazu tylko pojedyncze pliki.
Nic, na razie komp martwy. Flash do zamowienia bo tego Amic programator nie łyka.