1

Temat: 8 bitowy Centronics wewnętrzny

Kilka razy o tym interfejsie wspominałem. Pomimo dostępności MicroPrintów może się komuś przyda. Chociaż czy będzie działał z nowymi rozszerzeniami,w tym U1MB, nie sprawdzałem jeszcze.
W końcu po zamontowaniu U1MB muszę nieco upiększyć kabelki i zrobić miejsce na DarkAKI, to przyszła pora na jego uwiecznienie. Bazowałem, o ile pamiętam, na tym 7-bitowym opisanym w "Komputerze" nr 9/1988 i być może czymś jeszcze - nie znalazłem teraz czy był w Bajtku lub gdzieś indziej.
8 bitów danych z PA0-7, STROBE z PB7 przełączanego ręcznie po uruchomieniu komputera, BUSY do przycisku pierwszego joysticka.
Dodatkowo reset drukarki - nie pamiętam jak często zawieszała się nasza domowa Seikosha (Optimus) SP-1900 ale musiało się tak dziać skoro dorobiłem przełącznik. Może był w tym schemacie w Komputerze też - nie pamiętam.
Schemat załączam, plik sch z gschem jaki znalazłem w Ubuntu. Sterownik dodam jak go znajdę - to chyba jedyny produktywny napisany przeze mnie kawałek kodu w asemblerze. Poza zanopowaniem wyłączania przez loader MasterHeada transmisji w Turbo (TOP) ze stacji dysków.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2016-02-14 22:01:48)

Post's attachments

centrh.asm 1.48 kb, liczba pobrań: 3 (od 2016-02-14) 

centrh_asm.txt 1.56 kb, liczba pobrań: 2 (od 2016-02-14) 

centronics8bit.png 69.34 kb, liczba pobrań: 2 (od 2016-01-30) 

centronics8bit.sch 4.45 kb, liczba pobrań: 22 (od 2016-01-30) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: 8 bitowy Centronics wewnętrzny

lemiel: znalazłeś sterownik ? Drukarki wiercą się na biurku :-)

3

Odp: 8 bitowy Centronics wewnętrzny

Dzieci śpią, 22 dopiero minęła, źródło było na jednej z już skopiowanych dyskietek. Dodałem do pierwszego postu, format QA, plus wersja w ASCII. CNV do Panthera jeszcze na nie skopiowanych dyskietkach.