Temat: Kabel AV do Atari ST

Witam!
Czy ktoś ma na zbyciu kabel AV do Atari ST DIN 13 / Euro ? Chętnie kupię, oczywiście w rozsądnej cenie.

Odp: Kabel AV do Atari ST

Na allegro regularnie bywają.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Kabel AV do Atari ST

Adam Klobukowski napisał/a:

Na allegro regularnie bywają.

Tak bywają, ale ich cena nie jest atrakcyjna.

4

Odp: Kabel AV do Atari ST

Osprzęt do ekskluzywnego sprzętu bywa drogi ;) Tak samo jak tarcze hamulcowe do Bentleya będą droższe niż do Golf-a 2 ;)

Odp: Kabel AV do Atari ST

No to pozostaje zrobienie samodzielne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Kabel AV do Atari ST

Jeśli do STM/STe to ja kupiłem kompozyt za 42pln z przesyłką i działa świetnie ale faktycznie 60+przesyłka to trochę przesada . Mimo że doceniam pracę jakom ktoś włożył w polutowanie tego .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

7

Odp: Kabel AV do Atari ST

Ja też polecam zrobić samemu.

Din13 - 18zł allegro z wysyłką lub Sławmir - 17zł z wysyłką - w lokalnym sklepie elektronicznym nie kupisz - przynajmniej w trójmiescie - były ostatnio 10 lat temu.
W pobliskim sklepie elektronicznym kupujesz euro scart za 2zł, 2m kabla 8żył liycy - 10zł, pare rezystorów, koszulkę termokurczliwą (nie wymagana) - w zaokrągleniu - 20zł. Paliwa lub biletu nie liczę, można kupić po drodze z pracy. Możesz też zaoszczędzić i kupić 2m byle drutu za 4zł ale na LCD obraz będzie tylko ciut gorszy niż przez Composite. W droższej wersji 37zł. W tańszej 31zł.

Jak już wszystko masz to jeszcze tylko lutownica z cieńkim grotem, cyna - to konieczność.
Sprawny lutowniczy poradzi sobie bez trzeciej ręki lutując kabelki do din13, obcinaczki lub sciągacz izolacji - to tylko dla profesjonalistów - można sobie poradzić bez.

A później wystarczy poszukać dobrego schematu tak żeby wszystko działało na każdym ST, na każdym CRT lub LCD, godzinka lutowania ( bez pośpiechu - ma być dokładnie) i GOTOWE.

W sklepie elektronicznym nie daj się naciągnąć - sygnały RGB nie muszą być osobno ekranowane.
Wtyk scart też nie musi być złoty.


A tak z czystej ciekawości, rozsądna cena za taki kabel to?

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

8

Odp: Kabel AV do Atari ST

bartek030 napisał/a:

Ja też polecam zrobić samemu.

Din13 - 18zł allegro z wysyłką lub Sławmir - 17zł z wysyłką - w lokalnym sklepie elektronicznym nie kupisz - przynajmniej w trójmiescie - były ostatnio 10 lat temu.
W pobliskim sklepie elektronicznym kupujesz euro scart za 2zł, 2m kabla 8żył liycy - 10zł, pare rezystorów, koszulkę termokurczliwą (nie wymagana) - w zaokrągleniu - 20zł. Paliwa lub biletu nie liczę, można kupić po drodze z pracy. Możesz też zaoszczędzić i kupić 2m byle drutu za 4zł ale na LCD obraz będzie tylko ciut gorszy niż przez Composite. W droższej wersji 37zł. W tańszej 31zł.

Jak już wszystko masz to jeszcze tylko lutownica z cieńkim grotem, cyna - to konieczność.
Sprawny lutowniczy poradzi sobie bez trzeciej ręki lutując kabelki do din13, obcinaczki lub sciągacz izolacji - to tylko dla profesjonalistów - można sobie poradzić bez.

A później wystarczy poszukać dobrego schematu tak żeby wszystko działało na każdym ST, na każdym CRT lub LCD, godzinka lutowania ( bez pośpiechu - ma być dokładnie) i GOTOWE.

W sklepie elektronicznym nie daj się naciągnąć - sygnały RGB nie muszą być osobno ekranowane.
Wtyk scart też nie musi być złoty.


A tak z czystej ciekawości, rozsądna cena za taki kabel to?

Myśle że 40zł to byłaby rozsądna cena.

9

Odp: Kabel AV do Atari ST

Witam
Ja zrobiłem sobie sam kabel, do tej pory pamiętam lutowanie DIN13 i następnym razem zapłaciłbym i 60 zł za dobrze zrobiony kabel. I nie dlatego że mam za dużo kasy, ale za bardzo mi łapy latają. W między czasie kupiłem stację lutowniczą, ale czy byloby lepiej? No nie wiem.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000