Temat: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

Posiadam od jakiegoś czasu kartridż do Atari ST   C-LAB POLYFRAME.
Mozę ktoś podpowie do czego jest ten kartridż i jak go uruchomić.
Samo włożenie w gniazdo i próba uruchomienia z poziomu TOS'u  nic nie dała.
Ciekawy jestem tego kartrodźa.  Pomóżcie. :)

Post's attachments

221552.jpg 94.64 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

221556.jpg 83.53 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

221607.jpg 94.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Zapewne to sprzętowy klucz do jakiegoś programu. Sam z siebie taki cart nic nie robi.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Jako rzecze Sqward, to z pewnością jest klucz sprzętowy (dongle) rodzaj zabezpieczenia programu.
W tym przypadku chodzi pewnie o program CLABa "POLYFRAME" - edytor brzmień midi.

Sam cartridge nic nie daje i bez softu jest bezużyteczny.

Zawsze mi się wydawało, że te zabawki od CLABa to czarne były(?), ale możliwe, że i w innych kolorach je robili :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

4

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

atari-user: pełen komplet na focie masz

Post's attachments

Zrzut ekranu 2016-02-28 o 10.29.03.png 1.69 mb, liczba pobrań: 2 (od 2016-02-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

5

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Dzięki za fotkę.
Faktycznie wygląda to jakby to samo, tylko kolor kartridża inny.
Ale w takim razie jak nazywa się ten program, z którym współpracuje ten kartridż ?.
C-Lab to rozumiem że nazwa firmy, a program to "POLYFRAME". ?
Nigdzie nie mogę znaleźć takiego programu.
Czy ten kartridż to jest właśnie sprzętowy klucz do programu. ?, czy może jakieś dodatkowe brzmienia, sample itp. ?

6

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

erOS sugerujesz że to klucz do programu C-LABa POLYFRAME. Bardzo prawdopodobne.
Chciałbym go sprawdzić.
Ale powiedz czy spotkałeś gdzieś w sieci ten program. ?.Jest w wielu miejscach ogromna baza różnorodnych programów, włącznie z bardzo profesjonalnym oprogramowanie MIDI Czy DTP, ale C-LAB POLYFRAME nigdzie nie znalazłem.

7

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/p … ZYTKI3.TXT - leży na pigwie w "paskud"nym katalogu przeca.
====>Edyta:
http://www.waldorf-music.info/phocadown … dparty.txt - to też może się informacyjnie przyda.
Btw: napisz do C-Laba, uwolnili sporo swojego softu do Atari, masz klucz - może dostaniesz linka do ostatniej wersji.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2016-03-04 11:42:57)

Sikor umarł...

8

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Sikor. w linku który podałeś jest spis programów użytkowych leżących na pigwie.
Co by to nie oznaczało, znalazłem na FTP ten program.
Ale w spisie pod nazwą C-LAB jest tylko  "AURA C-LAB v1.0" - 0245 (chyba ze nie potrafię inaczej go odnaleźć).
Nie do końca jestem przekonany że to jest właśnie ten program o którym mowa.
JA szukam programu C-LAB PolyFrame bo z taką nazwą mam kartridż który chciałbym sprawdzić i do tego produktu kol. piter podesłał zrzut. .
Ale postaram się uruchomić ten program i zobaczymy czy to jest to.

9

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

jest przeciez w spisie u Paskuda pod nazwa
POLY FRAME v1.203                       E        +   3D   0684  do MIDI

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

"AURA C-LAB"??? Odnoszę wrażenie, że Atari-User to jakieś alter ego Bezrobotnego ;)

Owszem, to spis kolekcji Paskuda, ale jest tam nie tylko Aura...
W spisach Paskuda POLYFRAME jest w 2 miejscach, w plikach:

- UZYTKI3.TXT   POLY FRAME v1.203 E +   3D   0684  do MIDI
- MUZYKA2.TXT  POLYFRAME C-LAB   3D  589 uniwersalny edytor brzmien syntezatorow i innych urzadzen MIDI (duza biblioteka)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

11

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Dzięki Panowie.
Sorry że jestem tu nowy i nie bardzo w dużej części rozumiem Wasze  skrótowe porady.
Napisałem "(chyba ze nie potrafię inaczej go odnaleźć)". 
Faktyczne szukałem w spisie po nazwie firmy C-LAb, a nie po nazwie programu PolyFrame.
Ale teraz widzę że jest program pod nazwą PolyFrame.
Nie poruszam się po tych spisach i po FTPach taj jak duża część starszych użytkowników. 
Musze się jeszcze do tego przyzwyczaić, no chyba że prędzej się zniechęcę i zaprzestanę korzystania  tego forum.
Ale skoro jest  takie forum to pytam i staram się pytać precyzyjnie.
I dziękuję wszystkim którzy chcę mi coś konkretnego podpowiedzieć.
A i jeszcze.  Jeszcze nie jestem Bezrobotnym.  :)

12

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Uruchomiłem program "C-Lab POLY FRAME  v1.203 E   0684" (3 x FDD) i działa. Możliwe ze to może być właśnie ten program do tego kartridża. Ale w dalszym ciągu nie mam tej pewności.
Program uruchamia się i z kartridżem i bez kartridża tak samo.  Po włożeniu kartridża nie wiem jak ewentualnie go odczytać.
Nic w samym programie nie przybywa. A może znowu tego nie wiem i nawet nie wiem gdzie i czego dodatkowego  w programie szukać?.
Może program jest scrackowany i pozbawiony potrzeby użycia klucza sprzętowego ?.
A może sam kartridż jest uszkodzony ?. (wygląda dobrze)
Hmm. Nie wiem.
Może ktoś miał doświadczenie z takimi kartridżami i chciałby coś dopowiedzieć. ?.

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

W kolekcji Paskuda, program jest na 100% scrackowany. W tym wypadku cartridge nie powinien byc potrzebny.

Sprawdzić musiałbys z oryginalnym, niescrackowanym Poly Frame. Jeżeli nie ruszy bez cartridge, oznaca że jest on kluczem sprzętowym, i jest to prawdopodobnie jego jedyna funkcja.

Staramy się być tu w miarę wyrozumiali dla 'nieporadnych informatycznie' osób, ale pamiętaj że przyjętą zasadą jest to, że na pytającym/proszącym o pomoc leży waga tak opisania swojego problemu, żeby pomagający/odpowiadający mogli go zrozumieć. Czasami prowadzi to do kąśliwych uwag (przypadek Bezrobotnego, ale to jest naprawdę 'specjalny' przypadek), ale nie zrażaj się, nie gryziemy zbyt mocno ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Polyframe clab'a to edytor instrumentów Midi do którego prócz głównego programu przynależą moduły napisane na parę rodzin instrumentów. W komplecie jest dyskietka do Yamahy sy-cala seria,Korg Seria T itd,sam program główny to nie wszystko.Dzisiaj jest na rynku nowszy produkt od emagic(dawniej Clab) o nazwie SoundDiver-bardzo dobre narzędzie.Ten cardridge to już pamiątka.Polecam się na przyszłość w temacie Midi


cadbox@op.pl

15

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

mikeking,
Dzięki za kilka dodatkowych szczegółów na temat oprogramowania MIDI. Faktycznie, program SoundDiver wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie.  Natomiast czy jest jego wersja na kompy ATARI. ?.
My na tym forum poruszamy i omawiamy tematy związane z ATARI. Można oczywiście wspomnieć i nowszych programach i konstrukcjach, ale raczej nie wskazane jest porównywanie ich ze sobą. 
Kartridż oraz program C-Lab PolyFrame na ATARI jest produktem pewnie sprzed 20'u paru lat. 
Ja osobiście nie mam uzdolnień muzycznych, ale jakiś czas temu (około 10 lat wstecz), podłączałem znajomemu klawisze Korg'a z dodatkowym modułem brzmień Kurzweil'a do PC za pomocą MIDI i testowałem na programie chyba Logic. (chyba tak się nazywał) Było to dość dawno temu i nawet nie wiem czy ten program jeszcze jest na rynku, czy też jest już przestarzały i jak PolyFrame przez nikogo już nieużywany.
Jest jeszcze Cubase i pamiętam, Szteinberg Pro 24 na ATARI i pewnie jeszcze wiele, wiele innych programów do obsługi MIDI.
A jak piszesz cartridge to pamiątka. Pewnie tak. Przy tak dynamicznym rozwoju techniki, urządzenia sprzed 20'u lat staja się tylko ciekawostkami i pamiątkami. I pewnie zostanie już w mojej kolekcji pamiątką i dodatkowym gadżetem  sprzed wielu lat do wspaniałego komputera ATARI ST. :)

16

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Cześć,wersja na atari ma nazwę handlowa Sound Surfer,ale nie przeglądałem informacji jakie instrumenty obsługuje.Co się tyczy twojego klucza to można go ewentualnie odsprzedać po interesującej cenie.Są ewentualnie chętni.Pozdrawiam

17

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Jeżeli software Midi na atari tak Cię interesuje to   wkraczasz w krainę dziwnych pudełek,dołączonych do atari i technologię tzw Soft-linku,sekwencer Notator SL clab'a pracuje razem z kilkoma np edytorami brzmienia.Atari tutaj musiało mieć min 4mb ramu i magiczne pudełko Combiner, do zapięcia wszystkich kluczy.Wygugluj sobie Notator C-lab i pooglądaj w grafikach fotki z całym tym majdanem;-) Notator Sl to był kiedyś najlepszy sekwencer z zabudowanym modułem do pisania partytura.Dlatego tyle c-lab poddawał tych kostek.Jedna dawała synchronizację po kodzie Smpte,druga synchronizowala z maszynami video,trzecia pozwalała trigować tempo przez muzyka,a Atari np Mega4 musiało to wsio obsłużyć. Było ciężko jak za okupacji:-D

18

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Nie koniecznie szczegółowo interesuje mnie software MIDI, ani na ATARI, ani na PC, ani na inne platformy. To nie moja dziedzina i na razie nie planuję korzystać profesjonalnie z MIDI.
Natomiast posiadam taki kartrdż i byłem ciekawy do czego jest, z czy ewentualnie można go w jakiś sposób wykorzystać, przetestować itd.  Bardziej interesuje mnie czy coś na nim jest np. jakieś brzmienia, moduły, czy jak sugerowały wcześniejsze podpowiedzi jest to klucz sprzętowy do uruchomienia programu C-Lab Polyframe.
Osobiście traktuję go jako fajny gadżet do ATARI ST, raczej mało popularny na rynku i podejrzewam że pod względem kolekcjonerskim dość atrakcyjny.  I tyle.  Będę go sobie miał. :)

19

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

A tak swoją drogą :-D jeżeli fascynuje Cie historia starych instrumentów, Midi i komputerów to polecam wizytę w studiu Hansa Zimmera człowieka który pisze muzykę do najbardziej kasowych filmów w Hollywood. (np.Piraci z Karaibów, swego czasu)To jest guru który ma największą instalacje w modułach syntezatora Moog i Roland i spora kolekcję innych instrumentów. On Midi używa do budowania orkiestracji filmu w oparciu o samplingowane całe sekcje orkiestry symfonicznej,polecam podglądanie galerii zdjęć i analizę całości sprzętu który ma do dyspozycji,komputery także B-)

20

Odp: C-LAB POLYFRAME. Do czego jest ten kartridż

Piter, czy ty przypadkiem nie masz dyskietek z tym programem, bo mam właśnie klucz i książkę, ale dyskietek nie mam:)