Temat: Atari ST - startowanie

Witam !
Mam nareszcie ST !!!!!
I teraz mam pytanko malutkie (qrde znowu !) . Odpalam ST i ten domaga się koniecznie dyskietki. Po wsadzeniu dyskietki rusza, albo uruchamia programik (jak jest samouruchamiający) albo wchodzi do TOS-u i otwiera oienko z zawartością dyskietki.
A bez dyskietki gleba.... Wydawało mi się, że Atarec wchodzi do TOS-u bez startowania z dyskietki. (na emulcu było fajne logo potem test pamięci i potem TOS). Dokładnie mam 1040STE z 4 MB ramu i niemieckim TOSEM ale jaką wersją to nie wiem (gdzie to wyczytać ?).

A tak ogólnie to sprzęcicho mega czad !

2

Odp: Atari ST - startowanie

Cierpliwosci. Uruchamianie bez dyskietki moze troche potrwac (nawet do minuty chyba).

3

Odp: Atari ST - startowanie

Właśnie zuważyłem :). I jeszcze jedno ma ktos na zbyciu kabel do SF354 ?

4

Odp: Atari ST - startowanie

Wszystko zależy od TOS-a. W 1.x uruchamianie bez dyskietki rzeczywiście trwa długo, w 2.x już szybciej (ale lepiej i tak włożyć JEDNĄ dla świętego spokoju  ;) ) TOS 1.02 i 1.62 (albo 1.06) mają tę właściwiość, że nie wyświetlają ikonek dyskietek, gdy komp włączony został bez dyskietki.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Atari ST - startowanie

...JEDNĄ dla świętego spokoju

JEDNA CZYSTA ;)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: Atari ST - startowanie

Sciagnij sobie programik "sysinfo" a on ukarze twym oczom co za diabel siedzi w twej piekielnej maszynce :) lub jak sie nie myle Gembench :) taki 3dmark na st :D

7

Odp: Atari ST - startowanie

napewno TOS 1.62 :)





pozdrowienia

8

Odp: Atari ST - startowanie

Z tego, co pamiętam, to jeśli 1.62, to w Desk będzie znaczek ATARI mieniący się kolorami tęczy (tzw. "Rainbow TOS"), o ile coś mi się nietegez... :P

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Atari ST - startowanie

dokladnie miker - w RAINBOW TOSach - 1.04, 1.6, 1.62 -  logo Atari jest teczowe

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Atari ST - startowanie

Jesli chodzi o kabel to jest akurat jeden na Allegro

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Atari ST - startowanie

A ja mam gdzies wtyczki do zewnetrznego flopa do ST. Z dwoch zawsze mozna zrobic sobie kabel. Zainteresowanych zapraszam na priv.

12

Odp: Atari ST - startowanie

Z tego, co pamiętam, to jeśli 1.62, to w Desk będzie znaczek ATARI mieniący się kolorami tęczy (tzw. "Rainbow TOS"), o ile coś mi się nietegez... :P

Tia! Pięknie się mienią. Zwłaszcza na SM124.  :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: Atari ST - startowanie

Bez zartow, ale moj kumpel uzyskal kiedys kolory na SM124

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Atari ST - startowanie

niech zgadne: jasny żółty, czerwony i troche czarnego? :-D
I długo się kolorem nie nacieszył :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Atari ST - startowanie

Ni.

De facto byl to true color - byly paski od zoltego do czarnego (gradientowe przejscie) i od fioletowego do czarnego.

Monitor nie byl uszkodzony zeby nie bylo i dawalo sie to bez problemu powtorzyc.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: Atari ST - startowanie

Dziwne. Z tego co mi wiadomo, to SM124 jest monitorem cyfrowym i wyświetla tylko białe punkty albo wcale. Bez żadnych odcieni pośrednich. Tzn. monitor otrzymywał tylko informacje, czy w konkretnym miejscu (a raczej czasie) zapalić punkt czy nie. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić bliżej efekt kolorów na SM124 i jak go uzyskać.

O emulatorach wyświetlających 16 odcieni szarości specjalnie nie piszę.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Atari ST - startowanie

Jak chcesz kolory na SM124 to zbliż magnes do kineskopa. Wtedy będziesz miał kolory :D (np. fiolety i zielenie :D )

18

Odp: Atari ST - startowanie

...a w celu poprawienia ostrości obrazu - posmaruj go musztardą lub pikantnym ketchupem! :lol:

ROLESKI RÓLÓ! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Atari ST - startowanie

Dzięki Miker. Posmarowałem i fucktycznie. Pali gębe i to ostro. :twisted:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.