1

Temat: Apple II - procesor

Pytanko do Szanownych Kolegów...

Czy w praktyce dałoby się zastosować procek 6502C (wyjęty typowo z Atarki) w Apple II jako zamiennik zwykłego 6502?
:)

ogólnie to k...a jesień idzie!

2

Odp: Apple II - procesor

Elektrycznie jest taki sam. W wersji C zmieniono coś jak się nie mylę z sygnałem halt dla Antica, co nie powinno przeszkadzać. Więc wydaje mi się, że na 99% można. Zaznaczam, że teoretyzuję, choć ryzyko niewielkie. Nic się nie spali, najwyżej zawiśnie, albo będzie zawisać w jakichś sytuacjach.

3

Odp: Apple II - procesor

Tylko chyba pinout inny ;)

Sikor umarł...

4

Odp: Apple II - procesor

Tak, przeoczyłem jeden sygnał - (r/w), który faktycznie jest na innej nodze.  Trzeba podać z nogi 36 65c02 na noge 34 w podstawce 6502 w applu, żeby mielił, bo ten sygnał jest zamieniony miejscami. Ewentualnie halt na nodze 35 65c02  dać do masy. Choć  pewnie nic nie trzeba robić bo sądzę że w apple noga 35 pewnie już profilaktycznie spięta do masy, jako nieużywana. Reszta sygnałów tak samo... więc ja bym wsadził sally w jabłko. Na pewno nie zadymi. Przepięcie sygnału z 34 na 36 to od biedy kawałkiem drutu na pająka można zrobić...

Ostatnio edytowany przez laborant (2016-06-13 19:12:16)

5

Odp: Apple II - procesor

Tylko Po Co ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

6

Odp: Apple II - procesor

Może ma Apple II z uszkodzonym procem, a o atarowskie jednak łatwiej, sam mam kilka :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-06-13 22:25:02)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Apple II - procesor

Dokładnie tak, bo po cóż innego by pytał...? :)
laborant: dzięki za wskazówkę :)

Ostatnio edytowany przez szary (2016-06-13 23:39:20)

ogólnie to k...a jesień idzie!