1

Temat: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

Cześć. Jestem tutaj nowy na forum.
Mieszkałem w małej miejscowości na południu, i od małego miałem C64 i PC. Sąsiad miał A500, i czasy kiedy gralismy u niego na SVIW są czyms niezapomnianym. Inny kolega dostał ze Stanów Falcona, i bardzo cierpiał na brak softu. Kiedys nawet byliśmy u niego i grał w szachy na Falconie :-|
Póżniej w liceum spytał mnie czy nie chce kupić za 200 zeta. Powiedziałem że za drogo (o matko!)
Kiedys na Copy Party w Częstochowie (Rush Hours bodajże 97) dzieliłem stolik z Cedyniem, i tez chciał sprzedac Falcona za 200 zeta.
Kilka lat temu kupiłem sobie swojego Falcona, jak jeszcze nie kosztowały takich fortun jak teraz. Ma 14mb i karte IDE CF. Niestety, nic na nim mi nie chodziło z tej karty od kolesia. Million plików, ale nic z demek i gier! Zacząłem sprzatać, kasowac pliki, przerzucac nowe - Karta sie nie bootuje :(
Na dodatek stacja jest uszkodzona.
Czy mógłby mi ktos podrzucic na dropboxie obraz karty CF 1 lub 2 gb, z wszystkim jak trzeba? Nie znam sie na tym za bardzo.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

Jasper/ Substance? No panowie, nowy user flaszki i to scenowy koder ... ja niestety nie pomogę, bo sam dopiero zacząłem gromadzenie i przerzucanie softu na kartę, a istniejące, gotowe obrazy są bodaj dla kart 8GB, więc ktoś musiałby to specjalnie
przygotować. Stację dość łatwo wymienić (o ile to padnięta stacja, a nie coś poważniejszego) Może i fo3o kupiłeś za 200zł, ale dziś są warte 'trochę' więcej więc może dobrze byłoby doprowadzić go do porządnego stanu ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

Jasper napisał/a:

Kiedys na Copy Party w Częstochowie (Rush Hours bodajże 97) dzieliłem stolik z Cedyniem, i tez chciał sprzedac Falcona za 200 zeta.

... no chyba Twoja stara ;P

jedyne co na party opylilem to bylo FPU i bylo to w Ornecie na QuaST'96 albo 97. na RH97 nawet komputera przy sobie nie mialem, bo latalem i ogarnialem cale party jako pan organizer. wiec Ci sie chyba osoby pomylily :)

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

Mijasz się z prawdą, kupiłem od Ciebie monitor (i chyba tonę dyskow) w Ornecie ;P Byłeś trzeźwy!

5

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

erOS napisał/a:

Jasper/ Substance? No panowie, nowy user flaszki i to scenowy koder

Głupia sytuacja, ale nie jestem tym Jasperem ze sceny.
Napisałem juz do Daniela odnośnie zmiany nicku. W najgorszym przypadku - honorowo usunę konto. Bardzo przepraszam jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd.

Nowy użytkownik? Pewnie byłoby ich więcej, próbowałem kilka razy się rejestrować i były problemy z potwierdzeniem rejestracji na emaile. System wydaje się być bardzo selektywny.

Cedyń, fajnie że nie opyliłeś wtedy tego komputera. Rozumiem Cię, byłeś na amigowym party, i nie wiem czy pamiętasz, ale w tamtych czasach Atari stało zupełnie gdzie indziej niż dziś. Z drugiej strony, to właśnie min. dzięki Tobie kupiłem Falcona kilka lat póżniej.

Z cenami Flakonów teraz, nie wiem czy nie lepiej byłoby go sprzedać i kupić coś jak FireBee. Nie wie ktoś jak z kompatybilnością FB? Wątpię, aby porty demek TBL chodziły jak trzeba.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

FireBee nie jest kompatybilne na tyle żeby demka dedykowane Falconowi na nim poszły.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

Adam Klobukowski napisał/a:

FireBee nie jest kompatybilne na tyle żeby demka dedykowane Falconowi na nim poszły.

Szkoda, byłby idealny Flakon :(

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

8

Odp: Atari Falcon - potrzebny image karty CF

cedyn napisał/a:
Jasper napisał/a:

Kiedys na Copy Party w Częstochowie (Rush Hours bodajże 97) dzieliłem stolik z Cedyniem, i tez chciał sprzedac Falcona za 200 zeta.

... no chyba Twoja stara ;P

jedyne co na party opylilem to bylo FPU i bylo to w Ornecie na QuaST'96 albo 97. na RH97 nawet komputera przy sobie nie mialem, bo latalem i ogarnialem cale party jako pan organizer. wiec Ci sie chyba osoby pomylily :)

Mnie sie pomyliło? Była to Próba Generalna III albo Rush Hours. Pamiętam że nie przeszły nam moduły selekcji. Ten Twój (Like a water) wystawiłeś później na Gravity i w takiej formie jest na AMP. Jak chcesz to mogę Ci podesłać oryginalną wersję z party, bo mi wtedy ją zgrałeś. Tam Jesteś podpisany jako CEDYN / SHADOWS^SCUM.
Z pamięcią jest jak ze studnia - im głębiej tym ciemniej, no ale może oboje pamiętamy to inaczej. W każdym razie ktos w Czestochowie obok mojego stolika rozłożył piękne 030 i bardzo mi się wtedy spodobało :)

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB