1

Temat: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Ostatnio zakupiłem. Może ktoś przesłać zdjęcie jak to wygląda po instalacji? Wskazówki z pdf są dosyć lakoniczne.
Aby wylutowac stare kości jest jakiś sposób? Podgrzewanie każdej z nóżki osobno czy podgrzać jakimś drutem w poprzek cały rząd lub dwa rzędy?
Boje się spalić płyty :(

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Powalcz tradycyjnie czyli z odsysaczem kazda noge osobno i potem plecionka. Nie przesadz z temp. bo odparzysz pady.
Wychodzi tak ciezko jak ciezki lut ci sie trafi ... a moze byc kiepski czasami ;)

3

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Możesz skorzystać z tego poradnika: http://arsoft.netstrefa.pl/ultimate1mb.htm

4

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Jeśli nie masz doświadczenia w wylutowywaniu układów, to zleć to komuś.

Minimum, to dobra odsysarka, a przed odsysaniem wszystkie punkty trzeba przelutowac cyna z topnikiem. W innym przypadku wypalisz dziurę w plycie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

stary trik polega na tym, żeby użyć takiego grubego drutu - srebrzanki,
wygiąć go tak, żeby dotykał do wszystkich nóżek, dać sporo cyny, grzać równomiernie ten drut i przy dobrym farcie scalak wyjdzie i nic się nie zniszczy...

6

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Kurcze, to może powinienem sobie odpuścić...
No a ma ktoś zdjęcie jak to wykonać w miarę profesjonalny sposób?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

7

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Bezrobotny - ;) ... Lutownica do lutowania rynien i pół metra pręta zbrojeniowego

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

jasne odsysacz...

chyba pojadę na zlot, po to tylko, żeby zobaczyć jak Lothar wylutowuje scalaki odsysaczem...

to dopiero wielka rzecz...

9

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

inny trik jest taki:

jeśli scalaki są do wywalenia to można dobrymi bocznymi wyciąć nóżki scalakom, a później wciągnąć z płyty piny pensetą...

do udrożniania padów to faktycznie chyba plecionka jest najlepsza... bo drgania odsysacza zawsze kończą się oderwaniem padu...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2016-08-19 13:28:23)

10

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

ogólnie to mam pytanie, czy żeby wstawić ultimate to trzeba wywalić tylko te dwa scalaki?

taki cfaniak Bart3Kk może Ci wstawi,

bo jako jeden z niewielu otrzymał moc zakupienia zestawu, a mnie podobno nie obsługują...

11

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

fakt, dolutować cyny a potem to:

http://rafig.pl/media/products/1dfca72e1462bfae046e3fba5794c3ae/images/thumbnail/large_1odsys-china-elektrycz-14X14-napis.JPG?updated_at=1304092008

12

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

bezrobotny napisał/a:

inny trik jest taki:

jeśli scalaki są do wywalenia to można dobrymi bocznymi wyciąć nóżki scalakom, a później wciągnąć z płyty piny pensetą...

do udrożniania padów to faktycznie chyba plecionka jest najlepsza... bo drgania odsysacza zawsze kończą się oderwaniem padu...

Grzeje cie mieciu ? Kazdy moze kupic od Lodzia jego produkty i robic z nimi co chce.
Kup i zrob ;)

13

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

@Yaspr, jak kupiłeś to wykonaj sam. Tak jak już większość się wypowiedziała, potrzebujesz (lutownice, odsysacz i plecionkę) no i oczywiście chęci. @Pin też dobrze mówi. A jak jednak wolisz wypoczywać to zapytaj Bartka.

Co do @Lotharka to też chciałbym zobaczyć jak wylutowuje scalaki odsysaczem. Pytanie czy pokaz będzie płatny :)

Ostatnio edytowany przez dragmar (2016-08-19 21:53:46)

14

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Albo będę się bawił, albo zlecę komuś (łapałby sie ktoś?)
Jeżeli je wlutuję, to chciałbym wsadzić gniazda, w razie jakby co.
Może jakiś macher potwierdzić że to są te do tych układów z Ultimate?
http://www.jameco.com/z/6100-20-20-Pin- … 38623.html
http://www.jameco.com/z/6100-28-Socket- … 40328.html

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

15

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

podobno się nie da... jakbyś chciał...

16

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Yaspr napisał/a:

Może jakiś macher potwierdzić że to są te do tych układów z Ultimate?

Precyzyjne muszą być jak mnie pamięć nie myli ale ręki obciąć sobie nie dam bo mi lothar montował.

http://www.tme.eu/pl/details/3-1571552- … nectivity/

Wylutować to akurat najmniejszy problem, mi się udawało wylutowywać odsysaczem który ledwie co działał, nóżki podgrzewałem od góry a odsysacz od dołu, na koniec płytę pod światło i patrzyłem gdzie nie ma prześwitu, jeśli były takie miejsca to poprawki, na koniec delikatnie malutkim wkrętakiem nóżki tak doginałem aby były w miarę na środku pola lutowniczego, jeśli jakaś nie chciała bez problemu się przesunąć to oznaczało że gdzieś tam cyna między płytą a nóżką się znalazła i trzyma, na koniec delikutaśnie powolutku wyjmowanie, jak widać że gdzieś coś blokuje to znowu sprawdzanie, potrzebny czas, cierpliwość i jeśli masz żone i małe dzieci to wygonić z domu na spacer ;)

Ostatnio edytowany przez Iron (2016-08-19 22:36:44)

17

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Ja scalaki wylutowuje czyms takim :)
http://obrazki.elektroda.net/17_1277078086.jpg

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

18

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

Mam też metode jak wylutować wszystko jak leci w krótkim czasie, kładę płytę do góry nogami tak aby była tylko oparta minimalnie krótszymi końcami i .....

http://olwro.pl/files/fotob/product-394.jpg

... samo dołem wypada :D

19

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

zanim zaczniesz cokolwiek robic przy plycie, muisz byc pewny co robisz..

nie masz miejsca na pomylke.
wyslij pcb z utlimate, zamontuje to w pare minut

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

lotharek napisał/a:

zanim zaczniesz cokolwiek robic przy plycie, muisz byc pewny co robisz..

nie masz miejsca na pomylke.
wyslij pcb z utlimate, zamontuje to w pare minut

Lotharek, nakręć przy tym filmik insruktażowy :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

21

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

nie zwykły film, my chcemy zobaczyć jak Lothar wylutowuje scalaki odsysarką...

22

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

i skąd te przykazania, temu to wstawię, a ten niech spier... i jemu nie wstawię... a co to AS... decyduje?

23

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

bezrobotny napisał/a:

nie zwykły film, my chcemy zobaczyć jak Lothar wylutowuje scalaki odsysarką...

jak bys byl na party to bys widzial na zywo .... nawet po grubej pszczole ;P

24

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

bezrobotny napisał/a:

i skąd te przykazania, temu to wstawię, a ten niech spier... i jemu nie wstawię... a co to AS... decyduje?

allleooosoochoodzi ? cos kolego sie tak mnie uczepil ?

nie odmawiam i nie odmowilem nikomu pomocy, chyba ze naprawde nie moge

Ostatnio edytowany przez lotharek (2016-08-22 23:29:14)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

25

Odp: Instalacja Ultimate 1MB Revised 2k14

zapraszam do mnie porozmawiamy bez strachu...