1

Temat: 1040STe brak obrazu (obecnie już obraz jest)

Hej
Akcja jest taka otóż, ze 2 lata temu odstawiłem STe na szafę nie używałem go. Był przykryty moją koszulką żeby się nie kurzył, a wcześniej działał świetnie.
Wczoraj podłączam go i na tv mam brak sygnału sprawdź kabel, na drugim tv to samo. Dioda się zaświeca po kilkunastu sekundach również ta od FDD i cisza. Kabelek ten sam co podłączałem na którym sprzęt śmigał- made by Duddie. Jakie macie sugestie?
Podpowiem coś
W tym pokoju gdzie mam komputery w tym również peceta czasem zona suszy ubrania i jest większa wilgoć, chociaż ostatnio używam specjalnego pochłaniacza tak profilaktycznie ale to od może pół roku. Ogólnie to wydaje sie być suchy ten pokój i nie jest on jakiś mały. Pecet chodzi laptopy też.
Podpowiedzcie cokolwiek bo mnie trafi chyba coś dzisiaj, no i ja mam nie pić :-)

edit
Rozebrałem atari wyjąłem i włożyłem układy w płycie (motorolę shifter glue pamięci) złożyłem i komputer teraz się uruchamia. Ale testuje ram wyświetla że ok a potem 4 bomby. Jak wyłączę i włączę od razu to nie testuje ramu tylko wyświetla sam znaczek atari i po chwili 4 bomby, dopiero wyłączenie na kilkanaście sekund i włączenie powoduje że ram się testuje. Tak jakby prądy gdzieś musiały się rozładować. Szybkie wyłączenie nie powoduje jakby całkowitego resetu. Jutro zmienię ram, wydaje mi się że to coś z kondensatorami, tylko z którymi?

Ostatnio edytowany przez secon (2016-11-08 21:49:01)

2

Odp: 1040STe brak obrazu (obecnie już obraz jest)

secon napisał/a:

Ale testuje ram wyświetla że ok a potem 4 bomby

Podłącz ponownie stacje dyskietek / ultrasatana /dysk - cokolwiek z czego komputer może się uruchomić.

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2016-10-20 22:23:03)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

3

Odp: 1040STe brak obrazu (obecnie już obraz jest)

Tak coś właśnie myślę, bo te bomby to chyba w momencie gdy komputer chce skorzystać z dyskietki ale przeceż bez dyskietki pokazywał się TOS kiedyś. Ale tez dziwny objaw ze trzeba go dłuzej trzymac wyłaczonego aby ponownie uruchomił się z testowaniem ramu. Szybkie cyknięcie wyłącznikiem nie robi zimnego resetu.

4

Odp: 1040STe brak obrazu (obecnie już obraz jest)

Dyskietka w napędzie / karta w US nie jest potrzebna, jakiekolwiek urządzeniu MUSI być fizycznie podłączone.
Taki urok / bug / feature TOSów 2.xx.

Szybkie ''cykanie'' włącznikiem zasilania nie powoduje zimnego startu, jest to normalne w każdym komputerze. Nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

5

Odp: 1040STe brak obrazu (obecnie już obraz jest)

Więc tak, odpaliłem w końcu to Ste, odłączanie stacji dyskietek z płyty wymiana pamięci nie dawała pozytywnych rezultatów. Po kilku próbach uruchomił się. Wydaje mi się że problemem jest zasilacz a dokładnie jego kondensatory.

Pojawiła się nowa ciekawostka, chciałem sprawdzić dźwięk, podłączyłem kabelek do wyjść chinche z przetworników i do wzmacniacza którego używam do PCta. Włączyłem grę i dźwięk jest na maxa, nie daje regulacja potencjometrem w regulatorze wzmacniacza, hałas niesamowity. Możliwe to jest czy raczej kabel 2x chinch -jack stereo jest walnięty? Z PCta puszczam muzykę i da się regulować potencjometrem we wzmacniaczu.

Ostatnio edytowany przez secon (2016-11-08 14:58:28)