1

Temat: Kabel SIO

Witam
Jestem od kilku dni posiadaczem "nowego" 800XL z magnetofonem i stacją 1050.
Komputer kupiłem bez zasilacza i kabli,zasilacze do magnetofonu i stacji są.
Zasilacz do kompa już dorobiłem,beskutecznie jednak poszukuję schematu kabla SIO.
Poratuje ktoś linkiem lub jakąś rozpiską połączeń?
Z góry dziękuję

ZX Spectrum(gumiak)-DivIDE/Interface 1-Sinclair Microdrive,ZX+2 szary,ZX+3-Seikosha GP50-S, Amiga500-Gotek USB,Atari2600,800XL-1010-1050-SIO2SD,C64-1541-Datasette-FC3+

2

Odp: Kabel SIO

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 11#p214411

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Kabel SIO

http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_SIO

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Kabel SIO

Dziękuję Wam,ale ja to wszytko czytałem,opis gniazda znalazłem ale nigdzie nie ma opisu kabla,a łączenie 1-1,2-2 wydaje mi się bez sensu bo po co łączyć 5-5 czyli data output z data output?
Bo na logikę to połączone powinno być 1-2,2-1,3-5,4-4,5-3, a tu

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 11#p214411

jest napisane inaczej.
I to dlatego że nie umiem znależć odpowiedzi i nie chcę nic zniszczyć,a nie z lenistwa proszę o pomoc,bo Google to ja używać umiem,jednak rozwiązania nie znajduję.

ZX Spectrum(gumiak)-DivIDE/Interface 1-Sinclair Microdrive,ZX+2 szary,ZX+3-Seikosha GP50-S, Amiga500-Gotek USB,Atari2600,800XL-1010-1050-SIO2SD,C64-1541-Datasette-FC3+

5

Odp: Kabel SIO

Tak to ma być w kablu. Łączysz 1-1, 2-2...... etc
Ludziki wypisują to co mają w głowie, a nie to co powinno być
DATA OUTPUT z kompa musi trafić na DATA INPUT stacji, ale jak ktoś źle opisze schemat to traktuje DATA INPUT stacji jako DATA OUTPUT kompa, że niby tu sygnał przychodzi, a jak przychodzi to jest to DATA OUTPUT, stąd zamieszanie
Połącz jak wyżej i będzie OK
Na obydwie wtyczki patrzysz od strony lutowań i np przewód czerwony jest z lewej u góry i tak samo ma być w drugiej wtyczce, na to samo wychodzi.... 1-1, 2-2.....

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2016-11-23 07:16:21)

6

Odp: Kabel SIO

Dla ustalenia uwagi - SIO to jest magistrala, a nie taki sobie kabelek typu null modem. Jako taka musi przeprowadzać wszystkie kabelki 1:1. Jest jeden master (komputer) który rozgłasza jak w sieci i zaadresowane urządzenie odpowiada.

Do stacji dysków wystarczy 5 linii, a pewnie i 4 pójdą (masa, 5V , data in, data out, cmd), ale wówczas np. magnetofonu nie podłączysz za stacją.

7

Odp: Kabel SIO

Do magnetofonu OIDP jeszcze linia do sterowania silnikiem dochodzi (poza masą, 5v, data in i data out).

8

Odp: Kabel SIO

Dziękuję za pomoc,zabieram się do lepienia.

Do zamknięcia

ZX Spectrum(gumiak)-DivIDE/Interface 1-Sinclair Microdrive,ZX+2 szary,ZX+3-Seikosha GP50-S, Amiga500-Gotek USB,Atari2600,800XL-1010-1050-SIO2SD,C64-1541-Datasette-FC3+

9

Odp: Kabel SIO

qbahusak napisał/a:

Do stacji dysków wystarczy 5 linii, a pewnie i 4 pójdą

SIO2BT tak działa, trzeba by na prawdziwej flopce sprawdzić :D