Temat: Qmeg- montaż

Wczoraj wieczorem rozpocząłem montaż Qmega 4.04 w instrukcji z czeskiej strony /autor powołuje sie na dane z Polski/. Co konkretnie zrobiłem:
1. wylutowałem pin 20 z os romu atarki
2.odgiołem pin 20 z podstawki
3.pozostałe piny podstawki przylutowałem do os romu
4.do 3y pozycyjnego podwujnego przełącznika podłączyłem jn.
a.pin 28 os rom do E
b.pin 22  os rom do F
c.pin 20 /wylutowany z płyty/ os rom do C
d.pin 20 /odgięty/ z podstawki do D
Ponadto połączyłem na krzyż A-F i B-E.
Powłożeniu kości z Qmegiem do podstawki i włączeniu kompa ukazał sie Qmeg a po przełączeniu os ale obraz był niestabilny a po 3 uruchomieniach znikł. Obecnie czasami pokazuje się Basic ale klawia jest zablokowana.
Prosze o pomoc, co zrobiłem żle ? Może schemat nie taki.?

Pozdrawiam wszystkich
                                                RYSIEK_M :(

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Qmeg- montaż

to jest ten qmego co ci podeslalem ?? .. jezeli dobrze pamietam to byl to 27c256... czyli jeden qmegi i OS-Atari...
Wtedy wylutuwujesz orginalnego Os'a wstawiasz podstawke, wkladasz ta epromke, odginasz bodajze 27 pin ...hmm teraz nie pamietam.. .. no i zaleznie od tego ktora chcesz miec polowke czyli system dajesz na nia albo + albo mase...

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Qmeg- montaż

Dzięki za szybki odzew, ale mam prośbe o więcej szczegułów.
Wiem już ze musz wylutować os rom atarynki i wlutować podstawke, ale prosze o konkrety co do nóżek do odgięcia i jak je podpiąć do przełącznika. :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Qmeg- montaż

oj rysiek rysiek ;] podobny luknij se tu:google.pl
a jak podpiac do przelacznika masz w nim 3 nozki w srodkowy dajesz ten sygnal od pinu 27 epromu a w te co zostana odpowiedni + i -

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Qmeg- montaż

Chwilowo jest dostepny opis tutaj http://aim.dnsalias.com:443/qmeg.htm

Odp: Qmeg- montaż

Serdecznie dziękuję za pomoc.
                Pozdrawiam 
                                        RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.