1

Temat: Ciekawy cytat

"Zawężona przestrzeń rozwiązań problemu daje także probierz wiedzy i umiejętności muzyka, grafika czy kodera, którzy dany efekt – niekoniecznie oryginalny – mogą uzyskać mniejszym nakładem zasobów sprzętowych. Pojawia się więc element zdrowej rywalizacji, która straciłaby sporo na znaczeniu, gdyby wykorzystywane platformy różniły się parametrami. Zamknięta konfiguracja ustala sztywne reguły gry. Gdzie nie ma jasno zakreślonych granic, tam próżno szukać śmiałków, którzy gotowi byliby poświęcić część życia dla zgłębiania tajników programowania w ramach jednej, wybranej, ale w kontekście postępu technologicznego wyjątkowo nietrwałej konfiguracji. Ulotność konstrukcji uniemożliwia zebranie wokół konkretnego urządzenia licznego grona pasjonatów."

cytat z ostatniego z Komoda i Amiga.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: Ciekawy cytat

Ot, jedna z opinii :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

3

Odp: Ciekawy cytat

raczej kolejna zbiezna z:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 32#p225832

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: Ciekawy cytat

Ot, jedna z opinii.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: Ciekawy cytat

raczej dyrektywa, dyrektywa popis/eu...

6

Odp: Ciekawy cytat

mono, nie kłóć się, skoro jest to napisane, to musi być prawda.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Ciekawy cytat

swiatowy spisek przeciwko postarowcom ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Ciekawy cytat

Raczej ta cała diagnoza jest wyssana z palca :) Na Commodore też masz REU i pojawiają się dema które go używają. Na Atari masz pewną grupę rozszerzeń ale rdzeń pozostaje niezmienny i jak widać nie ma problemu z tym, żeby ktoś się zagłębiał i tworzył. Rzeczy rzadkie, pozostają niepopularne - jak VBXE - i nikomu nie przeszkadza fakt, że jest, po prostu nikt specjalnie tego nie używa w produkcjach. A rozszerzenia popularne, jak pamięć czy stereo używane są.

Amidze przytrafiło się coś innego - nie tyle nawał rozszerzeń, co w zasadzie kilka niezależnych ścieżek samego rdzenia i trudno dziś stwierdzić, które z nich to jest Amiga. Rozszerzenia do Amigi zawsze występowały w dużych ilościach. Ale PPC i 060 - to już w zasadzie zupełnie różne komputery. I to, a nie ich parametry są źródłem problemu.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-12-23 12:10:39)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Ciekawy cytat

xxl napisał/a:

cytat z ostatniego z Komoda i Amiga.

C64 miał na tyle świetny hardware że się nie zestarzał do końca ery 8 bit.
Tu nie ma sensu bawić się w dopałki.
W przypadku atari, zx, amigi 1200 hardware był kiepski jak na swoje czasy, wszystko robi się procem, bo tak lepiej, szybciej, wygodniej.
Amiga 500 byłaby w takiej samej sytuacji jak c64, niestety po niej nastąpiła amiga 1200.
wieczór oczywiście kłamie, Amigi ppc to takie same Amigi jak 68k tylko lepsze bo szybsze.
No więc w takich przypadkach gdy proc jest ważniejszy od hardware od grafiki, nie ma sensu się ograniczać.
Lepiej proc wymienić na lepszy.
Jeśli chodzi o zx to najlepiej zrezygnować z różnych klonów i od razu przejść na ms-dos i pc retro.
Jeśli chodzi o małe atari, to ja bym zamiast 65816 wsadził do malucha pentium.

10

Odp: Ciekawy cytat

swinkamor12 napisał/a:

wieczór oczywiście kłamie, Amigi ppc to takie same Amigi jak 68k tylko lepsze bo szybsze.

I kod na 060 działa na PPC i na odwrót? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Ciekawy cytat

Tyle tylko, że szybciej albo wolniej i ważne, że bez zmian jeden procesor potrafi wykonywać kod drugiego.

12

Odp: Ciekawy cytat

Morska swinka jak zwykle was trolluje a wy sie dajecie jak uczniaki ;P
Greets to swinkamorska za udany troll mode :D

13

Odp: Ciekawy cytat

Dla mnie Amiga kończyła się na adze i apollo/blizzardzie z 68040. No może jeszcze 68060 od biedy. Reszta, w tym amiga 1200 z escomu, ppc, bvision itp. to dziwolągi, przegrany przed startem bieg za blaszakiem.

Ostatnio edytowany przez laborant (2016-12-23 23:36:18)

14

Odp: Ciekawy cytat

Może i dziwolągi, ale całkiem wygodnie pracowało się na takiej konfiguracji. :) Przymierzam się do instalacji Amiga OS 4.1 Final Edition, napisanego dla PPC.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

15

Odp: Ciekawy cytat

@XXL - ale jeśli tym właśnie sposobem chcesz promować ten swój loader do xexów, to jest to zła metoda :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Ciekawy cytat

Zanim zainstalowałem mosa na macu mini, to też wierzyłem takim trolom jak wieczór.

Ale jak zainstalowałem,uruchomiłem  to zobaczyłem że amigi ppc to idealne amigi, a dziadostwa na 68k nie warto używać.

17

Odp: Ciekawy cytat

Używać ale do czego? Ile jest użytecznego softu na PPC?

18

Odp: Ciekawy cytat

Soft z 68k chodzi na normalnych monitorach, w natywnych rozdzielczościach.
To już wystarczy żeby nie używać amig 68k.
Do tego dochodzi www i pozamiatane.