1

Temat: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Dla tych którzy żyją z polskojęzycznej bańce informacyjnej,  wyjaśniam:
Coraz więcej ludzi nie udziela się wcale na polskojęzycznych forach, i tendencja ta jest wzrostowa. Wystarczy poczytać trochę zagranicznych for aby zobaczyć kto i gdzie się udziela.

Jaki nowy temat by się nie pojawił zaraz pojawia się banda q**** malkontentów. Jak temat nie rozwinie się do gówno-wojny to przynajmniej znajdzie się kilku(nastu) malkontentów którzy nie mając nic wartościowego do powiedzenia przynajmniej ponarzekają i znajdą dziurę w całym. A potem i tak gówno-wojna.

Moderacja ma to oczywiście poniżej krzyża, ale za to BARDZO PILNIE dba żeby nikt nie podał linka do allegro, czy nie umieścił tematu nie-o-atari w dziale sprzedam  (tu pomaga zawzięcie moderacji jeszcze jeden user). Wielokrotne prośby do moderacji o wypier**** gówno-wojny z wartościowych tematów do bałaganu i wydzielenie z tematu spełzły na niczym. Tematy umarły bo nikomu się nie chce grzebać w gównie i spomiędzy niestrawionych odpadów i rzygowin wygrzebywać rodzynków.

Mam nadzieję że chociaż ten temat nie skończy jako gówno-wojna.

Pozdrawiam.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

2

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

willy napisał/a:

Moderacja ma to oczywiście poniżej krzyża, ale za to BARDZO PILNIE dba żeby nikt nie podał linka do allegro, czy nie umieścił tematu nie-o-atari w dziale sprzedam  (tu pomaga zawzięcie moderacji jeszcze jeden user). Wielokrotne prośby do moderacji o wypier**** gówno-wojny z wartościowych tematów do bałaganu i wydzielenie z tematu spełzły na niczym.

Moderacja nie ma poniżej krzyża, tylko cierpi na braki kadrowe. Wielokrotnie ogłaszano nabór i jakoś się sprawa się zawsze rozmywała. Zgadzam się w całej rozciągłości, że tendencje do offtopików i gównowojen są powszechne, ale z tymi "wielokrotnymi" prośbami, to raczej przesada, wystarczy nacisnąć pod postem "Zgłoś" - to znakomicie przyspiesza sprawę, ponieważ moderacja otrzymuje wtedy powiadomienie. Niestety, nad czym ja ubolewam, nie mam czasu na przeglądanie wszystkich wątków i przenoszenie offtopików do Bałaganu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

dely napisał/a:

wystarczy nacisnąć pod postem "Zgłoś" - to znakomicie przyspiesza sprawę,

Jakby to skomentowac.... to jest trzecia prawda Tishnerowska ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Proponuję wprowadzić CAPTCHA przed wysłaniem postu.

np. "Proszę podać adres rejestru VCOUNT"

;)

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

syscall napisał/a:
dely napisał/a:

wystarczy nacisnąć pod postem "Zgłoś" - to znakomicie przyspiesza sprawę,

Jakby to skomentowac.... to jest trzecia prawda Tishnerowska ;)

Jak by to skomentować... na ostatnie 10 użyć przycisku "Zgłoś", na syscala przypada 0.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ja się zgłaszam na moderatora, jeśli będę mógł banować szkodników :)

7

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

znam pare osob, ktore juz nawet nie wchodza na to forum... niestety. za to na drugie polskojezyczne owszem...
znam tez osoby, ktore wogole nie uczestnicza w zyciu na zadnym z polskich ataroskich forum. natomiast sa dosc aktywne na zagracznych.
w rozmowach powody takiego zachowania podaja podobne do tych ktore Willy podal.

moderacja? w tym przpadku to jest praca ktora pojdzie na marne - prosze zauwazyc, ze od dluzszego czasu problem sie poglebia wiec leczenie objawowe nic nie da :-)
banowanie? sa przyklady w tym srodowisku, ze z w parze z ta funkcja nie idzie zadna odpowiedzialnosc - jeden problem zniknie ale pojawi sie drugi 3xwiekszy.

czy w obecnej sytuacji forum moze odzyskac autorytet?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Eagle napisał/a:

Proponuję wprowadzić CAPTCHA przed wysłaniem postu.

np. "Proszę podać adres rejestru VCOUNT"

;)

A ja proponuję wpisanie  aktualnej wartości VCOUNT-a i jeśli nie będzie się zgadzać, to post nie zostanie opublikowany :PPP

Ostatnio edytowany przez macgyver (2016-12-31 14:32:35)

9

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Adam Klobukowski napisał/a:

Jak by to skomentować... na ostatnie 10 użyć przycisku "Zgłoś", na syscala przypada 0.

Zgadnij dlaczego jak jestes taki przenikliwy :D

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Jakie są te zagraniczne fora?
Podacie linki?

11

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

OK. W takim razie bardzo chętnie poznam Wasze pomysły na rozwiązanie tej sytuacji. Więcej banować / mniej banować. Kasować offtopiki, czy przenosić do osobnych wątków. Może nowe wpisy w regulaminie, ich modyfikacja (proszę o propozycje zapisów), czy może jakieś inne rozwiązania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ale pytasz o nowe pomysły, czy te, które już Ci wielokrotnie podaliśmy? ;)

13

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

"Nasze forum jest swietne, a moderator dba o nas  jak ojciec najlepszy, i to nie prawda ze przeciekal dach bo wcale nie padalo'

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

14

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

dely napisał/a:

W takim razie bardzo chętnie poznam Wasze pomysły na rozwiązanie tej sytuacji.

Myślę, że rozwiązania techniczno-systemowe się nie sprawdzą. Problemem jest mentalność.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Tak, proszę o wszystkie pomysły. Również te, które przedstawiano poza forum - chciałbym poznać także opinię szerszego grona. Przy czym propozycji "zbanuj tego, tego i tego - od razu będzie lepiej" nie będę rozpatrywać ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

"Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca..." - po latach nadal aktualne.

Więcej luzu Panie i Panowie, a przed kliknięciem "wyślij" przeczytajcie ze 2-3 razy co napisaliście, sami przed sobą obiektywnie przyznajcie czy post jest merytoryczny, czy jest na temat, a jeżeli nosi znamiona :) wycieczki osobistej, albo niekonstruktywnej krytyki, albo sami nie chcielibyście czegoś takiego przeczytać na swój temat, albo nie powiedzielibyście tego samego w ten sam sposób danej osobie twarzą w twarz, albo... itp., to może lepiej głęboko odetchnąć, policzyć do dziesięciu (tysięcy? ;) ), albo wyjść pobiegać, na rower, na grzyby :) - czy co tam kto lubi - i może lepiej kliknąć "nie wysyłaj", albo przynajmniej przeredagować przed wysłaniem. W końcu to forum, to jest miejsce, do którego trafiliśmy nie za sprawą tego co dzieli, ale za sprawą tego co nas łączy - ciekawego hobby.

A kontrola, moderowanie, banowanie, itp. to już ostateczności w ekstremalnych przypadkach. Lepiej aby każdy zaczął od siebie, wykrzesał więcej dobrej woli, a moderator będzie miał więcej wolnego czasu aby sobie w coś zagrać albo napisać demo zamiast pilnować/godzić dorosłych facetów.

Zdrowia życzę na kolejne okrążenie wokół Słońca :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Wg mnie proste: za post nie związany z tematem, za niesprawdzone informacje jako pewniak, za błędy ortograficzne lub za wycieczki personalne - ostrzeżenie.
Za 3 ostrzeżenia w ciągu tygodnia - ban na tydzień. Za każdym następnym razem ban na o tydzień dłuższy.

Tak jakoś jest na elektrodzie i działa.

w ten sposób jest mało roboty, jednak trzeba uważać, żeby nie przegiąć.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2017-01-03 15:55:28)

18

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

http://www.dobreprogramy.pl/Rok-2017-pr … 78252.html
I dla porównania
http://phoronix.com/scan.php?page=news_ … ative-2017

Kto ma tyle czasu na tyle pisania.

Nie mam propozycji, popieram Kubę.
Drażni mnie "ciągle i wszędzie" narzekanie na "nielegale i okolice". Raz już było, może wystarczy tego folkloru...

19

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Zapominasz, że dziennikarzyny z DP dopieprzają swoje wątpliwej jakości dywagacje filozoficzne, nie sprawdzają popularnych mitów na temat danego zagadnienia, wręcz je powielając, a także traktują każdy temat który nie został opłacony przez sponsora dość swobodnie, między wierszami nawet wyśmiewając.

Ja preferuję czystą informację, suche fakty zamiast takiej grafomanii. Szczególnie że temat znam i to co jest na DP, to straszne pіerdololo i zupełne przeinaczenie.

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2017-01-03 23:41:11)

.: miejsce na twoją reklamę :.

20

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

lemiel napisał/a:

Drażni mnie "ciągle i wszędzie" narzekanie na "nielegale i okolice".

a wiesz dlaczego? Bo żaden krzykacz przez tyle lat pomimo próśb nie przedstawił konstruktywnego przykładu na zasadność ich użycia i ewidentne korzyści wynikające w praktyce :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

qbahusak napisał/a:

Wg mnie proste: za post nie związany z tematem, za niesprawdzone informacje jako pewniak, za błędy ortograficzne lub za wycieczki personalne - ostrzeżenie. Za 3 ostrzeżenia w ciągu tygodnia - ban na tydzień. Za każdym następnym razem ban na o tydzień dłuższy.

Kuba, ale to (z wyjątkiem błędów ortograficznych) jest już w regulaminie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

a nie bierzesz pod uwage ze to jest robione specjalnie? wez 100 ostatnich postow, sprawdz ktore to spam, sprawdz userow, nie pojawi sie jakis wzor?



===

gdyby ktos mial ochote wykonac prace programistyczne polegajace na tym, ze do forum dodajesz funkcjonalnosc:
1. oznaczenia postow jako spam. spam jest "zwiniety" i niewidoczny dla userow niezalogowanych, zalogowani moga rozwinac i czytac takie scierwo
2. user ktorego post zostal oznaczony jako spam dostaje +1 do licznika spamu, po przekroczeniu jakiejsc wartosci czekaja konsekwencje.
3. najwiekszych pieniaczy postawisz do pionu wyznaczajac ich na moderatorow (dzialanie dorazne), w dwa dni oczyszcza forum ze spamu - ale za nieuzasadnione dzialanie wyciagasz nieuchronne i dosc drastyczne konsekwencje.

piszac o konsekwencjach nie mam na mysli bana - bo to akurat moim zdaniem nie przynosi wlasciwego efektu.

Ostatnio edytowany przez xxl (2017-01-04 10:22:56)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

23

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

@xxl popieram

.

24

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

@xxl - popieram. Dodatkowo dodać coś takiego jak "Pomógł", "wartościowy post" . Wtedy ludzie oceniają to i takie tematy wchodzą w "gorące". Coś takiego jak Wykop itp

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

25

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

nie trzeba zachecac ludzi zeby byli pomocni, zgrupowani tu jestesmy wokol wspolnego hobby (z natury userzy sa pomocni);

ale musi bardzo nie oplacac sie byc gamoniem...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.