176

Odp: Nowy projekt GTIA

dragmar napisał/a:

@willy
Ale nie każdy ma stereo. Dla tych co nie maja tego rozszerzenia wystarczy DB9 .Tam jest 1 wolne miejsce na dzwięk


Ja pier**** rece i gacie opadają. Nie masz już na co narzekać ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

177

Odp: Nowy projekt GTIA

@pajero: a po co? :) Inny kabelek (z gniazdem mały jack na końcu) wychodzi mi z SimpleStereo otworem na przełącznik kanałów. I też mogę dźwięk podłączyć do czegokolwiek.

Ostatnio edytowany przez voy (2016-12-31 12:36:43)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

178

Odp: Nowy projekt GTIA

Dobrze. Mnie chodziło o wprowadzenie wizja+fonia przez Scart do LCD. Każda metoda dobra. Ale każdy to obecnie robi sam (traci zasoby czasu i kasy) gdy można zastosować gotowy kabel.

179

Odp: Nowy projekt GTIA

pajero napisał/a:

Szukam takich mocno tanich kabli... macie coś?

Pojedyńcze sztuki poniżej $3 w chinach kosztują z przesyłką. Taniej chyba się już nie da.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

180

Odp: Nowy projekt GTIA

willy napisał/a:

Ciekawe dlaczego nikt nie narzeka że lutowanie tqfp 100 czy 144 jest trudne

Moze dlatego ze lutowanie wtyczek miesci sie w zakresie umiejetnosci/zainteresowan takiego retrofana, a tqfp100 juz raczej wykracza poza te umiejetnosci/zasoby sprzetowe itp. Wez poprawke jeszcze ze wielu ludzi ma 'lutownice do rynien' wiec szczyt mozliwosci to zwykle DIN. Ktos kto lutuje 2 razy w roku raczej nie bedzie sobie kupowal stacji lutowniczej.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

181

Odp: Nowy projekt GTIA

syscall napisał/a:

wielu ludzi ma 'lutownice do rynien'

Hehehe, i szacun za ich wyczyny nimi... taką można lutować spokojnie 0603. Fakt, napaćkane możne jest - cud i działa :D

182

Odp: Nowy projekt GTIA

Simius, a co to za dodatkowy niebieski przewód idący do wtyczki DB na zdjęciu na AAge?

183

Odp: Nowy projekt GTIA

Audio

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

184

Odp: Nowy projekt GTIA

Na zdjęciu finalna wersja urządzenia. Dwie widoczne zworki służą do wyboru standardu video (RGB lub YPbPr) i synchronizacji (interlaced lub non-interlaced).

Post's attachments

IMG_0242.jpg 572.86 kb, liczba pobrań: 1 (od 2017-01-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

185

Odp: Nowy projekt GTIA

Szacun za wybór synchro. Współczesne telewizory często mają z tym problem, co się brzydko objawia na scrolach poziomych :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

186

Odp: Nowy projekt GTIA

Simius, prowadzisz zapisy?
dla mnie byłaby 1szt.. :)

187

Odp: Nowy projekt GTIA

hmmm i ja bym sie skusił kiedy rusza sprzedaż?

188

Odp: Nowy projekt GTIA

Ciekawe czy montaż nie będzie skomplikowany za mocno.

189

Odp: Nowy projekt GTIA

A cena zmontowanej płytki, gotowej do instalacji w Atari?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

190

Odp: Nowy projekt GTIA

A możecie polecić jakąś nie drogą lutownicę do montażu takich rzeczy?

191

Odp: Nowy projekt GTIA

Z tego co rozumiem to nie ma tu właściwie lutowania... O ile GTIA jest w podstawce. To ma wchodzić w jego miejsce tak?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

192

Odp: Nowy projekt GTIA

no to czeka mnie wlutowanie podstawki ciekawe czy dam radę tam piny są jak dla mnie dość blisko. I czy dobrze rozumiem to wyjście z atari będzie na wtyku taki jak VGA, i będzie możliwość podłączenie do monitora VGA?

193

Odp: Nowy projekt GTIA

Podstawkę trzeba wmontować i tyle. Do przewodu który dostarcza @SIMIUS trzeba sobie polutować gniazdko RGB. Ci co korzystają z mono wystarczy gniazdo DB9.  Audio można sobie wyprowadzić z modulatora

194

Odp: Nowy projekt GTIA

secon napisał/a:

...na wtyku taki jak VGA, i będzie możliwość podłączenie do monitora VGA?

?

195

Odp: Nowy projekt GTIA

Jak rozumiem, jak monitor będzie multisync i będzie obsługiwał 15 kHz to tak?
Ale to nie będzie takie normalne VGA, tylko RGB / YpBR jak w telewizorach.

196

Odp: Nowy projekt GTIA

Koszt płytki wynosi 220zł + wysyłka listem poleconym priorytetowym 10zł. Aktualna lista zamówień jest tutaj. Jeśli ktoś chce się jeszcze dopisać, zapraszam.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

197

Odp: Nowy projekt GTIA

Można poprosić o dopisanie do listy? 1 szt.

Ostatnio edytowany przez pernoid (2017-01-16 22:02:54)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

198

Odp: Nowy projekt GTIA

To ja poproszę 1 szt.

199

Odp: Nowy projekt GTIA

Poproszę 1 szt.

200

Odp: Nowy projekt GTIA

Ja też poproszę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...