Temat: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

Próbując zaktualizować firmware w Side2, uwaliłem sobie właśnie SDX w Ultimate 1MB. Efekt - mogę wejść do sekcji ustawień Ultimate, mogę ustawić co chcę, ale nie jestem w stanie zabootować Sparty. Efekt: nie jestem w stanie zabootować U1MB z włączoną Spartą, co skutkuje np. tym, że nie jestem w stanie ponownie sflashować jego firmware'u. Niestety, w takiej konfiguracji nie mogę nawet zabootować systemu z zewnętrznego dysku, bo po prostu staje na komunikacie:
Ultimate PBI v.1.85, dev. 2
i stoi. Ni w tą, nie w tamtą. Czy da się to podnieść, naprawić programowo, bez konieczności użycia programatora? Bardzo proszę o pomoc.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

Are you trying to update the firmware on the SIDE2 cartridge or in U1MB? It's not clear to me using translation.

3

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

I was trying to update firmware on the Side2 cart, but as a result I broke the SDX slot on my U1MB extension. Now if I don't enable SDX nor PBI BIOS it boots but uflash doesn't recognize it. And if I enable one o both of PBI BIOS or SDX, it doesn't boot. But the RAM expansion itself still works and I can enter Ultimate BIOS settings. Side2 currently is not a problem here. I'd like to reflash the whole EPROM, which should solve all the problems - but it's not recognized by uflash.

Ostatnio edytowany przez pernoid (2017-02-08 15:19:17)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

Uff... Udało się, ale z poziomu XEX loadera wbudowanego w U1MB.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

pernoid napisał/a:

Próbując zaktualizować firmware w Side2, uwaliłem sobie właśnie SDX w Ultimate 1MB.

.. a tak z ciekawości, czym fleszowałeś?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

rzecz w tym, że tak na prawdę chciałem sflashować Side2. Wybrałem zwykłe uflash, bo dedykowany flasher nie wykrywał Side2. Ale uflash też nie rozpoznawał mi Side2, widział za to coś, co nazwał Side (rev.A). I tak bez sensu to wybrałem. Najwyraźniej to był jednak Ultimate.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

.. właśnie to mnie irytuje w tych wszystkich fleszowalnych urządzeniach do Atari, że zrobił się z tego sku****ski bałagan i fakt, zawsze jak coś fleszuje to zastanawiam się 5 razy, czy aby na pewno czegoś nie uwalę. Niestety nikt nie zapanował nad tym na czas, no i teraz jest to, co jest.

Teraz wiecie, po co są regulaminy na kompotach :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

Pin, przyznam, że nie wiedziałem, że regulaminy na kompotach są po to, abyś uruchamiając pracę przez przypadek sobie czegoś nie zfleszował. Dobrze wiedzieć ;)

9

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

A może po prostu te regulaminy na kompotach są po to, żeby nad tym wszystkim zapanować :)

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

10

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

@larek - ;) +1

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

O i to by mogło być właśnie te troll compo - demo które zbrickuje maszynę compo dja :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

Główna nagroda wypłacana w piąchopirynach :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Uwaliłem SDX na Ultimate - pomóżcie naprawić :-/

pernoid napisał/a:

Uff... Udało się, ale z poziomu XEX loadera wbudowanego w U1MB.

Great - glad to hear you fixed it. :)