1

Temat: Kupię gtia

Witam,
Jak w temacie - kupię sprawne GTIA. Mam Atari któremu brakuje tego chipa aby powrócić do żywych.
Mogę też kupić jakaś uluszkodzoną płytę na części.

I am operator of my pocket calculator

2

Odp: Kupię gtia

http://www.ebay.pl/itm/Genuine-ATARI-80 … 2256630875

Do spółki z ANTIC-iem. :) Kupowałem u niego jakiś czas temu i faktycznie są to nówki.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Kupię gtia

Dzięki, nie pomyślałem w sumie o ebay.
Znalazłem jeszcze w Czeskim sklepie : http://www.led-elektronika.cz/?action=d … id=ID49277

Cena to jakieś 5 zeta jeśli dobrze liczę,  tylko nie wiem czy do Polski wyślą. Jeśli się zgodzą na wysyłkę to wezmę kilka.

I am operator of my pocket calculator

4

Odp: Kupię gtia

@darque: to jak Ci się uda wezmę dwa :) Pozdrawiam

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

5

Odp: Kupię gtia

.

Ostatnio edytowany przez Jarx5 (2017-02-20 21:27:48)

6

Odp: Kupię gtia

@jarx5: przecież to PIA ;P
@darque: ja bym wziął cały zestaw Antic, GTIA, PIA (http://www.led-elektronika.cz/?sidx=0&a … arch=atari)x5, jakby co. Łatwiej będzie ich namówić na większą wysyłkę niż pojedyńczą sztukę.

Sikor umarł...

7

Odp: Kupię gtia

Napisałem rano maila z zapytaniem do sklepu, ale brak odzewu na razie. Dam znać jeśli ktoś się odezwie.

I am operator of my pocket calculator

8

Odp: Kupię gtia

Dostałem odpowiedź ze sklepu - niestety nie wysyłają za granicę. Pozostaje mi zatem ebay lub kupno płyty z allegro na części.

I am operator of my pocket calculator

9

Odp: Kupię gtia

Dysponuję nadmiarem gtia. Sprawnych. Optowałbym za wymianą, jeśli ktoś chciałby oddać w zamian  freddiego.

10

Odp: Kupię gtia

Hej, może ktoś w takim razie dysponuje niepotrzebnym freddiem który mógłby odsprzedać? Zaplacę za wysyłkę do laboranta aby zdobyć dla siebie gtia. W razie gdyby ktoś chętny się znalazł proszę o PW lub e-mail.

Ostatnio edytowany przez darque (2017-02-21 18:57:41)

I am operator of my pocket calculator

11

Odp: Kupię gtia

@darque: a jaki jest adres sklepu? Może by się udało zanabyć przez kogoś, kto na forevera jedzie??

Sikor umarł...

12

Odp: Kupię gtia

Sikor, na stronie znalazłem taki adres :

LED-Elektronika
Na bažantnici 860
69681 Bzenec
ČR

że się tak zapytam - to jest wogóle po drodze ?

I am operator of my pocket calculator

13

Odp: Kupię gtia

Niespecjalnie: https://www.google.pl/maps/dir/Na+Ba%C5 … 48.9722929 :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

14

Odp: Kupię gtia

laborant napisał/a:

Dysponuję nadmiarem gtia. Sprawnych. Optowałbym za wymianą, jeśli ktoś chciałby oddać w zamian  freddiego.

Czy zamiennik może być, wersja pierwsza od Simius'a?

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

15

Odp: Kupię gtia

Jeśli zmontowany i działa jak trzeba, to mógłby być.

16

Odp: Kupię gtia

Tak, zmontowany i uruchomiony. Napisz tylko, czy potrzebujesz do wersji z ECI czy bez.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

17

Odp: Kupię gtia

a czym się różnią? Z tego co pamiętam mam dwie płyty z eci w których brakuje freddiego, mógłbym też dokonać jakichś podmian (oryginalny sprawny chip wyjęty z płyty z eci poszedłby do nie eci, a w jego miejsce ten Twój). Zatem nawet 2szt by się przydały, ale zaskakuje mnie to, że nie są uniwersalne.

18

Odp: Kupię gtia

Znalazłem czym się różnią :

"1. W modelu 65XE bez ECI nóżka 3 FREDDIE-go jest na sztywno połączona do +5V. Jeśli płytka ma być zamontowana w tym modelu, to trzeba usunąć nóżkę 3 lub przeciąć na płytce ścieżkę odchodząca od tej nóżki. W przeciwnym przypadku nie będzie działać przycisk RESET."

Ostatnio edytowany przez darque (2017-02-23 10:47:21)

I am operator of my pocket calculator

19

Odp: Kupię gtia

Dokładnie tak jak napisał darque, to tylko kwestia podłączenia lub nie 3 pinu więc można przyjąć że są uniwersalne.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

20

Odp: Kupię gtia

ok, jasne.

21

Odp: Kupię gtia

http://tufotki.pl/temp/hPnegfiGusMvw3n13rv7CfQ8MRt3WFfY7IBf2PM6.jpeg?v=0

Cześć,
moje Atari żyje :)

Dziękuję serdecznie za pomoc kolegom:

rj1307 -  za wysłanie freddiego do laboranta
oraz laborantowi - za wysłanie do mnie gtia .

Wychodzi na to, że rj1307 jednym układem wskrzesił 2 Atarki :)
Dzięki!

I am operator of my pocket calculator

22

Odp: Kupię gtia

Cieszę się, że działa i również dziękuję :)