Temat: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

http://www.sillyventure.eu/images/sv2k17_logo2.jpg

Kochani, mamy już Kwiecień, dlatego czas określić się co do przyszłości SV. Jak już pisałem wcześniej, tegoroczna edycja imprezy mogłaby się odbyć w dniach od 8-go do 10-go Grudnia (Piątek-Niedziela). Powyżej znajduje się wersja robocza nowego logo, które (niezmiennie od 2000 roku!) przygotował mOOnie / MSB. Być może ulegnie ono zmianie jeszcze w tym tygodniu.

Rozważam też możliwość zaproszenia oficjalnie na imprezę kolegów i koleżanki ze sceny C-64. Pisząc "oficjalnie" mam na myśli organizację competitions dedykowanych tej platformie. Co o tym sądzicie? Od razu (uprzedzając pytanie) dodam, że w grę nie wchodzą inne platformy.

Aby jednak te wszystkie plany stały się faktem, chciałbym prosić Was, abyście wzięli udział w ankiecie, którą przygotował Wieczór. Ankieta jest dwujęzyczna. Od jej wyników zależy los tegorocznej edycji SV (bo ta w 2018 roku jest raczej pewna).

http://www.sillyventure.eu

Liczę na czynny udział. Ostateczną decyzję ogłoszę jeszcze w tym miesiącu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Yay!

3

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Zapisałem się.
SV powinno zostać tylko /I\ .

4

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Logo jest super - ja tam bym już przy nim nic nie kombinował.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2017-04-18 09:39:17)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

5

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Yes Yes Yes !!!!

.

6

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Przypominam, że na razie jest to TYLKO sonda, ale odzew jak na razie jest niezły (na 10 osób zgłaszających uczestnictwo, 9 deklaruje wystawienie prac na compo).

Logo też mi się bardzo podoba, ale mOOnie pisał mi, że ma całkowicie inną koncepcję i być może podeśle coś nowego po Świętach. Zobaczymy.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2017-04-18 09:49:40)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

7

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Po których, bo te w zasadzie się już skończyły :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

@wieczór: po tych co były :) to w sumie był cytat z mail'a, co do "innej koncepcji" :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2017-04-18 09:56:29)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Inne platformy to dobry pomysł.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

C-64 tak. Make demos not war!

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

C64 - sorry, ale ja jestem na nie. Przy tylu godzinach compo kolejnej platformy nie wytrzymam dodatkowej platformy. Chyba, że (niestety) selekcja wstępna prac.

Termin - mam mieszane uczucia, bo to byłaby druga impreza w grudniu, o ile Last Part dojdzie do skutku. W razie czego jakoś się ogarnie obie ;)

grzybson/SSG^NG

12

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Myślę podobnie, kompo i tak trwa za długo jak ma być więcej prac to wymiękam.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Również jestem przeciwny innym platformom w tym C-64. Komodorowcy mają swoje party.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

14

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

C64 - jestem na tak bo chciałbym zobaczyć więcej ciekawych prac. Nie wszystkie kompoty muszą się odbywać w jeden wieczór i nie powinny jeśli prac jest dużo.

Logo - dla mnie bardzo dobre.

15

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Rozważam też możliwość zaproszenia oficjalnie na imprezę kolegów i koleżanki ze sceny C-64.

Zdecydowanie nie. Nawet nie chodzi o same kompoty - chociaż i tutaj miałbym pewne zastrzeżenia, m.in. punkt do regulaminu o długości trwania pracy :D. Problem polega na tym, że koledzy ze sceny C-64 zdecydowanie odstają poziomem, powiedzmy sobie wprost, kultury od ludzi ze sceny Atarowskiej. Sporo osób słyszało legendy o tym, co dzieje się na imprezach poświęconych głównie komodzie, niektóre "próbki" zachowań mieliśmy też w zeszłym roku okazję widzieć na żywo. To samo, choć w mniejszym stopniu z kolegami od Amigi - z jednej strony nie chcę ich wsadzać do jednego wora z C-64, bo panowie jeszcze potrafią trzymać poziom, ale w tym roku "w tylnych rzędach" jednak było dość spore "poruszenie" :)
Do tego mam żal o rozwalenie kompotów przez flooding długimi i nic nie wnoszącymi pracami do wild-compo, co obniżyło nieco frekwencję w dalszych kategoriach.

Jeśli jednak już miałyby odbywać się multiplatformowe kompoty, fajnie by było gdyby każda platforma miała oddzielny "compo block", zamiast ciągnięcia kilkugodzinnego tasiemca.

Od razu (uprzedzając pytanie) dodam, że w grę nie wchodzą inne platformy.

A skąd taka niechęć do innych platform? Ja bym bardzo chętnie widział kolegów ze sceny Spectruma, którzy nie organizują w Polsce zbyt wielu imprez, ale aktywnie udzielają się na zagranicznych. Byłoby to przy okazji pewnym "motorem napędowym" dla ludzi piszących na tę platformę w Polsce, by móc pokazać swoje prace przed ojczystą widownią, zamiast eksportu na Wschód lub okazyjnie Zachód, ewentualnie wrzutek w ogólnie "oidschool compo" czy "wild compo" na róznych losowych party.

EDIT:

Co do logo - naprawdę fajne, chociaż wydaje mi się że "y" powinno być wpasowane w ten wielokąt, którego wnętrze ma być filtrem dla "lens effect" jak mniemam. A tak to po prostu wystaje i to trochę przeszkadza.

PS: Chciałbym sie poskarżyć, że forum w ostatnim czasie po raz kolejny NIESAMOWICIE zwolniło, na ekran edycji postu muszę czekać ponad minutę, na wysłanie też schodzi kilkadziesiąt sekund. A sieć mam dobrą.

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2017-04-18 18:22:01)

.: miejsce na twoją reklamę :.

16

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

grey: olej demagogie skrzypa (widze ze jak zawsze stara sie byc kontrowersyjny)...
komodziarze i zxowcy i tak sa co roku. komodziarze sa najliczniejsza grupa spoza atarowcow na party. nie widze problemu by w koncu oddac im troche czasu kompotow by pokazali swoje prace.
popieram tez nie wprowadzanie od razu kolejnych platform, bo zacznie sie rozdrabnianie z zx na cpc, po czym na sam coupe, gdzie pojawi sie cokolwiek raz na kilka lat...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Moim zdaniem ataki personalne na grupę fanów C=64 nic tu nie wniosą, a tylko zaszkodzą...

Widzę tu natomiast kwestię bardziej praktyczną. Polska społeczność Spectrumowa wokół speccy.pl ciągle wysyła swoje prace na zagraniczne party i naprawdę uważam, że warto byłoby znaleźć dla nich miejsce w Polsce. Nie mam nic przeciwko C=64, ale warto byłoby moim zdaniem zwrócić uwagę na tą grupę, która swojego party nie ma. Ogólnie za innymi platformami jestem za.

Co do "compo blocków" i rozbiciem compo z sześciogodzinnego ciągu na parę bardziej znośnych segmentów - tak, błagam! Na przykład dla dwudniowego party można byłoby zrobić dzień poświęcony Atari oraz dzień, w którym prezentowane są prace z innych platform + wildy.

Ostatnio edytowany przez asie (2017-04-18 19:41:03)

kontakt: asie @ pewne sieci IRC / e-mail: kontakt@asie.pl

18

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

jellonek napisał/a:

komodziarze sa najliczniejsza grupa spoza atarowcow na party. nie widze problemu by w koncu oddac im troche czasu kompotow by pokazali swoje prace.

A czy atarowcy jeżdżą na komodziarskie party? W większości nie.
A jeśli już jeżdżą, to czy wielce tolerancyjni komodorowcy robią dla nich kompoty? Nie, skądże znowu! Jeszcze przy tym dorzucają czerstwe jak babka po świętach memy o węglu do Atari, czy inne podśmiechujki za plecami.

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2017-04-18 19:41:40)

.: miejsce na twoją reklamę :.

19

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

.

Ostatnio edytowany przez pajero (2017-04-19 17:21:25)

20

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Jako osoba, która miała udział w błędzie zrobienia QuaSTa multi to nie mogę powiedzieć żeby
na SV inne platformy mi przeszkadzały ;) a oburzanie się o węgiel? ... więcej luzu i dystansu...

Nie mam nic do C64, Amigi. ZX-a to bym nawet bardzo chętnie zobaczył bo to dla mnie
prawdziwa egzotyka, praktycznie nieznana. Ani ludzi ani produkcji z ZX'a jakoś nie miałem okazji poznać.
Co do innych platform to mam jedno gigantyczne zastrzeżenie....  dema na c64 są zdecydowanie za długie
i trzeba im w regulaminie przyciąć czas trwania produkcji, bo pod względem czasu często to przypomina
słusznie minioną epokę mega-dem na ST ;)

--drobna ed. żeby Vasco rozumiał ;P---

Ostatnio edytowany przez erOS (2017-04-19 20:15:04)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

21

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Z czego sobie przypominam to zawsze był problem z czasem kompo (ok 6h?). Były nawet nieudane próby rozrzucenia tego na dwa dni. Nie wiem więc, jak by to miało wyglądać w chwili w której dochodzi jeszcze jedna platforma sprzętowa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Pewnie jakieś wyjście jest... można zrobić selekcję prac... można wcześniej zacząć z kompo... można rozbić na 2 dni tym razem bardziej udanie...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

23

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

Cóż, życzę powodzenia w każdym razie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

marudzisz jakby to Tobie kazali prowadzić te kompoty na c64 ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

25

Odp: Silly Venture 2k17 - uniting the Atari community since 2k!

marudził bym, jak bym tam cokolwiek robił :) Wyrażam tylko swoje zdanie i życzę powodzenia jeśli można.

Skończyłem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info