1

Temat: Sikor Soft page....

Hej!!!
Na mojej stronie firmowej działa już sekcja Atari. Zapraszam!!!
Adresik: http://sikorsoft.internetdsl.pl/

Sikor umarł...

2

Odp: Sikor Soft page....

Good news :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Sikor Soft page....

fajnie!
ale please zmien kodowanie PLiterek. Nie da sie czytac.
Masz cp-1250!  :twisted:

4

Odp: Sikor Soft page....

Nie zebym sie czepial, ale strona biedna straszliwie.. nie da sie czegos zrobic w tej materii?

5

Odp: Sikor Soft page....

Ja tez sie nie chce czepiac ale konstruktywnie krytykujac:
- wejscie na strone prezentujaca gry przez kilkniecie w obracajace sie logo Atari jest dla jasnowidzow lub lubiacych klikac we wszystko w co popadnie - ja wlazlem tam przypadkiem.
- screeny z gier powinny byc wieksze a najlepjej po kilka.
- marmurowe tlo nie za bardzo pasuje do klimatu technicznego strony
- i ogolnie, bez obrazy Sikor ale wyczucia graficznego to Ty nie masz :) juz lepiej zostaw wszedzie jednakowe nienachalne tlo.

Ale cieszy ze strona jest - czekaly na nia miliony robotnikow i chlpow!
Dzieki!!!   :D

6

Odp: Sikor Soft page....

sikor ...ty lepiej nie idź na łatwiznę i nie używaj WYSIWYG ani generatorów żadnych ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

7

Odp: Sikor Soft page....

Ja tez nie mam wyczucia graficznego wiec tego nie tykam - mi odpowiada.
Przyczepie sie za to do kodowania polskich znakow (mam szlaczki pod mozilla:( )
Aha i 'Kladzenie malych sieci komputerowych' brzmi troche nietentego... 'Spojrzyj' tez.

Ogolnie rzecz biorac dobrze, ze strona jest :)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

8

Odp: Sikor Soft page....

Cóż, stronkę piszę pod notatnikiem w windzie... I nic innego nie zamierzam używać ;) Odpowiadając na zarzuty ;) :
- wygenerowaną wcześniej przez Mr. Bacardiego stronę tylko spolszczyłem dla tych, co nie kumaci w inszych językach ;)
- polskie literki - jak skończę pełną stronkę wszystko będzie w ISO... Na razie chciałem coś ruszyć, a stronką zajmuję się w wolnym czasie, którego ostatnio brak... Niestety, jak brak kaski :(
- co do tła i wyczucia - rzecz gustu. Mi się marmurowe podoba i jako takie - przynajmniej na razie - pozostanie. Jednym się podoba jedno, drugim co innego.
Poza tym - dzięki za słowa otuchy!!!

Sikor umarł...

9

Odp: Sikor Soft page....

Proponuje z notatnika przerzucic sie na EditPlus 2. Oprocz htmla przydaje sie rowniez do programowania i innych...

a co do iso: nie masz konwertera?

10

Odp: Sikor Soft page....

Sikorku stronka spox..
Jak na "stronę z notatnika" spoko..!
Ale stronka pewnie będzie się rozwijać! ;)

11

Odp: Sikor Soft page....

krotko i zwiezle.

1. frames sux
2. validator sie klania
3. wywal grafike
4. zmien kolorystyke albo zrob strone w tonacji cz/b bo szkoda oczu... wez przyklad z dobrej strony cz/b (chociazby) - http://grayscale.scene.pl

powodzenia.

12

Odp: Sikor Soft page....

... exactly

13

Odp: Sikor Soft page....

Jeżeli to miałaby być tylko stronka dla przyjaciół (atarowców etc), to forma byłaby sprawą drugorzędną, jednak po analizie treści stwierdzam, że ma to być również coś w rodzaju wizytówki Sikora w sensie komercyjnym a w tej materii zalecałbym dopracowanie jej pod względem kompozycyjno-estetycznym.

Mniej więcej niedawno ogłosiliśmy coś w rodzaju konkursu na pomysł kompozycyjny stronki mojego regionalnego kanału IRC - stara stronka ma już kilka lat, a nam brakowało koncepcji i pomysłu na wygląd nowej. Sposród nadesłanych prac jedna nam się szczególnie spodobała i pewnie wygra, wprawdzie to nie elegancko publikować pracę przed zamknięciem konkursu, ale w imię wyższych idei publikuję ją tutaj.