Temat: atari 1040st i problem z obrazem

witam!

mam atari 1040st i dwa monitory:
1. atari sm124 czyli mono
2. atari sc1224 czyli kolorowy

problem polega na tym, ze po podlaczeniu do komputera tych monitorow zawsze otrzymuje ten sam efekt - skacze ekran, a wlasciwie na ekranie przelatuja ciagle pasy. praktycznie uniemozliwia to prace. czy ktos wie co to moze byc i czy mozna gdzies to ustawic?
z gory dziekuje za pomoc.

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

2

Odp: atari 1040st i problem z obrazem

Kiedys mialem podobny problem, ekran wariowal itp... jakis uklad na plycie byl uszkodzony i pomogla dopiero wizyta w serwisie. :(
Dokladnie nie pamietam jaki bo to z 10 lat temu bylo.

ślamk!

3

Odp: atari 1040st i problem z obrazem

SimonKing?! ex-MSB memba?! Geesus! Oczom nie wierzę! :) Powiedz stary gdzieś Ty był! Wpadnij na SV2k4 to coś zrobimy z Twoim STkiem :)

pozdrrrrrr!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: atari 1040st i problem z obrazem

tak to ja grey, ten sam sK! z mystic bytes :)
to jak pomozecie? :) ustalilem kolejne fakty :)

po rozkreceniu obudowy przy monitorze mono oraz po regulacji z tylu w obudowie pokretlami od v.lin, v.size, v.dy, etc. udalo mi sie na uzyskac obraz, ale po np.10 minutach znowu zaczyna skakac i znowu musze go regulowac. czy to bedzie wina monitora czy modulatora w komputerze?

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

Odp: atari 1040st i problem z obrazem

Z tylu SC 1224 sa takie pokretla, ja w swoim musze sie do nich dostawac srobokretem, sproboj sie nimi pobawic.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: atari 1040st i problem z obrazem

o tym juz pisalem wczesniej :). problem w tym, ze dosc czesto traci te ustawienia. czy to normalne?
mozesz sprawdzic czy u ciebie tasma od transmisji stacji dyskietek jest rowniez przymocowana na stale do plyty glownej? chyba przy kombinacjach przy rozkrecaniu kompa mi siadla i teraz na panelu po uruchomieniu nie mam stacji dyskietek :( jak to wymienic?

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p