3,601

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a nie dziwi was to ze od 89 roku zaden nie poszedl do paki? jedni atakuja drugich, afery, sciemy i nic.
takie igrzyska dla ludu.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,602

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W związku z 78. rocznicą agresji Związku Sowieckiego na Polskę, IPN przygotował super film pod tytułem "Niezwyciężeni". Pewnie sporo osób już to widziało, ale na wszelki wypadek daję linki, bo trzeba to zobaczyć i propagować gdzie się da. Umieszczam to celowo w tym wątku, bo jeżeli mnie pamięć nie zawodzi to kilka osób gorąco postulowało zamknięcie IPNu.

https://www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as

A tutaj linka do wersji angielskiej – głosu udzielił Sean Bean.
https://www.youtube.com/watch?v=Q88AkN1hNYM&t=0s

Ostatnio edytowany przez atari classic (2017-09-17 09:53:31)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

3,603

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Niemieckie obozy (a nie nazistowskie), Rosjanie (a nie sowieci)... Super. 8 letniej córce też się podobało.

3,604

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Wielkie lasy w Europie zachodniej zostały wycięte na początku ery przemysłowej, kiedy jeszcze nie rozumiano konsekwencji. Teraz wiemy jakie są konsekwencje, mamy w Polsce ostatnia naturalną puszczę w Europie, to na złość specjalnieją sobie wytniemy?
Z wydobycia węga w Europie zrezygnowano z przyczyn ekonomicznych - taniej było go sprowadzić niż wydobywać na miejscu. I w ten sposób te kraje się wzbogaciły, a nie upierając się na wydobyciu u siebie.

Witam,

Aktualnie mieszkam na skraju puszczy. To co widzę przeraża mnie. Dlaczego nic nie zrobiono już 10 lat temu??? trzeba było wyciąć troszkę drzew, postawić pułapki feromonowe i byłoby w porządku. Ponoć UE nie pozwoliła. Teraz widzę przy drodze jeden wielki dąb, drugi, trzeci a dalej za nimi suche świerkowe kikuty. Gdzie pójdzie kornik gdy nie będzie już świerka???
Dęby są wielkie - dwóch chłopa ledwie może obejmie...

Moim zdaniem tną i wywożą bo muszą. Jeśli tego nie zrobią na miejscu puszczy będzie kolejna wersja lasu bawarskiego. Szczerze - czegoś takiego nigdy na własne oczy nie widziałem i jestem tym załamany - puszcza jest świetna sama w sobie ale bez ludzkiej ręki gdy zawsze była gospodarka leśna - po prostu może nie dać rady.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,605

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przywracacie mi troche nadziei - generalnie poza stalymi elementami folkloru . Reszta osob dyskutujacych  wykazuje cechy  przynalezne  naczelnym czyli myslenie abstrakcyjne  oraz umiejetnosc  refleksji i wyciagania wnioskow z błędów ( wlasnych  a co wazniejsze z cudzych).
Moze jednak ta PL nie pojdzie calkowicie pod wode jeśli folklor zostanie tam gdzie jego miejsce(skansen), a zdroworozsadakowa większość  pójdzie do wyborów :-).

3,606

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

toriman1 napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Wielkie lasy w Europie zachodniej zostały wycięte na początku ery przemysłowej, kiedy jeszcze nie rozumiano konsekwencji. Teraz wiemy jakie są konsekwencje, mamy w Polsce ostatnia naturalną puszczę w Europie, to na złość specjalnieją sobie wytniemy?
Z wydobycia węga w Europie zrezygnowano z przyczyn ekonomicznych - taniej było go sprowadzić niż wydobywać na miejscu. I w ten sposób te kraje się wzbogaciły, a nie upierając się na wydobyciu u siebie.

Witam,

Aktualnie mieszkam na skraju puszczy. To co widzę przeraża mnie. Dlaczego nic nie zrobiono już 10 lat temu??? trzeba było wyciąć troszkę drzew, postawić pułapki feromonowe i byłoby w porządku. Ponoć UE nie pozwoliła. Teraz widzę przy drodze jeden wielki dąb, drugi, trzeci a dalej za nimi suche świerkowe kikuty. Gdzie pójdzie kornik gdy nie będzie już świerka???
Dęby są wielkie - dwóch chłopa ledwie może obejmie...

Moim zdaniem tną i wywożą bo muszą. Jeśli tego nie zrobią na miejscu puszczy będzie kolejna wersja lasu bawarskiego. Szczerze - czegoś takiego nigdy na własne oczy nie widziałem i jestem tym załamany - puszcza jest świetna sama w sobie ale bez ludzkiej ręki gdy zawsze była gospodarka leśna - po prostu może nie dać rady.

To jest ostatnia naturalna puszcza  w Europie. I powinna pozostać naturalna, tj. bez naruszania ręką człowieka.  Gospodarka leśna jest zaprzeczeniem naturalnego procesu leśnego. PRzez dzisiątki tysięcy lat puszcza dawała sobie rade z kornikiem, da sobie rade i teraz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,607

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam - Jesteś z wykształcenia leśnikiem ? ( No offense ) . Ja nie jestem  i podchodze do tego tematu baaaardzo ostrożnie.
Nie mam dogłębnej wiedzy  tematycznej - a swoją opinie opinie moge wyrobić tylko na podstawie ogolno dostępnych informacji  i wyksztacenia które posiadam.

Przechodządz do żeczy - idąc twoim torem myslenia ( znow nie odczytuj tego jako atak ,  to tylko analiza twojego toku myślenia)
Mozna by dojść do wniosku iż  w zasadzie to poco przejmujemy się ochroną środowiska ?

Zanieczyszcznia powietrza (smog) - przyroda radziła sobie od lat ( byly przecież ogromne pozary )
Zanieczyszczenie wody -  przyoda sobie radziła do tej pory poradzi sobie i dalej
itd

Niestety czasy się zmieniły i bez pomocy leśników puszcza zniknie - raz że zeżrą ją choroby i robactwo - dwa że przecinki  były od poczatku kiedy człowiek zaczoł podchodzić naukowo do tego zagadnienia

Tak samo z płodozmianem w rolnictwie oczywiście nie trzeba było go stosowac  mozna bylo wyjalowic ziemie i pozniej przenissc sie w inne miejsce -

To dzialalo jak naswiecie bylo 10 milionow udzi a nie jak jest 5 miliardow.

I na koniec pytanie o co toczy sie dyskusja ? Za wszelka cene udawadniamy sobie ze JA  mam racje ? czy tak ? :-)
Nie obraz sie ale jak puszcza wyginie bo twoja rajsza bedzie najrajsza to  poniesiesz tego takie same konsekwencje jak i ja poniose jak puszcza zniknie bo moja rajsza ma byc najrajsza.

I jeszcze raz patrzmy na temat bez emocji bo jestem zwolennikiem partii X to  chociazby strzelali do mnie to bede mowil ze jest super   bo boje sie przyznac e ktos mnie dyma

3,608

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kolejna glupota  - jestes bogaty masz nowy samochod nic nie placisz jestes niezamozną osoba to ciebi zlupiemy do reszty.

I znow ZADAJE SOBIE PYTANIE kto na tym straci a kto zyska ? Tez sobie zadajecie te pytanie czy  znowu moja mja rajsza jest najrajsza ?

"Im samochód wydziela więcej zanieczyszczeń, tym więcej płaci za parking jego właściciel - wprowadzenie takiej zasady proponuje warszawski radny Platformy Obywatelskiej Piotr Mazurek. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Zgodnie z pomysłem radnego, samochód bezemisyjny otrzymywałby nawet 90 procent zniżki na parkowanie. Im niższa norma emisji spalin Euro (7-4), tym mniejsza byłaby zniżka.

Auta z normą emisyjną Euro 3 nie otrzymywałyby żadnego rabatu. Natomiast te bez normy, miałyby dodatkowo uiszczać opłatę ekologiczną.

Naklejka pomoże rozpoznać normę

Naklejka na szybie samochodu dawałaby znać służbom kontrolnym, ile dany kierowca powinien zapłacić za parking. Żeby uniknąć oszustw, naklejki byłyby wręczane podczas obowiązkowych kontroli technicznych. Nowe rozwiązanie miałoby się przysłużyć środowisku."

3,609

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

swoje puszcze wycieli i teraz mowia nam co mamy robic, to tak jakby kazdy w domu bil swoja zone a mi mowil ze nie wolno tego robic. szkoda tylko ze ludzie nie wiedza o co chodzi a dadza soba manipulowac. naprawde nie widzicie o co sie dzieje  ?

ilu z was wie o co chodzilo w 3 ustawach w sprawie sadow? kto wie jakie zmiany przeszly a jakie nie ? strzelam, zaden nie wie bo zaden sie tym nie interesuje, wiecie tyle ile telewizja wam pokaze, a telewizja pokaze wam to co macie wiedziec. zacznijcie myslec po swojemu. w sprawie puszczy tak samo wiecie tyle ile sie dowiecie z telewizji.

samochodowka to moja branza, w normach euro wcale nie chodzi o ekologie, chodzi o to zeby tak ustalac przepisy aby zaden nowy gracz nie wszedl na rynek. a kto w uni rozdaje karty w motoryzacji ? francja i niemcy, a kto rzadzi unia ? jeszcze przez chwile francja i niemcy.

Ostatnio edytowany przez micromax (2017-09-17 22:51:42)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,610

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa: Nie jestem z wykształcenia leśnikiem, ale leśnicy nie są specjalistami od naturalnych lasów. Leśnicy są specjalistami od lasów przemysłowych. Specjalistami od lasów naturalnych są ekolodzy i biolodzy. W Puszczy Białowieskiej nie było nigdy gospodarki leśnej, aż do początku XX wieku, a nawet wówczas była ona ograniczona. Dlatego ten las powinien pozostac naturalny.

Jak Ci się nie podobaja normy Euro, to porównaj sobie ile samochody spalały paliwa kiedyś, a ile dziś ile za to paliwo bys płacił i jak zanieczyszczone by było powietrze kiedyś. Pozaeuropejscy producenci aut nie mają problemów ze spełnieniem tych norm. Twierdzenie zaś że normy te są po to żeby nie pozwolić małym wejść na rynek, gdzie koszty wejścia na rynek liczy sie w milaradach są niepoważne.

@micromax: nie nie mówia nam co mamy robić. To w Polsce jest konflikt pomiędzy stroną która chce gospodarki leśnej w Puszczy Białowieskiej a stroną któa tej gospodarki w Puszczy nie chce. Polska jakiś czas temu oddała się ppod jursdykcję sądu pozakrajowego (w któym zasiadają tez polscy sędziowie). Odwoływanie się do tego sądu po rozstrzygnięcie, to nie sa jacyś 'Oni'. To wszystko jesteśmy My.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,611

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pozaeuropejscy producenci spelniaja normy ? a wiesz czemu ? bo w toyocie masz wtryski boscha albo siemensa, bo sterownik silnika to bosch, bo sterownik abs to niemiecki bosch albo francuski ate, bo poduszki powietrzne to bosch albo francuski autoliv. dlatego spelniaja te normy. gdzie nie zajrzysz czy toyota, honda,  rover czy chevrolet, tam siedza niemieckie i francuskie komponenty. wiekszosc czujnikow nalezy do producentow z niemiec i francji. jedynie japonskie denso probuje sie przebic. na razie nieudolnie.

podczas ostatniego huraganu zostalo wiecej drzew zniszczonych niz podczas tej wycinki i  z tego powodu nikt nie protestowal.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,612

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

chyba troszke przesadzasz... nie jest tak, ze bosh jest producentem czesci zamiennych? przed chwila sprawdzalem i nie widnieje w "oryginalne czesci zamienne"...
ciekawy jestem czy silniki forda (te najmocniejsze) spelniaja normy ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,613

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

micromax napisał/a:

podczas ostatniego huraganu zostalo wiecej drzew zniszczonych niz podczas tej wycinki i  z tego powodu nikt nie protestowal.

Może rozwiniesz tą ciekawą teorię ... kto, o co i gdzie miał protestować, że wiał huragan i połamał drzewa ... komu to zgłosić? To naprawdę intrygujace jest ....
I to tam powinny pojechać Harvestery z Puszczy ... zebrać co się da, przerobić niezwłocznie w lokalnych tartakach na deski, kantówki czy inne materiały budowlane dla poszkodowanych tam na miejscu. Ale nie .... my będziemy na złość wszystkim "leczyć" Puszczę a to co huragan połamał, to zgnije w majestacie prawa bo przecież "ratujemy" Puszczę przed tym złym kornikiem. W tym samy czasie władza prosiła ludzi dobrej woli o pomoc w usuwaniu skutków kataklizmu, prosiła o przyjazd ludzi, o narzędzia .... a Lasy Państwowe co? Ano dalej piłują w Puszczy.

EDIT:

xxl napisał/a:

nie jest tak, ze bosh jest producentem czesci zamiennych? przed chwila sprawdzalem i nie widnieje w "oryginalne czesci zamienne

XXL ... nie jest w "oryginalne części zamienne" ale jest producentem, którego podzespoły sa "brandowane" na konkretnego producenta samochodów. Tak jak np. matryce LCD produkuje skończona liczba producentów ale producentów monitorów jest juz zylion.
W grupie Volkswagena np. wszystkie części do Audi, VW, Skoda przychodzą do serwisów w identycznych pudełkach z logami wszystkich tych marek i tylko po naklejce z numerem katalogowym rozpoznaje się, że to jest w konkretnym przypadku część powiedzmy do Audi ... ale ta sama część za połowę ceny jest oklejona jako Skoda w tej samej dostawie.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2017-09-18 11:58:08)

3,614

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa0 ale to czy ktoś mieszka na skraju puszczy, lasu czy czegokolwiek nie oznacza nic. Widzi to co się dzieje.
Co do wycinki to tak jak @Adam twierdzi jakoś przyroda bez nas doskonale sobie radziła to i teraz ta wycinka jest zbędna. 
Co do samochodów jak już takie coś padło - podejrzewam że taki starszy samochód mniej może zanieczyścił atmosferę niż co 5 lat nowy - w końcu produkcja też zanieczyszcza a stare samochody niby idą do utylizacji z czego dopiero od może 10 lat bardziej firmy interesują się przetwarzaniem wszystkiego innego niż metal czy szkło - a plastik później na śmietnik.
W sumie jak już tak patrzymy na zanieczyszczenia to wystarczy poszukać materiałów gdzie lądują nasze elektrośmieci - w sensie regiony świata to będzie widać jak zanieczyszczamy planetę wymieniając co chwila żelazko, odkurzacz czy inny samochód.
Jestem raczej za tym aby zostawić te puszczę w spokoju.

3,615

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nie jestem przekonany do tego ze np. toyota kupuje czas fabryki bosha do produkcji czesci do swoich resorakow.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,616

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

z huraganem dalem tylko przyklad, zniszczonych zostalo o wiele wiecej drzew i zyjemy dalej, a czepiamy sie puszczy tak jakby chcieli wyciac cala. niech robia. ocenimy ich przy nastepnych wyborach.
to temat zastepczy, jak sie nie ma do czego przyczepic to wyszukuje sie p*.* i bedzie ja rozdmuchiwac na wszystkich kanalach tv. gdy wprowadza przepis o wysokosci kraweznika tv rowniez bedzie to rozdmuchiwac bo nie ma innych tematow, a 24h telewizje informacyjne trzeba przeciez utrzymac.

co do watku samochodowego powiem tyle, jak chcecie wejsc na rynek, spelnic wszystkie przepisy i homologacje jak unia nie pozwala sprzedac za malej lub za duzej marchewki bo kazda trzeba zwymiarowac. zaden nowy gracz nie wejdzie na rynek bo to ich tort ktory pokroili dla siebie.
czekajcie teraz az sie zaczna sankcje dla uzytkownikow samochodow spalinowych (juz sie mowi o wycofaniu diesla) i bedzie trzeba jezdzic samochodami elektrycznymi na niemiecki czy francuski prad, bo nam zamkna kopalnie. a do tego tez przygotowuja was po malu, mowiac o zanieczyszczeniach, czastkach stalych, smogu itd.
na cala ta polityke trzeba patrzec globalnie a punktu widzenia calego swiata a nie naszego panstwa, kazda decyzja ma swoj skutek na swiecie. nie tylko u nas.

xxl ,zobacz na to http://allegro.pl/komputer-silnika-zest … 84680.html pierwszy z gory komputer silnika. kto jest producentem ?  zajmuje sie elektronika samochodowa i nie wyssalem tego z palca.

Ostatnio edytowany przez micromax (2017-09-18 14:09:08)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,617

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

skad wiesz ze to nie zamiennik. ale skoro siedzisz w biznesie to pewnie wiesz, ze oryginalne czesci montowane w fabryce sa z boscha

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,618

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Potwierdzam, Bosch robi sterowniki silników do masy aut. Być może ma nawet wyłączność na określone marki, albo typy silników (lub jakieś zastosowane w nich rozwiązania) i nie ma w tym przypadku zamienników.  Być może są na rynku jakieś podróbki robione na dziko, oczywiście opatrzone logiem Boscha.

3,619

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl - skad wiem ? bo jak pisalem to moja branza, nie ma zamiennikow komputerow. zamiennik mozesz miec czujnika , cewki itd ale nie tak zlozonego systemu gdzie patenty licencyjne nie pozwalaja na robienie zamiennikow. czy caly licznik widzieliscie kiedys w zamienniku ? oczywiscie ze nie.  za drogi jest proces projektowania i produkcji. to nie czujnik gdzie jest cewka i plastik. o licencji nie wspomne.
a windowsa widzieliscie podrobionego ? nie mowie o crackowanym zeby dzialal, tylko o podrobionym? tez nie.

i teraz wracamy do tego co pisalem, rynek samochodowy podzielony jest na 10 czesci , 10 producentow, z czego 9 jest w uni, 7 w niemczech i francji. zostaje magneti marelli z wloch.
nikt nowy nie wskoczy bo prawo mamy takie ze aby je spelnic trzeba wykupic komponenty lub licencje od wielkich graczy, co finalnie sprawia ze 70% ceny oddajemy niemcom i francuzom w postaci licencji. a nowy bedzie od poczatku opracowywal system poduszek powietrznych ? auto musi je miec bo tak sobie ustawili prawo, a was przekonali ze to dla waszego dobra, tak jak brak olowiu w cynie, prad z wegla i smog itd itd itd.

Ostatnio edytowany przez micromax (2017-09-18 15:38:27)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,620

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

czli kupujemy kompozycje samochodowe firmy A,B,C a nie samochody firmy A,B,C ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,621

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak tak wszędzie Bosch, Siemens itd. , fajnie ktoś "zupełnie przypadkiem" pomija takie firmy jak Denso ;-)
Jak ktoś twierdzi, że wszystkie części samochodowe robią firmy Europejskie, to albo nie ma pojęcia w temacie albo celowo pomija fakty, które nie pasują do teorii.

P.S
A tak przy okazji to 2.0D 143km w Toyocie to tak na prawdę silnik BMW. W 100%, po prostu Japończycy nie chcieli od zera projektować w miarę nowoczesnego diesela ;-)

Ostatnio edytowany przez mr. fix it (2017-09-18 17:39:06)

3,622

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pisalem o tym ze przedziera sie denso. jako jedyna marka japonska w motoryzacji ma tak duzy udzial w rynku. 

u nas tez robilo sie przetargi na dostarczenie laptopow do urzedu, ale przetarg byl tak ustawiony i takie wymagania byly ze tylko firma dell mogla sprostac. tu jest tak samo.
nie chcecie wierzyc to nie wierzcie. wasza sprawa. zawsze mozna udawac ze sie nic nie dzieje. tak jest wygodniej.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

3,623

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to sie dogadaliście.:)

mr. fix it napisał/a:

fajnie ktoś "zupełnie przypadkiem" pomija takie firmy jak Denso ;-)

micromax napisał/a:

jedynie japonskie denso probuje sie przebic. na razie nieudolnie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,624

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Specjalistami od lasów naturalnych są ekolodzy i biolodzy

... a zwłaszcza dziennikarze, w tym zwłaszcza tabloidów w rodzaju "Wiewiórczej". Leśnicy się, oczywiście, w ogóle nie znają. :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2017-09-18 19:26:33)

KMK
? HEX$(6670358)

3,625

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Draco:

Leśnicy w teorii się znają nawet zapewne nie tylko w teorii. Maja i wykształcenie i praktykę... lecz obawiam się, że niestety ta wiedza może stać w całkowitej sprzeczności z ich komercyjna działalnością jaką jest uprawa lasów i handel towarem... a jeżeli jest taki poważny konflikt interesów to może warto do sprawy podchodzić ostrożnie...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.