1

Temat: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Mam Atari z SIDE2 i zamierzam kupić SIO2SD (w celu wygodnego uruchamiania ATR). Chciałbym bez kombinowania z wyciąganiem wtyczek uruchamiać gry/dema albo z jednego albo z drugiego urządzenia. W jaki sposób można to zrobić np. jeśli SIDE jest w trybie Loader?

Pamiętam, iż chyba dało się to robić gdy korzystałem z kabelka SIUP ale dawno to było i niewiele pamiętam.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

.. a nie ma opcji Reboot w loaderze? No i używaj aktualnej wersji loadera, wsad znajdziesz na stronce FJC (atari8.co.uk)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Proponuje jak pisal Pin sciagnac upgrade softu ze strony FJC, ncisnac przycisk donate i zainsalowa 3rd party firmware dla side.

jak masz ultimate w srodku atari to jeszce latwiej...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Dzisiaj powinienem odebrać SIO2SD - dziękuję za szybką wysyłkę - i będę się bawił. Kartę SD sobie zrobiłem, 3 odcinkową serię larkadiusza na YT obejrzałem, notatki opracowałem. Pamiętam, iż wymuszałem kiedyś odczyt po kablu z PC z wirtualnej stacji dysków bez wyjmowania SIDE (i bez patchowania) - tylko nie pamiętam metody.

SIDE2 chodzi jak złoto - nie lubię poprawiać czegoś co działa ;) Z zamierzchłych czasów gdy bawiłem się w modelarstwo nauczyłem się zasady: "jeśli coś jest dobre ale chcesz poprawić to zrobisz lepiej i wyjdzie gorzej".

Kilka godzin później:

Jest ok. Wyciągnąłem na razie SIDE by oszczędzić sobie podwójnych problemów. W zasadzie na tę chwilę wszystko ogarniam oprócz jednego: po co są zwykłe napędy jeżeli do szybkiego uruchamiania należy korzystać z wirtualnych? Podpiąłem do normalnego napędu D1 TheTopDemo3, a do D2 RoadRace. Ale przełączanie K1 z D1 na D2 nic nie dało bo mimo iż na wyświetlaczu było D2 z grą to Atari czytało z D1. Dopiero gdy podpiąłem Road Race jako v1 i przełączyłem Shift-K3: Atari zaczęło czytać grę. Pewnie tak ma być ale w takim razie do czego przydają się zwykłe napędy?

Ostatnio edytowany przez conrad (2017-10-05 17:07:02)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

5

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Cześć ziomalu.

Jeśli obsługa 5-klawiszowa Sio2SD jest taka sobie, to bije się w piersi - konfigurator tego mocno nie ułatwia. Zawsze miałem zrobić wersje z Menu i zmienić wybór virtualnych.... plany pozostały planami.

Po co D1-D15?  Ot, 25 lat temu DOSy miały po 2-4 napędy zwane D1,D2... i to jest ściśle związane z OS Atarki.
Byłe i  dotychczas tworzone oprogramowanie musi tak funkcjonować.  No ale (prócz SDX) czy wystarczy D1: do zabawy?
Dlatego pomysł na 100 podpięć (tu: virtualne) które można podstawiać pod D1 (albo inne Dx).

6

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Obsługa 5-klawiszowa jest OK. Po 2 godzinach zabawy mam zasadniczo urządzenie ogarnięte, a wirtualne napędy i przełączanie między nimi przez shift+K3 świetnym rozwiązaniem bo swoje ulubione rzeczy podpinam właśnie pod wirtualne, a bieżące pod D1.
Czyli normalne napędy D1-D15 wykorzystam pod spartą w SIDE podpinając np. do D3 dysk z utworami .cmc. A do zabawy na prosto są: D1 plus wirtualne.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

7

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

conrad napisał/a:

Czyli normalne napędy D1-D15 wykorzystam pod spartą w SIDE podpinając np. do D3 dysk z utworami .cmc. A do zabawy na prosto są: D1 plus wirtualne.

Nie musisz w takim przypadku używać tej funkcjonalności z SIO2SD, bo to samo, tylko 10 razy szybciej masz ze Side (D1:-D15:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Współpraca SIO2SD z SIDE2

Jasne - ale i tak też mam (kolejne partycje na SIDE do konkretnych celów): jednak bez Ultimate w atr-ach na samym SIDE nie pogrzebię. Do tego albo SIUP i PC albo SIO2SD.

I już sobie pogrzebałem :) Szkoda tylko że padła mi 130XE z 1MB i na razie bawię się standardową 800XE.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.