51

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

może być to ta kwestia, spróbuj zrobić taki pacz.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

52

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Daj znać, czy pomogło. Jako bonus otwieranie pliku *.SEQ z linii poleceń Sparta.

Post's attachments

seq2017.xex 10.52 kb, liczba pobrań: 4 (od 2017-12-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

53

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

DZIĘKI!!!!!!111

Sprawdzę już na LastParty, ale idealnie zdążyłeś bo przed spakowaniem zgram to sobie jeszcze na kompa.

:):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

54

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Wstępnie problem pierwszej poprawki został zniwelowany, da się już pisać muzykę.

Będzie jeszcze jedna kwestia, ale muszę sprawdzić zależności. Jeszcze raz dzięki FOX!

Notabene na AAge rozkminiają nowe MIDI+synth do 8bit w jednym, z czego też rozumiem to ma działać z istniejącym oprogramowaniem.

EDIT:

Fox - problemem są jedynie zapętlone instrumenty, które przy edycji grają w "nieskończoność" ;). problem można rozwiązać tak:

Po naciśnięciu ESC w patternie (co wyrzuca do okna SONG po prostu) niech do urządzenia MIDI idzie informacja by przestał odgrywać instrument.

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-01-02 21:25:35)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

55

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Nie ma sprawy.

Masz na myśli to: http://atariage.com/forums/topic/269207-midi-interface/ ?

BTW. czy MIDIPlay gra standardowe pliki MID?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

56

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Chodzi o to.

A co do MIDIPlay, to dla pewności sprawdzę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

57

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Otworzyłem źródła łatki: https://github.com/pfusik/midiseq

Pin napisał/a:

Fox - problemem są jedynie zapętlone instrumenty, które przy edycji grają w "nieskończoność" ;). problem można rozwiązać tak:

Po naciśnięciu ESC w patternie (co wyrzuca do okna SONG po prostu) niech do urządzenia MIDI idzie informacja by przestał odgrywać instrument.

Podaj przykład takiego instrumentu.

Edit: załącznik.

Ostatnio edytowany przez Fox (2018-01-03 21:13:30)

Post's attachments

seq2018.xex 10.54 kb, liczba pobrań: 4 (od 2018-01-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

58

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Przykład:

Testowany moduł brzmieniowy: Yamaha QY70

Program: 052
Channel: 002

EDIT:

Dzięki za fiuczer z pobieraniem parametru z linii poleceń. Działa. Ew. kwestie dodatkowe:

* czy przy uruchomieniu SEQ istnieje możliwość na starcie programu wyłączać tryb 80 znaków (jeśli w systemie aktywny jest sterownik ekranu dla 80 znaków).

* przy wyjściu do dos można by skasować zawartość ekranu. SC wówczas przy powrocie nie będzie czekać na "press any key"

Dziś prawdopodobnie posiedzimy z YerzmYeYem nad trackerem.

W tym momencie widzę jeszcze jedną dziwną przypadłość - sprawdzę dokładnie co i jak i dam znać.

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-01-06 14:54:25)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

59

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Dziwi mnie jeszcze to, że:

Na CHANNEL 2-9, 11-16 mam te same zestawy instrumentów. Nie wiem, czy to teraz kwestia samego modułu MIDI, czy SEQ wysyłając dane na interface midi nie zmienia kanałów.

Co do instrumentów zapętlających się, to niektóre przy wyjściu z patternu (ESC) przestają grać (czyli tak jak ma być), niektóre jednak tego nie robią.

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-01-06 16:11:13)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin napisał/a:

czy przy uruchomieniu SEQ istnieje możliwość na starcie programu wyłączać tryb 80 znaków (jeśli w systemie aktywny jest sterownik ekranu dla 80 znaków).

Jak to się robi?

Pin napisał/a:

* przy wyjściu do dos można by skasować zawartość ekranu. SC wówczas przy powrocie nie będzie czekać na "press any key"

Może wystarczy usunąć komunikat podczas ładowania SEQ?

Pin napisał/a:

Na CHANNEL 2-9, 11-16 mam te same zestawy instrumentów. Nie wiem, czy to teraz kwestia samego modułu MIDI, czy SEQ wysyłając dane na interface midi nie zmienia kanałów.

Najwidoczniej Twój moduł MIDI tak działa.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

61

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin napisał/a:

Co do instrumentów zapętlających się, to niektóre przy wyjściu z patternu (ESC) przestają grać (czyli tak jak ma być), niektóre jednak tego nie robią.

A jakiś konkretny przykład?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

62

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Fox napisał/a:
Pin napisał/a:

czy przy uruchomieniu SEQ istnieje możliwość na starcie programu wyłączać tryb 80 znaków (jeśli w systemie aktywny jest sterownik ekranu dla 80 znaków).

Jak to się robi?

Da się, ale to nieco zawracania głowy: tryb 80-kol może być software'owy albo sprzętowy, więc trzeba go wyłączyć wywołaniem sterownika, wymuszenie GR.0 przez wektory pod $e400 włączy 40x24, ale tylko do chwili wyprowadzenia na ekran jakiegokolwiek znaku przez OS itd. Łatwiej jest (Pinokiowi) program po prostu uruchamiać w trybie 40-kolumnowym, Shift/Return pod Sparta Commanderem. Albo nazwać *.EXE, wtedy SC pyta, w jakim trybie odpalić.

Pin napisał/a:

* przy wyjściu do dos można by skasować zawartość ekranu. SC wówczas przy powrocie nie będzie czekać na "press any key"

Może wystarczy usunąć komunikat podczas ładowania SEQ?

SC produkuje ten komunikat, jeśli po załadowaniu powłoki przy wyjściu z programu kursor nie znajduje się w lewym, górnym rogu ekranu (CRSROW=0, CRSCOL=LMARGN).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2018-01-06 16:37:34)

KMK
? HEX$(6670358)

63

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Nie jestem programistą, ale z poziomu "bejzikowego" jest to:

XIO 25,#1,0,0,"E:"

nie wiem jak to się zachowa jeśli nie ma danego XIO, wyleci pewnie z jakimś błędem.

Co do usunięcia komunikatu - ok, może tak będzie najprościej.

W kwestii zapętlających się instrumentów, to poczekajmy jeszcze na wizytę YerzmYeYa (będzie dziś), może przyczyna jest w module brzmień.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin: XIO 25, ale ono ci go wyłączy trwale :) Potem trzeba byłoby włączać, przedtem jeszcze sprawdzić, czy był włączony poprzednio, trochę zabawy z tym jest. Łatwiej odpalić w 40-kol., jeśli tego program wymaga.

KMK
? HEX$(6670358)

65

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Oczywiście, ale po skojarzeniu *.seq z trackerem trzeba pilnować by plik z danymi wołać ze SHIFT'em. No chyba, że jest możliwość przełączenia trybu z poziomu wpisu do RUNEXT .. próbowałem i nie działa :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

@Fox - załadowanie pliku *.seq z linii poleceń powoduje dopisanie śmieci dokładnie od ostatniego(+1) używanego patternu.

:) - o rety :D

Da się zrobić INSERT w songu? ;)

YerzmYeY zeznaje, że ten SEQ to najlepszy midi-tracker ..... na ST i Amigę! ;) Muzak testowy in progress....

EDIT:

Nowy u_twór 50% - in progress. Dokończymy prawdopodobnie za tydzień, jesteśmy teraz uwiązani sprzętem który z gumy nie jest i się nie rozdwoi, ani nie rozciągnie na drugi koniec osiedla ...

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-01-06 23:53:32)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

67

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin napisał/a:

No chyba, że jest możliwość przełączenia trybu z poziomu wpisu do RUNEXT .. próbowałem i nie działa :P

Trzeba byłoby to robić oddzielnym programem, bo kiedy RUNEXT wkracza do akcji, Sparta Commandera już nie ma w pamięci. No i cały czas pozostaje problem przywrócenia poprzednich ustawień po wyjściu z SEQ (czy dowolnego innego programu wymagającego 40 kolumn). Więc póki co chyba najprościej jest pamiętać o Shift :)

KMK
? HEX$(6670358)

68

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Chyba poprawiłem wczytywanie z linii poleceń. Zalecam ostrożność.

Usunąłem komunikat o wczytywaniu trackera. Proszę o info, czy zapobiega to czekaniu na klawisz przy powrocie do SC.

Post's attachments

seq2018.xex 10.56 kb, liczba pobrań: 10 (od 2018-01-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

69

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Dziękuję, zaraz zrzucam soft.

Tymczasem ThePink otrzymał do testów zestaw złożony z drugiego Midimate i nowego IDE+, bo okazało się że SIDE2 sieje po porcie joya podając non-stop wartość "w prawo" a SEQ do nawigacji po menu używa kursorów, oraz wspomnianego joya. Zastanawiam się nawet, czy to do czegokolwiek potrzebne jest.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

70

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Ładowanie z linii poleceń wstępnie działa, jak coś wyjdzie to niezwłocznie dam znać. Na testa załadowałem teraz plik z cmdline, zapisałem odczytałem go i śmieci nie widzę. Porównywalne pliki mają tym razem ten sam rozmiar.

Do SC wraca bez "press play on tape" ;) - więc malina.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

71

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin napisał/a:

A co do MIDIPlay, to dla pewności sprawdzę.

I jak?

Pin napisał/a:

Da się zrobić INSERT w songu?

Control+Insert.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

72

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

MidiPLAY dziś będzie na tapecie, a z tym insertem to znalazłem już, zapomniałem tylko o tym nadmienić.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

73

Odp: MIDI i Atari 130XE ;)

Pin napisał/a:

Dziękuję, zaraz zrzucam soft.

Tymczasem ThePink otrzymał do testów zestaw złożony z drugiego Midimate i nowego IDE+, bo okazało się że SIDE2 sieje po porcie joya podając non-stop wartość "w prawo" a SEQ do nawigacji po menu używa kursorów, oraz wspomnianego joya. Zastanawiam się nawet, czy to do czegokolwiek potrzebne jest.

Testy w toku :)



https://images82.fotosik.pl/963/8233b0ad7aa58b03med.jpg

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC