Temat: zniknela stacja dyskietek

f**k, stacja dyskietek slysze, ze kreci ale nie pokazuje sie ikona w systemie na pulpicie. podejrzewam, ze to walnieta tasma, ale czy to mozliwe, zeby ta tasma byla przylutowana do plyty?! atari 1040st. jak to wymienic?

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

2

Odp: zniknela stacja dyskietek

Z tego co mi wiadomo to w 99% plyt ST tasma byla przylutowana. Podobniez w MEGA. W Falconie pokuszono sie o gniazdko, ale i tak nie daje glowy ze w kazdym.

Jak to wymienic? Odcycacz cyny (ok. 15 zl) lutownica i jazda - jak pozbedziesz sie tasmy wlutuj w to miejsce gniazdko (koszt - niewielki) i zrob sobie nowy krotki kabelek. Voila  :D

3

Odp: zniknela stacja dyskietek

miałem kilka falconów w łapkach i w każdym taśma od flopa była przylutowana (teraz to naprawiłem w swoim :) )

ps. sorrki za falconowy offtopic :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: zniknela stacja dyskietek

Jesli stacja jest oryginalna to moze nie przetrwala proby czaso ;-).

Mozesz wrzucic nowa od PC tylko DS trzeba przestawic.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: zniknela stacja dyskietek

a może pod stołem jest? :lol:

(lame joke)

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: zniknela stacja dyskietek

a włożyłeś dyskietkę do stacji w czasie bootowania (dowolną, najlepiej czystą). bo jak nie to w niektórych TOS'ach na ekranie nie pojawi się ikona dyskietki.

Odp: zniknela stacja dyskietek

ufff, stacja juz jest, a tasma jest niestety przylutowana :(

pytanie do Adama Klobukowskiego:
gdzie to przestawic, to DS? kurde, bo jak moge wymienic na stacje PC HD i bedzie mi czytal dyskietki HD to od razu to zrobie. dzieki za wszelkie informacje.

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

8

Odp: zniknela stacja dyskietek

Do stacji HD potrzeba innego WD1772... Jak przyjedziesz na QuaSTa, to powinien Ci Paskud pomóc.

Sikor umarł...

Odp: zniknela stacja dyskietek

kiedy jest quast i co to jest wd1772?

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

10

Odp: zniknela stacja dyskietek

Do stacji HD potrzeba innego WD1772...

A skad wiesz jakiego on ma ;) moze ma te dobra wersje ;] ! opis jest w Atari Fanie(po polsku) i w necie ...szukaj na forum bo bylo o tym...np. tu: http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=1754

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: zniknela stacja dyskietek

Co do QuaST party zajrzyj tam: http://www.quast.orneta.net/
Stryjek: standardowo był tylko od DD, od HD tylko w TT-ce i Falconie :)
Co do Paskuda - zajrzyj tam: http://www.rsi.pl/paskud/

Sikor umarł...

12

Odp: zniknela stacja dyskietek

no niewiem ... u mnie na standardowym scalaku chodzi tylko musi byc to wersja WD-1772-02-02 mozna tez je znalezc w stracji CA2001 ..zreszta tak tez pisze w atari fanie... co do tej wersji co piszesz to zwie sie Ajax  ..ale gdzie go dostac ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: zniknela stacja dyskietek

Stryker czytalem ten odnosnik. moze podeslesz mi na maila? pliz. z gory wielkie dzieki!

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

14

Odp: zniknela stacja dyskietek

http://gdansk-orunia.eu.org/atari/atarifan.pdf

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: zniknela stacja dyskietek

wielkie dzieki! zabieram sie za lekturke :)

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

Odp: zniknela stacja dyskietek

wiec gadalem z paskuda i doszedlem do wniosku, ze prosciej mi bedzie zalatwic dyskietki DD :) moze ktos mi pomoc w tym wzgledzie?
bo co mi z tego, ze zamontuje sobie stacje HD (pecetowa), na ktorej i tak bede musial czytac dyskietki DD. ja mam sprawna stacje DD. wymieniajac stacje na pecetowa chcialem uzywac dyskietek HD i ich pojemnosci.

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p

17

Odp: zniknela stacja dyskietek

Ale możesz używać dyskietek HD ze stacją HD, nawet sformatowane na 1,8MB!!! Chyba, że masz TOS 1.0 ;) Tylko - nie sformatujesz pod czystym TOSem, ale na przykład Kobold, ProCopy...

Sikor umarł...

Odp: zniknela stacja dyskietek

no wlasnie, ze mam tos 1.0 :(
moze mi ktos podeslac niezbedny zestaw to upgrade i z jedna gierke na dd, zebym wiedzial, ze to dziala?
aa, jak uzywam wdcopy to on sam dopasowuje format do dyskietki bez wzgledu na to czy hd czy dd?

//-----------------------------------------------//
Z poważaniem
Szymon Grabiński
aka
sIMONkING of thelo0p