1

Temat: Klon A2600 i mod video

Otóż niedawno ze strychu wygrzebałem takie cacko:
http://0x0.st/sq4V.jpg
(tylko płyta bo akurat myłem plastik)
W poszukiwaniu metod wyprowadzenia z malca obrazu innego niż antenowego, zacząłęm grzebać w Internecie.
Na początku brak modulatora RF zbił mnie z tropu, ale po pewnym czasie udało mi się znaleźć wątek na EmuNES (ze wszystkich miejsc...) o scalaku UM6599.

Problem w tym, że schemat tego scalaka zniknął z powierzchni Ziemi (bo Imageshack to bardzo dobra strona), i pytanie jest czy ktoś byłby mi w stanie wytłumaczyć jak mogę z tego scalaka wyciągnąć dźwięk i obraz?
A i jeszcze jedno, jaki prąd ta konsolka bierze?

Ostatnio edytowany przez Zlew (2018-01-23 12:24:25)

discord: Mr. Mary#1679

2

Odp: Klon A2600 i mod video

https://www.retrogaming.com.ar/forum/vi … p;start=10

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: Klon A2600 i mod video

Prąd to zapewne klasycznie, 9V z odwróconą polaryzacją (czyli minus w środku).
A co do opisu scalaka i modyfikacji to popatrz tutaj. Powinno być akurat to co potrzebujesz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Klon A2600 i mod video

@willy
o jest schemat, dzięki

@perinoid
ten sam wątek linknąłęm i w nim nie było obrazka :D ale dzięki

Ostatnio edytowany przez Zlew (2018-01-23 15:08:56)

discord: Mr. Mary#1679

5

Odp: Klon A2600 i mod video

Z polaryzacją uważaj, bo uwalisz konsolę. Prześledź śzieżkę od diody lub od scalaka, powinno się udać. O ile pamiętam - polaryzacja normalna (plus w środek), ale mogę się mylić.

Sikor umarł...

6

Odp: Klon A2600 i mod video

Mam dokładnie coś takiego z oryginalnym zasilaczem jeszcze :)
Fakt, 9V, kilkaset miliamper. Nie mam teraz pod ręką tego, ale jak coś, to wrzucę fotkę i opis.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

7

Odp: Klon A2600 i mod video

Cześć, podpinam się pod temat, mam też klona 2600 z chipem co prawda 6591, ale z tego co widzę to  mają taki sam pinout :

pin 20 - audio,
pin 27 - chroma
pin 29 - luma

W linkach które są zamieszczone nie ma/nie umiem odczytać  - co pod to podłączyć aby uzyskać composite video. Może ktoś napisać jakie elementy są potrzebne aby wyprowadzić obraz oraz dźwięk z konsoli oraz jak to polutować ? Na pewno taka jasna instrukcja przyda się nie jednej osobie jeszcze.

I am operator of my pocket calculator

8

Odp: Klon A2600 i mod video

To sobie sam odpowiem , załączam znaleziony schemat i listę komponentów.
Oryginalny wątek na tureckim (?!) forum commodore, hehe : http://www.commodore.gen.tr/forum/index … ic=10249.0


Lista części:
======================================

C1 470pF
C2 10uF Elektrolityczne (może być 25 V lub więcej)
Dioda LED D1
J1 PCB (Posiadam niezbędne kable do podłączenia obwodu do głównej płytki PCB poprzez gniazdo, całkowicie opcjonalnie, można również przylutować bezpośredni kabel)
J2 CVBS / LUMA OUT
J3 CHROMA OUT
J4 AUDIO OUT
Gniazdo RCA typ 3 zamontowane na J5 PCB (opcjonalnie)
Q1 2SC1815
Q2 2SC1815
Q3 2SC1815
R1 100 Ohm
R2 100 Ohm
R3 to 1 KOhm
Rimpendor R4 50K (*)
R5 75 Ohm
R6 75 Ohm
R7 220 Ohm (dla trybu LED - opcjonalnie)



Jak wykonam moda nie omieszkam podzielić się efektami końcowymi.
Pozdro.

Ostatnio edytowany przez darque (2018-02-13 09:00:44)

Post's attachments

2600Clone-AVMod-v1_1_zpsckhvhiuq.png 23.14 kb, liczba pobrań: 2 (od 2018-02-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I am operator of my pocket calculator

9

Odp: Klon A2600 i mod video

Sorry za odkopanie, ale czy udało Ci się zrobić działającego moda na podstawie tego schematu?
Pytam, bo właśnie mam identyczną płytę na tapecie.

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

10

Odp: Klon A2600 i mod video

Tak, mod zadziałał. Obraz był wyraźny, tylko coś z paletą kolorów było nie tak. Nie znalazłem przyczyny, odłożyłem na później i nie wróciłem do tematu.

I am operator of my pocket calculator

11

Odp: Klon A2600 i mod video

Co do palety to są dwie opcje :
1. Masz konsole NTSC a cart PAL (albo odwrotnie) i tutaj wiele nie zdziałasz poza kupieniem konsoli/carta tak, żeby się dopasować. Ja mam taką sytuację, bo mam dużo cartów NTSC. Kupiłem konsolę w tym systemie tylko od roku nie mogę się zebrać, żeby w niej zrobić Composite mod).
2. Jeśli konsola I cart są zgodne, możesz podkręcić potencjometr em na płycie i dopasować paletę. Ta opcja czasami działa też jak masz konsolę I cart niezgodne, ale niestety, tutaj zgodności pełnej nie uzyskasz (co najwyżej można np. zrobić zielone drzewa zamiast fioletowych w Pitfall, ale coś innego wtedy nie będzie pasować z racji różnych palet w obu systemach).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.