1

Temat: Najmniejszy player?

Składamy z kumplem demo na 64K RAMu. W czym (w jakim trackerze) musielibyśmy pisać muzykę żeby player z modułem zajmowały najmniej miejsca?

discord: Mr. Mary#1679

2

Odp: Najmniejszy player?

W assemblerze wink To nie żart - miker nawet swego czasu popełnił taką muzykę wink

Sikor umarł...

3

A coś...bardziej przyjaznego dla muzyka?

4

MilkyTracker albo Beepola

:-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2018-03-28 12:23:02)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Zlew: Nie pomogę bo używam raczej playera RMT, który nie jest mały chociaż na moje skromne potrzeby wystarcza, ale trzymam kciuki za nowe demo! Tak rzadko teraz słychać że coś powstaje smile Masz pełny support?

6

Support? Gdzie tam...Dopiero się uczymy A8 jako platformy do kodowania, a jest nas dwóch

7

Dobra, z CMC sobie poradzicie (Chaos Music Composer), obsługa playera jest banalna, instrukcje (oryginalne) znajdziecie w necie. Jak pod PC - RMT, ale tu się nie wypowiem...

Sikor umarł...

8

E tam CMC. Lepszy jest MPT i ma player zoptymalizowany do uzywania w demach.

9

Ja używałem playera do TMC. Problemów z playerem nie miałem nigdy. Acha - jeszcze jest jeden parametr - ile strony zerowej jest używane przez player.

10

Do dema MPT i ten player. Użyty m.in. w Drunk Chessboard i Numenie. Playery CMC, TMC i RMT są wielokrotnie dłuższe i wolniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Fox ma jeszcze szybszy player MPT, który zajmuje kilka linii skaningowych, level expert wink

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Prawda. Ale ten najszybszy player jest znacznie trudniejszy do obsłużenia. Wykorzystuje kilkukilobajtowy bufor cykliczny, który trzeba napełniać, gdy jest dostępna moc obliczeniowa.
Na początek ten player, który podlinkowałem w poprzednim poście, powinien wystarczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Tak naprawdę to najprościej i - prawdopodobnie najlepiej - użyć jest jednak RMT. Jego obsługa jest banalna, a do napisania muzyki nie trzeba używać Atari - co jest nie bez znaczenia, zwłaszcza jak się robi poprawki i zmiany niekoniecznie w domu smile Player przy użyciu odtwarzania raz na ramkę mieści się w większości zastosowań bez problemu - swoje zajmuje, owszem, ale prawda jest taka, że jest dość dobrze zoptymalizowany (kompilacja jest warunkowa na podstawie tego, czego moduł używa) i zbliżenie się do sytuacji, kiedy zacznie to naprawdę przeszkadzać i trzeba będzie szukać czegoś wydajniejszego nie jest takie proste - demo musi być naprawdę zaawansowane i wymagające, a nie sądzę, żeby w fazie początkowej można się było natknąć na ten problem smile Parominutowy moduł wraz z playerem, przy odpowiednim traktowaniu może się swobodnie mieścić w kilku kilobajtach.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem