Temat: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Witam !
Mam pytanko ktore turbo wybrac i czym one sie roznia ;] ?
Te z seriousa : http://www.serious-dial.atari.pl/SSerio … html#Turbo   <---- jak dokladnie zwie sie te turbo ;] ?
I druga opcja Toms Multi ;] za xxx zł

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

multi będzie fajne 8)
-bufforowanie ścieżek+ zabezpieczenia....

turbo tego nie będzie miała( :rolleyes: )...

Ale multi ma też wady.....
zresztą pewnie sam wiesz o czym piszę 8)

3

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

do tej stacji niezle bylo skromne TYGRYS TURBO - mam i nie narzekam, potrafi pracowac w trybie Ultra i Happy Warp.  8)

4

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

DRC pozycz mi te twoja stacje to se lukne moze se tez te Tygrysy wstawie jak montaz bedzie prosty ;]  :rolleyes:

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Kiedyś na AIM leżał sobie poprawiony przez Pecusia ROM do Toms Multi Drive, pod QMEGiem stacja nie wieszała się, nie było możliwości niekontrolowanego sformatowania dyskietki poprzez bootowanie spod US i takie tam. Tylko nie wiem gdzie teraz tego szukać...

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Tylko nie wiem gdzie teraz tego szukać...

U Pecusia ;]
W sumie pytanko ile kiedys kosztowal ten Toms Multi ?? orientujecie sie ?
Bo moge go teraz kupic za 140 zybli ;/ i niewiem czy cena nie jest za mala/duza ;) i czy ta modyfikacja stacji jest najlepsza z dostepnych na rynqu ? ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Gościu - trza było mówić! - miałem na Quascie stację z Tomsem Multi, to by się płytkę wyjęło i byś sobie ją skopiował. Ech...  :?

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Miker wtedy jeszcze nie wiedzialem ze jakas stacja ca2001,ldw mi ozyje ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

ja miałem Toms Turbo Drive,ale w wersji pirackiej by Karin...możesz tam Multi wstawić ale z poprawionym Romem sugeruje...tylko jak Ci siądzie napęd skokowy lub głowica ( a te stacje tak mają) to zalejesz sie rzewnymi łzami...
Żbiku: pamiętasz jak Czarny fajnie Ci dysk "wyczyścił" kiedyś na giełdzie?

gep/lamers^dial

10

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

tak tak... multi to potrafił "czyścić" dyskietki...
kiedyś jednemu kolesiowi wyczyścił ponoć jedyną( :?: ) kopię trac kopiera dla Toms/360/720/710... :rolleyes:

11

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

z tego co zauwazylem to stacje sa felerne ( 4 stacje i tylko jedna ma naped sprawny ;/ ) ale coz...cos trzeba tam wsadzic ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

z dwojga stacyjek to LDW jest bardziej felerna...CZARNA STACJA SAXX jak mawiano na giełdzie w Gdyni...mi w jednej padł napęd skokowy,w drugiej głowica sie starła,a w kolejnej którą miałem pożyczoną plastikowy kołnierz nad głowicą sie rozsypał i amen...no i standard problem: "cyngielek" o dziwo w CA-2001 bardziej zawodził...

gep/lamers^dial

13

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Miker wtedy jeszcze nie wiedzialem ze jakas stacja ca2001,ldw mi ozyje ;]

nie no, luzik :)

A w ogóle to zawsze w skorupę można wsadzić twardego dyska lub CD. :)

...Bo moge go teraz kupic za 140 zybli ;/ i niewiem czy cena nie jest za mala/duza ;) i czy ta modyfikacja stacji jest najlepsza z dostepnych na rynqu ? ;]

Hmm... 140? W sumie na allegro taniej można stację (gołą) trafić, troszki dużo.

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Jak komus potrzebne to podesle te romy, o ile jeszcze sa. Chwilowo strona jest tutaj, do jutra bedzie http://aim.dnsalias.com:443/

PS. SOrki, ale te pliki sa chwilowo niedostepne, bo mirror jest zrobiony teleportem i on nie sciagnal plikow. Dzisiaj wieczorem (czyli w sobote rano) bedzie dostepna wersja strony z mozliwosciami sciagania plikow.

15

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Miker wtedy jeszcze nie wiedzialem ze jakas stacja ca2001,ldw mi ozyje ;]

nie no, luzik :)

A w ogóle to zawsze w skorupę można wsadzić twardego dyska lub CD. :)

...Bo moge go teraz kupic za 140 zybli ;/ i niewiem czy cena nie jest za mala/duza ;) i czy ta modyfikacja stacji jest najlepsza z dostepnych na rynqu ? ;]

Hmm... 140? W sumie na allegro taniej można stację (gołą) trafić, troszki dużo.

jak mnie pamięć nie myli to kiedyś kosztowało multi 700 tyś złoty(!)
140 osobiście uważam że do spora cena :idea:

16

Odp: CA2001( LDW 2000) jakie turbo wybrać ;] ?

Odnośnie Tygrys Turbo udało mi sie wyciągnąc stacyjke od DrAcoNa.. tu macie link do jako takiej instrukcji ..a tu wnętrze stacji  : pic 1 i pic 2
Czyli z tego co widać instalacja jest prosta ;] i nie trzeba jak w przypadku na poczatku podanego linku do innego Turbo mieć sterownika WD 2797.

"wszystko się kiedyś kończy......."