Temat: Kontrast ekranu w Lynksie I

Mam Lynksa I, którego mi na nogi postawił @rj1307 (dzięki!). Niestety, konsolka jest praktycznie bezużyteczna ze względu na katastrofalny kontrast ekranu. Wystarczy popatrzeć na to zdjęcie. Zostało ono zrobione wieczorem (czyli oświetlenie zewnętrzne bliskie zeru) przy konkretny ustawieniu konsoli pod dziwnym kątem (nie na wprost ekranu tylko tak z 30 stopni od góry konsoli). To najlepsze co jestem w stanie z niej wycisnąć, a i tak nie da się grać. Ostrzegano mnie, że Lynx daje kiepski obraz, ale nie sądziłem, że aż tak! Czy da się to jakoś poprawić bez ciężkich modów typu wymiana wyświetlacza na LCD?

Generalnie, jakby ktoś był gotów się podjąć, to zleciłbym i mod wyświetlacza.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Kontrast ekranu w Lynksie I

Ni no, kontrast jaki masz jest do d... Lynx wbrew pozorom daje niezły obraz, a co do moda czy naprawy? Nie pomogę...

Sikor umarł...

3

Odp: Kontrast ekranu w Lynksie I

O ile mnie pamięć nie myli, to do Lynxów były specjalne osłony przeciwsłoneczne, by "coś" było windać. Legenda głosi, że żołnierze armii amerykańśkiej korzystali z nich podczas operacji "pustynna burza" :)

Odp: Kontrast ekranu w Lynksie I

Nie wiem jak w I, ale w II było specjalne pokrętło do regulacji kontrastu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Kontrast ekranu w Lynksie I

... Tak skuteczne, jak zmienny kąt "patrzenia" :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info