Temat: Gry na kasetach dziwaczne zachowanie

Zakupiłem jakiś czas temu gry na kasetach .. gry się nie wczytują  objaw jest taki ze są dwa pierwsze sygnały normalne głośne  potem cichną,ale są dalej delikatnie słyszalne  magnetofon kreci dalej  i nie wczytuje tych kaset dalej. Mam dwie takie kasety i objaw jest taki sam ..... magnetofon sprawny  inne gry,na innych kasetach się wczytują .. ma ktoś pomysł o co chodzi z tymi kasetami że obie tak samo się zachowują.

Mnie już nawet boot error cieszy :D

2

Odp: Gry na kasetach dziwaczne zachowanie

Czy kasety są oryginalne?
Jeśli nagrane są na innym magnetofonie - możliwe jest, że by ło to zrobione z innymi ustawieniami głowicy magnetofonowej. Jedyny sposób to wyregulowanie głowicy pod te kasety (jest od tego soft lub na ucho). Warto zapamiętac też ile odkręcasz/dokręcasz śrubkę regulacji by potem powrócić do punktu wyjścia.

Pozdrawiam,
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: Gry na kasetach dziwaczne zachowanie

kasety są składankami po dwie gry na stronę na obu stronach takie samo zachowanie czyli 2 sygnały głośne a reszta cicho, nic się nie wgrywa pomimo ze  kaseta dojdzie do końca

Mnie już nawet boot error cieszy :D

4

Odp: Gry na kasetach dziwaczne zachowanie

Witam,

Jeśli po kilku sygnałach następuje ściszenie głosu (brak wzmocnienia) oznacza to zazwyczaj wystąpienie błędu transmisji, chyba że loader specjalnie ściszy dźwięk - dzieje się tak jednak wtedy, gdy zostanie on w całości wczytany i uruchomiony. Z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie po 2 pierwszych rekordach następuje błąd transmisji. Niestety, bez regulacji toru głowicy nie będziesz w stanie stwierdzić, czy to uszkodzona taśma czy właśnie niedopasowanie scieżki do głowicy.   

Pozdrawiam,
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email