Temat: zepsułem XF551 !

Pisząc ten temat ciagle nie moge uwierzyć że moje XF 551 przestało działać... Otóż złamałem zasade że jak coś działa to nie należy tego rozkręcać i postanowiłem wykąpac moją stacyjkę bo juz się nie dało na nią patrzeć.
Powiem tylko że przed zabiegiem działała bez zarzutu, a teraz nie działa wcale. To znaczy po odpaleniu zgłasza się jak zwykle zgrzytnięciem i mignięciem diodki, przy wyłączaniu czasem nawet zakręci dyskietką, ale po odpaleniu kompa z wciśnietym Option'em nic się nie dzieje i atari przechodzi do self testu jakby stacja nie była wcale podłączona.
Wina kabla SIO to nie jest bo sprawdzałem na 3 róznych. Jeśli chodzi o sposób czyszczenia to obudowe umyłem. Elektronikę atarowską oczyściłem tylko pędzelkiem (może włosie z bobra przewodzi ładunki elektrostatyczne, nie wiem już wszystkiego się łapię...) natomiast samej stacji pecetowej nie ruszałem wcale mimo iż była chyba najbardziej zasyfiona i kusiło mnie żeby ją rozebrać...
POMOCY !!! Co mogło paść ? Co mogłem zepsuć ? Czy ktos podjąłby się przeglądu i serwisu? A może jest jakaś metoda aby samemu zdiagnozować co jst nie tak?

2

Odp: zepsułem XF551 !

Więc tak. Nie jestem alfą, czy omegą;-  :D  :D sprawdź, czy nie ma jakiegoś zimnego lutu; + jeśli eprom jest w podstawce (o ile jest, bo bodajże przy Intelu8050 go nie ma); to poruszaj tym dziadem. Może coś ruszy. Jak nie; to:

pasiussg.wp.pl

Najbardziej chyba kompetentna osobliwość.   :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: zepsułem XF551 !

A czy przypadkiem nie połączyłeś jakiś przewodów odwrotnie albo nie zamieniłeś ich ze sobą ?

4

Odp: zepsułem XF551 !

A czy przypadkiem nie połączyłeś jakiś przewodów odwrotnie albo nie zamieniłeś ich ze sobą ?

Qrcze moze i jestem lama ale bez przesady  ;)   A co mógłbym zamienić? Wtyczki od elektryki nie da się podłączć odwrotnie bo jest jak w pecetowej stacji a taśma z sygnałami sama się już przez te kilka latek uformowała tak, ze nie daje wątpliwości którą stroną ma być wepchnięta.

Więc tak. Nie jestem alfą, czy omegą;-   sprawdź, czy nie ma jakiegoś zimnego lutu; + jeśli eprom jest w podstawce (o ile jest, bo bodajże przy Intelu8050 go nie ma); to poruszaj tym dziadem. Może coś ruszy.

Nie działa niestety. Ciągle czekam na wskazówki...  :(

5

Odp: zepsułem XF551 !

Jesli nic nie wymyslisz, to tak jak pisalem;- polecam kontakt z Pasiem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: zepsułem XF551 !

No signal input...