Temat: Geneva + NeoDesk co na tym ruszy

Mam wyzej w/w konfiguracje niestety na razie na hatari. Jak z kompatybilnoscia z wczesniejszym softem ( u mnie TOS 2.06)  i czy moge odpalac na tym gry?

2

Odp: Geneva + NeoDesk co na tym ruszy

Geneva + NeoDesk raczej nie przeszkadza grą.
To sa tylko ładniejsze nakładki z kilkoma dodatkowymi opcjami. na GEM
Gry uruchamiane z dyskietki w 95% pomijają GEM, i to co jest zainstalowane na dysku, czy satanie, nie jest widoczne dla gry.
Inna sprawa z grami przystosowanymi do uruchomienioa z dysku, ale i te bardziej mogą sie czepać wersji TOS'u niż NeoDeska.
Zresztą chcąc uruchomić taka np. grę z dysku, zawsze można wyjść z NeoDeska do oryginalnego GEM'u Atari.
Wiekszoć użytków i akcesoriów, będzie normalnie działała i pod Genevą i NeoDeskiem.

3

Odp: Geneva + NeoDesk co na tym ruszy

Kilka dni temu odkryłem że przy procku 68010 emulowanym po hatari  + geneva pojawiają się cztery bomby, poprawiła sytuacje zmiana proca na 68k. Procesor 68020 już lepiej działał z systemem (softu nie testowałem jeszcze)

Ostatnio edytowany przez macko76 (2019-04-02 00:10:52)

4

Odp: Geneva + NeoDesk co na tym ruszy

Atari-User napisał/a:

Geneva + NeoDesk raczej nie przeszkadza grą.
To sa tylko ładniejsze nakładki z kilkoma dodatkowymi opcjami. na GEM
Gry uruchamiane z dyskietki w 95% pomijają GEM, i to co jest zainstalowane na dysku, czy satanie, nie jest widoczne dla gry.
Inna sprawa z grami przystosowanymi do uruchomienioa z dysku, ale i te bardziej mogą sie czepać wersji TOS'u niż NeoDeska.
Zresztą chcąc uruchomić taka np. grę z dysku, zawsze można wyjść z NeoDeska do oryginalnego GEM'u Atari.
Wiekszoć użytków i akcesoriów, będzie normalnie działała i pod Genevą i NeoDeskiem.


A możesz napisać co byłoby ładniejsze? Przyznam, że sam szukam sposobu aby upiększyć GEMa :(
Znalazłem w sieci obraz dla MiST'a, i ktokolwiek go zrobił, fajnie wczytał background, podmienił ikonki. Skopiowałem do mojego obrazu wszystkie foldery stamtąd, i u mnie też chodzi, ale nie wiem co tam jest potrzebne a co nie.
Mógłby ktoś rozpisać czym są poszczególne pliki w katalogu głównym?

AUTO\
CPX\
DEMOS\
GAMES\
GRAPHICS.2D\
GRAPHICS.3D\
OFIMATIC\
PROGRAM\
TEMP\
UTILS\
STMID.GFB
tos.img
EMUDESK.INF
HDDRIVER.SYS
kobold_3.inf
DESKTOP.INF
CONTROL.INF
DESKPIC.INF
STHIGH.GFB
STLOW.GFB
NEWDESK.INF
5060HZ.ACC
XCONT_UK.ACC
DESKPIC.ACC

Pytanie. Co mogę usunąć z tego

Tutaj macie zrzut ekranu.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

5

Odp: Geneva + NeoDesk co na tym ruszy

PLiki z rozszerzeniem GFB, to sa tla dla Deskpic-a dla trzech rozdzielczosci ST (nazwa sama wskazuje). Pliki Newdesk.inf i desktop.inf to pliki konfiguracyjne dla TOS. Desktop.inf TOS. 1.6 i nizszych, newdesk.inf od TOS 2.x i wzwyz. rozmieszczenie ikon, nazwy etc.. Hddriver.sys to zapisany sterownik dysku twardego/karty Cf/SD i itp. Pliki *.ACC to akcesoria ladowane w czasie startu kompa. XCONT_UK to panel kontrolny ladujacy CPX, 5060hz to sama nazwa wskazuje.
TOS.IMG to obraz TOS-a, nie wiem czy ladujesz do pamieci inna wersje TOS-a, zobacz plik w AUTO.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE