Temat: Opis formatu TMC poszukuje

Potrzebuje dokladnego opisu formatu TMC v1.00 i 1.11 (chyba to to samo ale pewien nie jestem). Znalazlem jeden w Syzygy #3 a inny w dokumentacji TMC 1.11, ale wg mnie sa niekompletne.
A dokladniej, w opisie pisze ze dane songu zaczynaja sie od komorki $1a0 ale nie pisze gdzie sie koncza. Poczatkowo myslalem, ze moze jest ich $80*$10 (czyli ilosc maksymalna wpisow razy wielkosc jednego wpisu) jednak gdy zajzalem do srodka pliku okazalo sie ze wpisow jest dokladnie tyle, ile wyedytowal muzyk piszac muzyke. Ani nie znalazlem zadnego specjalnego wpisu "konczacego" ta tablice, ani nie znalazlem w opisie formatu jakiejkolwiek wartosci, ktora by mowila ile wpisow w muzyce jest. Za wpisami od razu pojawiaja sie dane instrumentow, bez zadnego ostrzezenia.

Pozdrawiam
Adept Zap

2

Odp: Opis formatu TMC poszukuje

Długość songu określasz na podstawie adresu pierwszego instrumentu i tyle. Większy problem jest w TMC 2.0 bo tam instrumenty i patterny są w nieuporządkowanej kolejności. Trzeba wyszukać najmniejszą wartość.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

3

Odp: Opis formatu TMC poszukuje

Długość songu określasz na podstawie adresu pierwszego instrumentu i tyle. Większy problem jest w TMC 2.0 bo tam instrumenty i patterny są w nieuporządkowanej kolejności. Trzeba wyszukać najmniejszą wartość.

Myslalem, ze moze tak byc, ale nie bylem pewien czy sa uporzadkowane.
Mam jeszcze jedna prosbe, czy moglbym dostac tablice mapowan:
ton->AUDF wykorzystywana w TMC?
Wiem, ze jest ich kilka (dla AUDC=$0c moga chyba byc inne mapowania).
Ew. skad je wziac.

Pozdrawiam
Adept Zap

4

Odp: Opis formatu TMC poszukuje

Z playera. Jest tam tablica 256 wartości AUDF. Pobiera się je bardzo prosto: ldy nuta lda tablica,y sta audf. Są tam faktycznie 4 tablice 64 nutowe, ale to muzyk wybiera  którą tablicę się używa podnosząc dźwięk bazowy o 40, 80 lub c0.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1