Temat: Pytania do muzyków

Jakich utilsów używacie do tworzenia modułów? Widzę tu dyskusje o  TMC, ładnych parę lat temu miałem do czynienia z CMC. No więc, czego używacie i dlaczego? Wady, zalety, spostrzeżenia bardzo mile widziane.

Aha, usiłuję odświeżyć pamięć nt. klawiszologii (i nie tylko) w CMC, ale jakoś mi to nie idzie. Jest gdzieś jakaś ściągawka, tutorial, czy help? No i jak wczytać jakiś moduł? :)

2

Odp: Pytania do muzyków

TMC rulez, mógłbym nawet polecić wersję 2.0 bo już mi się zaczyna podobać, tyle że jeszcze ma tendencję do powieszenia się - ot tak.
A jeżeli chodzi o pierwszą wersję - niektórzy narzekali na obsługę, ale w gruncie rzeczy jest pod tym względem najlepiej pomyślany ze wszystkich trackerów. Jeżeli załapiesz parę podstawowych kombinacji, to jest bardzo wdzięcznym narzędziem o sporych możliwościach. Dlatego wzorowałem na nim NEO, które polecam do pisania modułków na samplach.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Pytania do muzyków

Czego i dlaczego..? Generalnie tendencja jest podobna do tego, co przedstawił przedmówca;- TMC w zasadzie chyba dlatego, gdyż umożliwia pracę na 8chh (stereo);- + pisanie modułów 1-4xramka. Mniej MPT;- choć i ten tracker ma swoje zalety. Pod CMC... nie znam już takich hard-core'owców .. :D ;- no chyba, że Sikor ma tu coś do powiedzenia :D . Neo - sample - pokey/covox - sample do 16kB, jeden max do 22, max moduł do 1MB.. itd.

hehe;- widze, że wywiad działa.  :D
Gritzz!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Pytania do muzyków

a jesli chcesz byc kompatybilny i jesli chodzi Ci o muze na samplach to uzywaj ProTracker'a ktorym stworzysz znanego z Amigi MOD'a

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Pytania do muzyków

TMC ... dlaczego ?  bo zdecydowanie najewieksze mozliwosci i 8channel stereo. ale poki co v 1.11 lub 1.0; -     v2.0 jak narazie tylko dla twardzieli. 

ale mozesz sprobowac tez pomuzykowania na PCtowym sofcie do pisania muzy na atarke - RMT.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

6

Odp: Pytania do muzyków

a jesli chcesz byc kompatybilny i jesli chodzi Ci o muze na samplach to uzywaj ProTracker'a ktorym stworzysz znanego z Amigi MOD'a

a jesli chcesz korzystac z efektow jak w znanym z Amigi MOD'zie to uzywaj NeoTracker'a ktory w istotnej czesci potrafi je konwertowac i odtwarzac

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.