Temat: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

Jak w temacie,

Czy jest możliwość zamiany TOS 1.62 w STE na np EmuTOS? Jak wtedy z kompatybilnością?
Czy system FreeMiNT można wgrać na dysk twardy lub karte CF w STE i uruchamiać go zamiast TOS 1.62?

Mógłbym was prosić o więcej szczegułów?
Dziękuje

2

Odp: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

@skofrant
EmuTOS jak najbardziej na real ST/STE działa,
Pod STE,  jest na bazie TOS'a 2.06, a pod ST/Mega ST na bazie 1.04  i w taki sposób jest kompatibilny.
Jest bardziej rozszerzony o obsługę dysków twardych IDE i SCSI, ale o szczegóły trzeba pytać twóców.
FreeMiNT na STE, to raczej się nie da.  Za mała moc, to jest jakiś Unix, i do jako takiej pracy wymaga więcej ramu niż 4Mb i mocniejszego procka.
Ale są nakładki na Tos, / EmuTos i można mini rozszerzyć desktop STE. NeoDesk, TeraDesk i inne.
Jakbyś był zainteresowany, to mam Dual Tos.  DO STE/ Mega STE.  Może być 1.62/2.06,  Lub 2.06/ EmuTos.  :)
Przełącznik we własnym zakresie. 
Ale jak kabelki rozwarte to jeden system, jak zwarte to drugi.  Można puścić z boku, koło gniazda kartridża, lub pod gniazdami myszki i klawiatury i zwierać kabelkami, nie niszcząc obudowy na przełącznik.

Taki Dual za 65zł z wysyłką. 
JAkby ktoś był zainteresowany takim dualem,  to piszać na email lub PW.

3

Odp: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

No na STE jest jeszcze MagiC, można go zainstalować na dysku, albo (ponoć) umieścić w ROM (tak jest napisane na stronie PP - ja nie próbowałem, bo ta wersja nie działa z Mega STE).

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

4

Odp: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

Ja odpalałem kiedyś MultiTOS na 1040STE z 4MB RAM i nie działał tak tragicznie. Można zainstalować jakąś starszą wersję Minta i podmienić AES.

5

Odp: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

Dzięki chłopaki za dobre rady;-)
To może jest jakieś turbo np na procesorze MC68020 lub MC68030 do STE?

6

Odp: System opwracyjny inny niż oryginalny TOS w STE

Jasne, że jest poszukaj na stronie artika (http://atari.wroclaw.pl) o PAK/3. Z tym, że w STE jest z tym gorzej bo AFAIK wymaga adaptera PLCC-DIP (karta jest nasadzana na procesor), co buduje niezłą kanapkę.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB