Temat: SIMMy 1MB

Właśnie niechcący stałem się właścicielem ośmiu SIMMów 1MB (tych króciutkich jakby kto pytał). Na każdym są po dwa scalaczki z następującym oznaczeniem: Goldstar GM71C4400BJ70 9402 i jedem GM71C1000BJ70 9403.

Jak się komuś przyda to oddam, a w zamian chcę żeby mi jeden wmontowano do mojego XE.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: SIMMy 1MB

Yo!

Jestem wlasnie na etapie zamykania projektu plytki drukowanej do rozszerzki SimmEXP Pasia - plytka z zamiaru miala umozliwiac jak najprostszy montaz i (uwaga) demontaz. I tak tez sie stalo. Aby ja zamontowac wystarczy wcisnac ja w podstawki trzech ukladow: dwoch dolnych kosci pamieci (tylko plyty 130XE 64x4) oraz w cale MMMU (jak to okresla Jer - czyli U34). Po tej czynnosci pozostaje tylko 6 kabelkow (mmu, pia), oraz dwa do przelacznikow. I to wszystko.

Plytka zawiera caly sterownik SimmEXP oraz miejsce na podstawke do simma - z jednym tylko ale - w przypadku gdy posiadasz "niskiego" simma, mozesz spokojnie wlutowac podstawke na sztorc. Gdy jednak chcesz zastosowac simma "wysokiego", podstawka powinna byc "pod katem".

Przypuszczalny termin wypuszczenia pierwszej plytki nie jest okreslony  :D Jest to wypadkowa czasu i funduszy (oraz kwestii prawnych ktore musze uzgodnic z autorem rozszerzenia  :D ), lecz mysle ze w przeciagu tygodnia powinienem miec pierwsza dzialajaca sztuke. A wtedy nie widze problemu - rozszerzenie mozesz zamontowac sobie nawet sam  :)

3

Odp: SIMMy 1MB

Przewidywany koszt płytki? Może ja też spróbuję?  :lol:

Sikor umarł...

4

Odp: SIMMy 1MB

Nie pamietam teraz dokladnie  :?  ale bylo to cos okolo 10zl za pierwsze 7cm2 a kolejny 1cm2 to 0.30 zl. Technika jest jeszcze nie wyprobowana, takze o ewentualnym sukcesie doniose jak tylko pierwszy egzemplarz ruszy :)

5

Odp: SIMMy 1MB

O.K. - a może mała ankietka? Czym więcej osób, tym lepiej... (czytaj: taniej  ;) ).

Sikor umarł...

6

Odp: SIMMy 1MB

Z pewnoscia! Jednakze ankiete jesli juz to wole zapodac po wygrawerowaniu pierwszej plytki - sprawdze czy dziala i czy technika ta daje efekty. Jesli tak - bedzie ankieta, beda plytki, bedzie fajnie  :D

7

Odp: SIMMy 1MB

Doskonała wiadomość!  :D Jak tylko będziesz mieć płytki na sprzedaż to ja już się piszę na dwie. Taki sposób montażu nie dość że prostszy to na pewno jeszcze o wiele mniej awaryjny będzie, brawo  :)

Odp: SIMMy 1MB

Ok, to jak ktoś by chciał dogadać sie z tymi SIMMami to niech pisze na meila: mailto:atari@gabo.pl

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: SIMMy 1MB

BeWu: i jak się ma sytuacja z płytkami do SIMMEXP wg Pasia, coś ruszyło?

10

Odp: SIMMy 1MB

Proszę coś chlapnąć na ten temat bo wydawało mi się,że płytka tuż tuż a temat jakby ucichł sam z siebie. Mam potrzebe trzech takich płyteczek!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

11

Odp: SIMMy 1MB

Juz spiesze poinformowac. Projekt plytki wykonalem juz dosc dawno temu - zglosil sie do mnie wtedy ochotnik z propozycja wykonania pierwszych egzemplarzy. Jednakze ja rowniez nie mam zadnego odzewu ;)

Poniewaz mam teraz naprawde niezly mlynek, nie mialem okazji jeszcze zawiezc plytek do grawerowania. Jednakze - w przeciagu najblizszego tygodnia to zrobie. Do weekendu wiec temat plytek powinien byc wyjasniony.  :)

12

Odp: SIMMy 1MB

I jak maja sie sprawy? Jestem (i bylem) zainteresowany...

13

Odp: SIMMy 1MB

ja również piszę się na jakieś 3-4 egzemplarze

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: SIMMy 1MB

BeWu - daj znac co i jak. Jesli nie dasz rady to upublicznij projekt (jesli mozesz) albo zarzadaj licencji od wykonanej/sprzedanej sztuki.
W sieci jest sporo firm, ktore wykonuja plytki a dowolnie malej serii (10-20-50szt.). Robia to wysylkowo i dosc tanio. Jedyny problem to znalezc, ktora z nich jest solidna (najlepiej jakby ktos kto ma doswiadczenie polecil jakas).
Jesli problem dotyczy kasy - moge zainwestowac fundusze (bedzie to pewnie pare stow) i zamowic np 30szt. Warunek jeden: wszyscy chetni dostana plytki dokladnie po kosztach ale jak cos zostanie to bede mogl zlozyc pare gotowych interfejsow i pchnac na Allegro :)
I znow bede mial kase na zakup softu do Atarki w USA :)))))

[ Dodano: Sro Gru 22, 2004 8:39 am ]
A jakby co to pisze sie na 3-4szt.

15

Odp: SIMMy 1MB

Uwaga, uwaga!

Spiesze z doniesieniami: wlasnie dostalem w lapy pierwszy egzemplarz zaprojektowanej przeze mnie plytki (mowa wciaz o ukadzie SimmEXP By Pasiu/SSG). Plytke wytrawilem sobie sam :D domowym sposobem (folia TES200).

Pare slow o samym projekcie plytki: moim glownym zalozeniem byla plytka ktora montowana jest w sposob mozliwie najprostszy - stad pomysl aby plytke "wkladalo" sie w podstawki ramu oraz MMMU (U34). Pozostaje jedynie 8 przewodow do podlaczenia - wyprowadzonych w jedym miejscu plytki (jedno zlacze).

Inna istotna cecha mialo byc to, aby plytka (w miare mozliwosci) byla jednostronna - mniejsze koszty wykonania no i mozliwosc szybkiego i latwego wykonania domowym sposobem.

Co do samego projektu sciezek: jest to moj pierwszy zrealizowany projekt. Jesli zauwazycie bledy - piszcie smialo. Udostepnie oczywiscie projekt plytki (Protel).

Nosty: zaraz po wyprobowaniu pierwszej sztuki (chyba ze ktos zrobi to szybciej ode mnie) jestem gotow udostepnic projekt. Nie mam najmniejszego zamiaru zbierania kokosow za ow projekt :D

W zipie ponizej znajduje sie PDF z rysunkiem sciezek na podstawie ktorego wytrawilem swoja plytke.

16

Odp: SIMMy 1MB

Dzizus... Projekt wydaje sie rewelacyjny!.
Jedyne zastzrzezenia jakie moge miec to ksztalt plytki. Chyba malo ktora firma bedzie chciala wycinac taki lamaniec... Ale to sie wyjasni w praniu. Gdyby plytka miala inny ksztalt to pewnie by nie wlazla do Atarki.

Jak tylko BeWu potwierdzi (uruchamiajac prototyp) ze plytka jest ok, ewentualnie naniesie poprawki i udostepni plik protela, zobowiazuje sie zamowic parie plytek i udostepnic po kosztach.

Ja pokaze jeszcze plytke znajomemu z dlugoletnia praktyka w projektowaniu tychze. Oceni okiem fachowca takie sprawy jak grubosc sciezek, prowadzenie masy i zasilania, wrazniwosc na zaklocenia itp...

17

Odp: SIMMy 1MB

ja mam 7 takich SIMM'ów. Jakby kto chciał. Miałem 8, ale Pasiu z jedneho zrobił użytek i mam go w mojej 800XE :D Oferta ważna tylko do czasu wypuszczenia przez Pasia karty (dopałki '816@14MHz - preview - http://atariarea.histeria.pl/forum/view … 2724#32724 ). Bo pewnie w tej karcie też SIMM'y bedzie można wkłądać  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

18

Odp: SIMMy 1MB

BeWu, a planujesz wersje pod plyty z kostkami 1bit?

19

Odp: SIMMy 1MB

BeWu i co? Robiles testy i poprawki?