Temat: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Mam pytanko, powiedzcie jaki zasilacz dziala ze stacja 1050 (dokladnie ile V i jakie napiece stale, czy zmienne).
A moze ktos wiec cos na teme Atari 400 ?? (chodzi o te same parametry).

2

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Do 1050 pasuje zasilacz od XF551; czyli ma to na pewno 9V; czy jest to zmienny, czy stały - sprawdze jak dojade do domku. Podejżewam zmienne, lecz myśle, że dobrze byłoby to sprawdzić. Wieczorkiem nfo.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Zasilacz, ktory pasuje do XF551 pasuje tez do Atari 400 i 1200XL oraz do 1050 i 1010. Parametrow nie pomne....

4

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Dane z tabliczki na zasilaczu do mojej 1050:

INPUT: AC240V 50Hz
OUTPUT: AC 9V 3Amp

Made in Hong Kong :)

bits received: 001000100010110000100010

5

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

No ja wlasnie jestem w posiadaniu Atari 400 z magnetofonem do tego i 1050. Atari 400 chodzi i stacja chodzi, magnet musze jeszcze zobaczyc, bo jakis bezpiecznik wysiadal. Ciekawe czy byliby jacys zainteresowani nabyciem tego "kompletu" w Polsce ?

6

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

mysle, ze przywiezienie kilku sztuk atari 400 do Polski by bylo calkiem dobrym pomyslem

7

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

hehe, a ja za to mam magnet do serii 400/800 - Atari410. Sprzęt jest róló

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

No ja tyz mam magnet do 400. Najciekawsze jest to , ze magnet ma zasilacz w sobie, czyli potrzebuje dodatkowego zasilania !!! Ale jeszcze go nie sprawdzalem do konca.

9

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Monsoft, ja byłbym zainteresowany - o ile cena normalna... I ta sprawa o której wcześniej rozmawialiśmy też jest aktualna.
Pozdrawiam!!!

Sikor umarł...

10

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Mi sie marzy 800tka....

11

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

no - a mi 400 albo 800 :)

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

a sa tam jakies tanie lynxe, jaguary, stacje dyskow ?? ;] moglby podac orientacyjne ceny ? ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Stryker: nie zapominaj, ze ze stanow wszystkie sprzety bedziesz mial NTSC. A gier na Jaga w wersji NTSC raczej w Europie nie dostaniesz (z PALowymi sa problemy, a co dopiero NTSC). Lynx jak najbardziej, ale nie Jaguar.
Stacje dyskow: w Stanach byly popularniejsze jakies Indusy GT i inne Rany.... Ale i tak bedzie problem z zasilaczem (110V).

14

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

e tam z zasilaczem nie problem teraz mam np. do sio2ide , Atarke i 1050 na wspolnym zasilaczu od grzyba ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Teraz to raczej wszystko w cenie jest. Niby zaczynasz licytowac od taniej kwoty, a w gruncie rzeczy to wychodzi roznie, bo np stacje kupisz za $15 (1050 gola), ale dochdzi np. przesylka (po stanach oczywiscie) jakies $10. No i wychodzi $25.

16

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Miker & Lewis i moze jeszcze ktos kto jest czymsa zainteresowany:

Te maszyny sa do zdobycia, tyle ze nie zawsze za taka cene, ktora by byla niska. W sumie to jeszcze zalezy, bo jesli ktos za sama 400 tke chce na allegro ok 400, to tu ceny sa zazwyczaj nizsze. Moge miec np. (prawdopodobnie) 800 + stacja 810 za ok 400 zl + koszt przesylki (gdzies ok 40 zl). Oczywiscie wszystko sprawne. Jak by cos to kontakt na priv please. Aha no i w razie czego przesylka trwa ok 6 tygodni.
MOge miec takze inny sprzet typu np. modemy Atari 1030, magnety 1010 itp.
Oczywiscie sprze jest 110V no i NTSC (kompy)

Do webadmina:
Dely - dlaczego licznik wyslanych przeze mnie postow ciagle stoji w miejscu ?? A ja przeca wysylam posty, a tu ciagle 88 ?

To tak na marginesie.

17

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Monsoft: a czytalem po sieci, ze ludzie kupuja tam za grosze kartridze do konsoli z wbudowanym pokeyem tylko po to, zeby byly na czesci. Mozesz sprawdzic ile to kosztuje? (podobno nawet sa jako nowki w sklepach).

18

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Xan: a jak sie te cardrige nazywaja ? Do jakich konsol ???

19

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

z tego co pamietam to do 2600 i maja napisane "super cartridge" czy jakos tak. Jak znajde gdzie to wyczytalem to dam znac.

20

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Monsoft:
A ciekawe w jakich cenach (mniej więcej) można dostać tam Jaga(CD) i Lynxa. Bo np. na AtariAge to się czasami przerzucają takimi cenami, że mnie ciska (dosłownie parę (sic!) dolców)...

I Ty zostaniesz big endianem...

21

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Miker: No nie pare dolcow. Ty w bajki nie wierz. Ja popatrzylem tu i tam to za Jaga z CD chca minimum $200

22

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

Stacje dyskow: w Stanach byly popularniejsze jakies Indusy GT i inne Rany.... Ale i tak bedzie problem z zasilaczem (110V).

O ile wiem, Indus GT to po prostu nasze LDW/CA. Zasilacz chyba wystarczyłoby podłączyć nasz - na wyjściu przecież daje taki sam prąd (stały).

Problemy raczej byłyby z samym działanie stacji. BeWeSoft pisał gdzieś (nie pamiętam, gdzie, chyba w MegaMagazine) o takich problemach - XF551 ze stanów nie chciała działać, musiał grzebać. Bodaj jakiś zegar taktujący nie pasował...

A taka Rana to miała wygląd...

23

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

O ile wiem, Indus GT to po prostu nasze LDW/CA. Zasilacz chyba wystarczyłoby podłączyć nasz - na wyjściu przecież daje taki sam prąd (stały).

No nie zupełnie... Drobne szczegóły w ROM-ie, inny napęd (pamiętasz MIker ten kluczyk w mojej...). Ale napięcia raczej te same.

Sikor umarł...

24

Odp: Pytanie odnosnie zasilaczy !!!

XF551 ze stanów nie chciała działać, musiał grzebać. Bodaj jakiś zegar taktujący nie pasował...

Raczej częstotliwość prądu wychodzącego z zasilacza. XF551 chyba jako jedyna potrzebowała prądu przemiennego. Jako, że za oceanem jest 60Hz, a u nas 50, to problemy mogły sie pojawić. Mogły ale nie musiały. Moja aTarka i XFka są sprowadzone ze Stanów i początkowo miały oryginalne zasilacze na 110V (podłączałem do gniazdka przed dodatkowy transformator). Po zmianie na europejskie, stacja pracowała i pracuje bez żadnych przeróbek.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.