Temat: Ape prosystem...

Przymierzam sie na dniach odpalic ten kabelek 1050-2-pc...
I tak czy po podlaczeniu stacji 1050 bedzie ten program czytal wszystkie gestosci SD,ED,DD ? wyczytalem tez ze  trzeba wylaczac przerobke stacji Happy (ktora mam) bo cos tam bedzie wolniej czytalo czy jakos tak ale jak ja wylaczyc jest taka opcja w tym progu ??
I jeszcze jedno czy format *.pro poradzi sobie z wszystkimi zabezpieczeniami na dyskach?? czy ktos to testowal ??

I pytanko do autora sio2ide czy bedzie kiedys obsluga w nim formatu *.pro ??


ps. wlasnie przymierzam sie do archiwizacji dyskietek Geparda no i fajnie by bylo gdyby ten prosystem odpalil...bo jak nie, bedzie trzeba to robic standardowo przez sio2pc :(
pozdr.
STRYJEK

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Ape prosystem...

A jakie to programy chcesz umieszczać w plikach *.pro ?!

Przecież można poprosić Mr Bacardi'ego o pomoc w odbezpieczaniu co ciekawszych produkcji - wystarczy ze zgrasz z błędami obraz dysku do pliku ATR a w pliku txt podasz mu które sektory były skopane.

Z łatwiejszymi zabezpieczeniami poradzisz sobie sam wystarczy szperacz dyskowy i FAQ ze strony WWW (Mr Bacardi'ego)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Ape prosystem...

A jakie to programy chcesz umieszczać w plikach *.pro ?!

Ano takie ktore mi sie nie przekopiuja na atr'a ..a tak wogole to narazie jeszcze niewiem jakie ;] a *.atr'a to se mozna w .... wsadzic bo ja chcialbym przekopiowac to ze 100% orginalem ... a nie odrazu łamać ..

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Ape prosystem...

Stryker: testowal to na pewno autor  :D zanim wypuscil, a format .PRO jest tak opracowany, zeby chwytal praktycznie wszystkie zabezpieczenia...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: Ape prosystem...

wiem wiem tu chyba nie uzyskam informacji dlatego ide dzis do konkurencji(AtariAge) ....tylo musze poszukac tlumacza ;) ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Ape prosystem...

całe łamanie w 90% produkcji ogranicza się do zmiany paru bajtów - a sam przyznasz że plik atr jest mimo wszystko poręczniejszy od pliku pro
- bo w sumie jeżeli nie będziesz posiadał określonej stacji z określoną dopałką to i tak nie zgrasz potem tego obrazu na dyskietkie..... Wiec moim zdaniem lepiej jest odbezpieczać i robić ATR - wygodniejsza sprawa!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Ape prosystem...

nigdy niewiadomo moze autor sio2ide zrobi support dla formatu *.pro ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Ape prosystem...

cały problem w tym że część dysków zawiera spakowane zabezpieczone programy i gry za pomocą pewnego programiku; zdaje sie że zwał sie Archiver Topar...cały dysk kompresowal sie wraz z zabezpieczeniem na jedna strone dysku...stąd ten ambaras...teraz jak to zrzucić?

Piguła: wierz lub nie,jest co odbezpieczać a czasu brak...stały problem.

gep/lamers^dial

9

Odp: Ape prosystem...

Gepcio wiem że czasu każdemu z nas brakuje bo ludzie mają rodziny, obowiązki itp..  ale i tak uważam, że lepiej robić wersję odbezpieczane chyba że masz pół-wywrotki takich dysków... swoją drogą ciekawe co dzieje się z dyskami Gumiego u Caspera.....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Ape prosystem...

pare dyskietek gumiego ze zrodlowkami jego trackera mam gdzies w szafie.
Niestety ztcp nie daly sie odczytac na mojej stacji.

11

Odp: Ape prosystem...

No to trzeba by sprobowac na innej... :)

12

Odp: Ape prosystem...

Myślę, że warto gromadzić oryginały w formacie PRO, choćby dla przyszłego muzeum ;). Dla zarchiwizowania. Dla maniactwa. Czy czegokolwiek.
Keep it on, Styker!

13

Odp: Ape prosystem...

No i zaczelo sie ;)
Super sprawa podlaczajac stacje 1050 przez kabelek prosys w łatwy i szybki sposob mozna zrobic na grzybie plik *.atr lub *.pro
Jezeli chodzi o robienie *.atr'ow to idze to raz dwa...
Przy robieniu *.pro stacja zostaje przelaczona na "Slow-mode" i w moim przypadku gdy mam przerobke Happy Warp 7.1 w "Unhappy Mode" ... i zgrywanie do tego formatu trwa zdeczko dlugo ;/ ale cos za cos przynajmniej zgra to dokladnie ;)
Jedyny minus to to ze narazie bedzie je mozna otworzyc jedynie w real Atari (a moze to PLus ;) hehe ) poprzez sio2pc no chyba ze ktos napisze jakis konwerter *.pro ---> *.atr ....no i fajnie by bylo jakby emulator chwytal te pliki...
to narqa ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Ape prosystem...

pro -> atr = NIE DA SIE!

15

Odp: Ape prosystem...

wiem ze sie nieda ... ale przeciez format pro moze sluzyc tez do trzymania plikow niezabezpieczonych i o takie mi chodzi ;] do konwersji na *.atr ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Ape prosystem...

Niektóre zabezpieczenia da się "przenieść" do ATR. Mnie się to udało np. z oryginalną Cywilizacją. Powinna być na płytach CD by Vasco.
Oczywiście, tylko bardzo niektóre progi wchodzą w grę, ale jednak.

17

Odp: Ape prosystem...

Tu znajdziecie pierwszą serie dysków Geparda:
http://www.ftp.atari.art.pl/stuff/colle … t_atr_pro/
Dyskietki które mają 128bytes/sec są w formacie *.pro
Te co mają 256bytes/sec są w formacie *.atr (niestety *.pro nie che ich wogole ruszyc ;/ )
Przy plikach *.atr automatycznie przy kopiowaniu gdy występuje błąd na dysku dodawany jest plik *.log z informacją o uszkodzonych sektorach
No i to wsio już niedługo kolejne dyski Geparda..
Aaa nie wszystkie dyski chodzą przynajmniej mi sie nie udało co poniektórych uruchomić (z dyskietki jak i poprzez APE)
pozdro
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."