226

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

No tak ale ja przechodze Freda w lewo ;)

W międzyczasie, zrobiłem własną wersje modułu composite/s-video. Taki budżetowy, szału nie ma, obraz daje jak normalne Atari bez żadnych wodotrysków. No ale kosztuje pare groszy i nie trzeba importować ze Stanów co jest troche upierdliwe . Wpinany w płyte jak UAV.

https://images91.fotosik.pl/255/3ab4970b3f46e7f0gen.jpg

https://images91.fotosik.pl/255/77522ab82ada2844gen.jpg

To IDE to takie IDE ;) Bios z Ultimate je obsługuje, loader XEX z FAT partycji ładuje, fdisk od FJC partycje robi,

https://www.youtube.com/watch?v=1F_rgvbE4s4&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ktbKQr4obyM&feature=youtu.be

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

227

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Cześć Zaxon. Czasem nie wyprodukowałeś więcej tych "atrap" UAV? Bo na razie chce uruchomić swoje 1088, a docelowo zamierzam kupić moduł Sopfia.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

228

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Wyprodukowałem, powinienem mieć za tydzień pare sztuk.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

229

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Ok, to czekam.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

230

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Witam. Nie mogę namierzyć sklepu z kwarcem 3,54MHz. Nie chce psuć Atari 800XL pierwszej wersji w której podobno występuje taki kwarc(3,54MHz). Czy próbował ktoś z was zamiast 3,54MHz włożyć kwarc 3,58MHz? Czy to może zadziałać?
Na razie brakuje mi UAV i pamięci UM61512 żeby się samemu przekonać.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

231

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Kwarce,  pamięci i video moduły wrzuciłem do sklepiku na alle....

Pobawiłem w stolarza ostatnio..Czekam teraz na okucia i inne duperele z mosiądzu i lampy zasadze od góry z podłączonym żarzeniem . Taki Steampunk. Heheh Atari z drewna i stali a co ;)

https://images91.fotosik.pl/273/2912333be5bcc382med.jpg

https://images90.fotosik.pl/273/116c5216aa12934amed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

232

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Bardzo szykownie to wygląda

233

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

super. Jakbyś to odpicował to mógłby jakiś niemiec kupić to  za sporo szekli

234

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Może to nowy Steve Wozniak nam rośnie. Zaxon obudowę z deszczułek ze skrzynki po jakich jabłkach zrobiłeś? Po Macintosh-ach już nazwa zastrzeżona no może jakieś papierówki są wolne ;)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

235

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

No bez przesady, ja szkłem dupy nie ucieram. Kupiłem sklejke selekcjonowaną 3mm do wycinania na laserze. Ciałem nożem do tapet,malowałem farbką z Castoramy i podcinałem pilniczkami. Całą sobote miałem straszny ubaw z tego,  wyszło jak wyszło ;) Ale sprzedawca sklejki oferuje też grawerke i cięcie  laserem więc  pewnie sobie zamówie drugą wersje budy juz pociętą dokładnie z emblematami itp.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

236

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Hmm,  no może CPU stC generuje niewiele, ale i tak przepisy p/poż sponiewierane :D

Koniecznie zamów z lasera. Krawędzie będą ściemniałe, ale ogólnie efekt warty.
Średnio 10cm cięcia to 1PLN więc wycinać gniazda ręcznie to daremna robota.

237

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Piórnik z Plastusiowego pamiętnika :)

.

238

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Dorobiłem  płytki  SIO2USB w białym ;) Trochę tańsze niż oryginały z Bootlandu czy Mousera. Musze pomontować.

https://images90.fotosik.pl/277/13a2d1169a90d9cbmed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

239

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

No i moje 1088XEL już działa. Widzi i czyta ze stacji LDW2000 ale nie widzi SIO2SD. Uruchomiłem wczoraj późnym wieczorem i nie miałem czasu więcej kombinować. Musze sprawdzić to SIO2SD na innym komputerze, bo leżało długo w szafie.

No tak, to nie wina SIO2SD, zresztą LDW2000 też rewelacyjnie nie czyta. Wina leży w drabince rezystorowej RN2 w 1088XEL. Okazało się, że sprzedano mi 4x4,7kohm (izolowane 4 rezystory) zamiast 7x4,7kohm i szyna SIO nie miała odpowiednich poziomów napięć do prawidłowej pracy.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2019-11-19 08:23:49)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

240

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Drabinka wymieniona. Testy na stacji LDW pozytywne. Czekam na interfejs dysku CF.

Czy oprócz Zaxona i mnie nikt jeszcze nie uruchomił płyty 1088XEL?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

241

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

nie mam ultimate póki co, w sumie innych rzeczy też nie, ale zawsze mogę z jakiejś płyty przełożyć.
Btw - @Zaxon, ile to Twoje Video kosztuje i czy można je kupić?

Sikor umarł...

242

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Ultimate musisz mieć, 1088XEL nie mam własnego romu, wszystko jest napędzane i sterowane Z Ultimate . Najlepiej ze specjalnym firmware od FJC.    Płytki video mam,   kosztuje 45 PLN plus wysyłka.

Mam też jeszcze trzy zmontowane płyty, w weekend je wrzuce na Allegro.
Wersja tańsza niż ta co teraz leży ;)  ale i mniej wypasiona. Jeden Pokey, Zwykłe composite out, SIO2PC, HDD interfejs bez adaptera i karty. Ultimate sobie trzeba dokupić.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

243

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Ciekawe, czy Sophia by to pociągnęła zamiast U1MB. Ona też ma ROM-y na pokładzie. Tak się tylko zastanawiam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

244

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Mechanicznie  raczej nie bardzo, jak ją podepniesz? Drutami ? ;) Nie po to 1088XEL powstało. Ma mieć Ultimate, bo po to FJC napisał firmware na to. Obsługe PBI, turbo do SIO, ta maszyna naprawde ma skrzydła i lata ;) Trzeba poużywać żeby sie przekonać ;) Łukasz, wypożyczyć ci moją ? ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

245

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Zaxon po ile cenisz zmontowane płytki  SIO2USB ?
Te z postu 238

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2019-11-29 14:05:52)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

246

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

50 PLN, mam zielone i białe do wyboru ale to po weekendzie na Alle wrzuce.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

247

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Sikor napisał/a:

nie mam ultimate póki co, w sumie innych rzeczy też nie, ale zawsze mogę z jakiejś płyty przełożyć.
Btw - @Zaxon, ile to Twoje Video kosztuje i czy można je kupić?

mam 1088XEL od zaxona z "tym wideo" i obraz dla mnie bardzo dobry - co zresztą Perinoid dzisiaj i w niedzielę widział. Nie wiem w jaką stronę to pociągnę - czy wrzucę i VBXE i Rapidusa, czy zostawię jak jest z UAV i stereo Pokey po prostu (mam VBXE w XE GS).

CF3 zapierdziela, że aż dymi - bardzo fajna konstrukcja całościowo, choć nie obyło się bez ciśnienia przy pierwszych uruchomieniach - na szczęście Zaxon poratował mnie swoją kartą bo myślałem, że zwariuję z tymi kartami CF.

darpajdp napisał/a:

No i moje 1088XEL już działa. Widzi i czyta ze stacji LDW2000 ale nie widzi SIO2SD. Uruchomiłem wczoraj późnym wieczorem i nie miałem czasu więcej kombinować. Musze sprawdzić to SIO2SD na innym komputerze, bo leżało długo w szafie.

No tak, to nie wina SIO2SD, zresztą LDW2000 też rewelacyjnie nie czyta. Wina leży w drabince rezystorowej RN2 w 1088XEL. Okazało się, że sprzedano mi 4x4,7kohm (izolowane 4 rezystory) zamiast 7x4,7kohm i szyna SIO nie miała odpowiednich poziomów napięć do prawidłowej pracy.

witam w klubie... z niedziałającym SIO2SD - udało mi się dzisiaj z Perinoidem uruchomić 1088XEL z lotharkowego SIO2SD, turbo działa - ale odkryliśmy, że zapisywanie profili i opcji w BIOSie nie do końca dobrze działa. Nie wiem czy to kwestia firmware, próbuję to "powtórzyć" aby móc dokładnie opisać "mechanizm" w jakim to występuje.

Numen z SIO2SD ale też z SIO2PC wywala mi błąd bodajże 138.

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

248

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Marcinie a sprawdziłeś czy masz w tym" nie Lotharkowym " SIO2SD  wyjscie open collector ? Mówiłem ci o tym. Jeśli jest źle zrobione to będzie sie gryzło z wbudowanym SIO2USB na płycie. Z Lotharkowym powinno być ok.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

249

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Z lotharkowym też się gryzie. Działa niestabilnie. Numen nie jest w stanie się do końca załadować. Udało nam się dzisiaj załadować konfigurator sio2sd, ale komputer dziwnie się zachowywał - np. CTRL działał odwrotnie, czyli jakby był wciśnięty cały czas, a po wciśnięciu - jakby był puszczony ale też nie do końca.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

250

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Może bć jeszcze jedna rzecz jutro to sprawdze..., qurde nie mam żadnego SIO2SD, ale coś wymyśle. Ale widzi mi sie że to SIO2USB miesza. Numen sie z niego ładuje przy odłączonym sio2SD z peceta?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2019-12-12 22:18:43)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993