26

Odp: XF551 nie reaguje

Wrzucam linka z filmikiem.
Tak to wygląda i nie wiem co może być przyczyną usterki, być może uszkodziłem jakoś tego nowego EPROM-a.
Niestety nie mam innego na podmianę, żeby się upewnić, czy to rzeczywiście on, czy jednak coś innego.

https://www.youtube.com/watch?v=R_y4xvu4m-4&feature=youtu.be

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

27

Odp: XF551 nie reaguje

No to nie wiem. A z podłączonym napędem objawy są takie same? Tzn. w sumie brak objawów... Tak w sumie ten filmik to za wiele nie mówi, wierzymy Ci na słowo, że masz selftest i że włączniki przełączasz właściwym palcem:-)
Bez narzędzi się tak na odległość nie da. Trzeba sprawdzić czy są sygnały zegarowe, czy Intel coś wystawia, żeby wiedzieć czy wykonuje program, czy pojawiają się jakieś sygnały w różnych miejscach, czy EPROM jest sprawny skoro podejrzewasz, że może nie być, czy napięcia są wszystkie poprawne, czy podstawki kontaktują, itd., itp. Być może trzeba mieć też jakieś układy na podmiankę do testów. Słowem pewnie łatwiej by Ci było skontaktować się z kimś z Twojej okolicy, kto ogarnie tą stacyjkę.

28

Odp: XF551 nie reaguje

Z podłączonym napędem to samo.
No właśnie niestety nie mam nikogo w okolicy, ale jakbym wiedział szczegółowo na jakich elementach jakie sygnały i napięcia sprawdzić to może wyczaiłbym coś ciekawego ;)

A najchętniej to kupiłbym kompletną nową płytkę, ale nikt nie wysyła za granicę :(

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

29

Odp: XF551 nie reaguje

Kto nie wysyła za granicę? Zaxon robi klony XF pod różnymi postaciami. Jak nie masz problemu z zakupem, to kup od niego jakąś wersję, wtedy będziesz miał cały komplet części na podmiankę i też sygnały do porównania.

30

Odp: XF551 nie reaguje

Kurcz, godzina drogi do lotharka. Śląsk to też larek który może by mógł zajrzeć.

Sikor umarł...

31

Odp: XF551 nie reaguje

Heh... wszystko fajnie, pięknie Sikor, ale ja tymczasowo mieszkam w Niemcowni  ;)  do Rybnika wracam dopiero w maju.

Napiszę do Zaxona i zapytam, czy może mi przesłać.

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

32

Odp: XF551 nie reaguje

Aha. To zmienia postać rzeczy.

Sikor umarł...