Temat: Wgrywanie gier przez magnetofon - co robię źle?

Witam,

Gry na atari wgrywam generując plik wave przez Turgen System. Gierki typu Boulder Dash, James Bond, Rescue on Fractalus, Yoomp! bez problemu mi się wczytują.

Problem jest z niektórymi grami, takimi jak Crownland, Dynablaster. Ta pierwsza po około 2 minutach przerywa wczytywanie, ekran zmienia kolory. Druga natomiast wczytuje się do głównego menu, ale po wystartowaniu poziomu jest zwiecha. Natomiast jeśli odpalę wygenerowane pliki wav w emulatorze Altirra, gry działają bez problemu.

Gry ładuję przez telefon, kasetą - adapterem. Nie mam innej możliwości. I zastanawiam się co jest tego przyczyną - mój patent z ładowaniem przez telefon, czy np te gry po prostu nigdy z kasety się nie uruchomią?

Komputer atari 130xe, magnetofon xc12

Edit: Problem rozwiązany, zapewne leżał w urządzeniu odtwarzającym wave - użyłem innego telefonu i gra odpaliła. Temat można zamknąć/usunąć
Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowany przez pierogi (2019-12-14 17:45:12)

2

Odp: Wgrywanie gier przez magnetofon - co robię źle?

Witam na forum. Cieszę się że w końcu Ci się udało, ale napisz proszę coś więcej o Twoim sposobie ładowania, żebyśmy na przyszłość wiedzieli jakiego sprzętu unikać, a jaki działa prawidłowo.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: Wgrywanie gier przez magnetofon - co robię źle?

Gry wgrywam tworząc pliki wave w programie Turgen System z gier w formacie zazwyczaj xex. Tryb Standard, liczba impulsów maksymalna - "FSK800", co zapewnia mi skrócony czas ładowania. Co do hardware: nada się raczej każda "kaseta" z kabelkiem jack za parę złoty. Najważniejsze w tej procedurze jest urządzenie źródłowe dźwięku - w moim przypadku po prostu smartfon.

Podejrzewam, że mój stary telefon mógł robić przerwę w sygnale, czy też jakoś zniekształcać go w czasie wczytywania tak długiego programu. Na innym telefonie nie miałem takiego problemu.

Ostatnio edytowany przez pierogi (2019-12-15 02:44:43)

4

Odp: Wgrywanie gier przez magnetofon - co robię źle?

W przypadku źródeł zewnętrznych, takich właśnie jak magnetofon, czy smartfon należy wyłączyć wszystkie "ulepszacze" dźwięku, jak surround, dolby, czy nawet equalizery.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.