1

Temat: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Czy ktoś z was ma doświadczenia z drukowaniem własnych etykiet na dyskietki 3,5".

Ja próbowałem papieru samoprzylepnego A4, ale po wydrukowaniu i wycięciu niestety po jakimś czasie zaczynają się odklejać.
Teraz namierzyłem, coś takiego "etykiety samoprzylepne 4355" ale nie wiem co to warte :)

Czy może jakieś inne polecicie z doświadczenia? wydruk robię na kolorowej drukarce laserowej A4.

2

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

ja kupowałem etykiety od Krzysztofa Odachowskiego na allegro, nie odklejają się, możesz się z nim skontaktować

3

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Tak, tylko ja chcę sobie wydrukować etykiety bardziej graficzne, tzn. z obrazkiem z gry etc., kiedyś ktoś na aledrogo takie sprzedawał, ale już nie ma. Ponieważ się nie załapałem, to teraz sam drukuję tylko szukam odpowiedniego papieru.

4

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Krzysztof Odachowski to jest nasz kolega forumowy Drakon (jest tu i jest na ppa) - robi dużo fajnych rzeczy, min. etykiety, badge itp. Ma doświadczenie, a przy tym miły gość i na pewno chętnie pomoże, więc zagadaj do niego:-)
A jak już będziesz miał ten papier i obczaisz jak to wychodzi, to podziel się na forum całą technologią produkcji, coby inni też skorzystać mogli:-) Ja sobie chętnie zrobię customowe etykiety na 3,5" do małego Atari:-)

5

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Spoko, jak tylko znajdę odpowiedni papier to opiszę co i jak, chociaż wielkiej filozofii nie ma ;)

6

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Kupiłem naklejki Herma 4355, jutro mają przyjść. W między czasie przygotowałem pierwszą wersję etykiet dla kilku gier:

- Prehistorik
- Bubble Bobble
- Lotus 2
- North & South
- Xenon 2
- Oh-no! more Lemmings
- Robbo
- Rick Dangerous

Grafiki pochodzą z google, nie są moje, być może w następnych zrobię sam, ale aktualnie lenistwo wygrało :). Etykiety są dla Atari ST bo akurat bawię się 520ST ;)

Jak tylko dostanę naklejki, pójdzie wydruk i zobaczę co wyszło i czy pasuje ;). Jak będzie pasować to opiszę co i jak robiłem i udostępnię szablon worda, przerobiony z udostępnionego prze firmę Herma, może komuś się przyda.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-15 12:17:08)

7

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Jak ktoś ma zapotrzebowanie, to służę drukiem na papierach do typowego druku laserowego (samoprzylepny, nacinany i nienacinany od spodu) oraz na foliach do druku cyfrowego (JAC, mat i błysk), etc. etc. ;).
Niestety na robienie projektów nie mam czasu, bo jestem uwikłany w dziesiątki innych rzeczy, ale jak ktoś ma gotowca, zapraszam do kontaktu.

Ostatnio edytowany przez Drakon (2020-01-15 08:09:46)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

8

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Ja na razie muszę wykorzystać te co kupiłem, ale w przyszłości pewnie skorzystam :)

tutaj zdjęcia jak wyszedł pierwszy wydruk.

W pliku przykład.zip jest szablon.docx za pomocą którego drukowałem etykiety oraz przykładowe obrazki z jakich je zrobiłem.

Opis krok po kroku jak w najprostszy sposób zrobić swoje etykiety:

Na przykładzie gry prehistorik:

1) z google wyszukuję grafiki z gry i je zapisuję (prawym zapisz grafikę jako... w chromie) potrzebujemy 1 obraz na przód dyskietki (prehistorik.png) i 4 na tył (prehistorik1-4.jpg).

2) Edytuję w Paint plik okładka_top.png i wklejam do niej obrazek na przód okładki, dopasowuje, ewentualnie zmieniam rozmiar i przycinam obrazek do rozmiaru 794x613 i zapisuję jako prehistorik_top.jpg.

3) Edytuję w Paint plik okładka_botom.png, wklejam w niej, ustawiam/dopasowuję po kolei 4 obrazku na tył, ewentualnie zmieniam rozmiar i przycinam całość do rozmiaru 1323x203, obrazam o 180 stopni i zapisuję jako prehistorik_botom.jpg.

4) Otwieram szablon etykiety.docx i wstawiam po kolei uzyskane wcześniej grafiki oraz robię opisy.

Na koniec dostajemy komplet 8 etykiet jak w przykładzie etykiety.docx.

Jak zrobię następne to zamieszczę, ewentualnie fajnie jak by ktoś zrobił swoje i też się podzielił :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-15 12:20:26)

9

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Fajnie Ci to wyszło. Zwłaszcza podoba mi się koncepcja napisów na grzbietach dyskietek: koniec z mozolnym szukaniem gry w pudełkach:-)

10

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Znacie jakiś środek do usuwania starych etykiet? część schodzi po lekkim podgrzaniu suszarką, ale boje się o stan dyskietek po takim zabiegu i wolał bym chyba jakąś chemią je usuwać, szczególnie te bardziej uparte.

11

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Bardzo się zdziwiłem kiedy przeczytałem to pierwszy raz w internecie, ale do usuwania pozostałości kleju starych naklejek świetnie nadaje się WD40 i faktycznie to działa super. Naklejki musisz najpierw usunąć mechanicznie i to co dasz radę, to jak najwięcej pościągać mechanicznie (im mniej kleju zostanie, tym szybciej i łatwiej się go pozbyć). Nasączasz szmatkę WD40 i szorujesz (nie za mocno, po prostu jak byś mył coś porządnie). Po krótkiej chwili schodzi wszystko elegancko.
Tylko jedno ale: na koniec wszystko zostaje trochę tłustawe, ale wystarczy to później porządnie powycierać na sucho, reszta WD40 odparuje i jest elegancko. Tylko w wypadku dyskietek skoro będziesz chciał w to miejsce przyklejać nowe naklejki, to nie może być tłuste, więc ta metoda jest trochę ryzykowna - chyba, że uda Ci się później czymś dobrze to odtłuścić z tego WD40 zanim będziesz przyklejał nowe naklejki.

12

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Pro tip - zostaw sobie spad ~2mm, unikniesz przy wycinaniu "świecących" białych krawędzi.
No i czy etykiety nie powinny być obrócone o 180 stopni? :D

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

13

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Drakon trafiłeś w punkt, tak mi się podobały, że nawet nie zwróciłem uwagi, że powinno odwrotnie :D

14

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Wrzuciłem poprawione pliki i poprawiłem sposób tworzenia.

@Drakon, dzięki za TIP odnoście spad, po dodaniu 3mm wszystko jest idealnie :)

Tak to teraz wygląda

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-17 11:34:19)

15

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Zboczenie zawodowe ;)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

16

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

lopez napisał/a:

Znacie jakiś środek do usuwania starych etykiet?

Polecam CX80 LABEL REMOVER. Do dostania niedrogo na znanym portalu aukcyjnym. W porównaniu do WD40 nie trzeba później nic odtłuszczać i szorować, natomiast lepiej stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, bo capi niesamowicie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Izopropyl też daje radę. Używam tego w robocie do usuwania resztek kleju po etykietach na pojemnikach. Psiknąć sporą ilość, odczekać parę minut i zmyć albo zetrzeć.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

18

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Dodałem nowe etykiety:

Etykiety 1:
- Prehistorik
- Bubble Bobble
- Lotus II
- Nort & South
- Xenon 2
- Oh-no! more Lemmings
- Robbo
- Rick Dangerous

Etykety 2:
- Toki
- Stunt Car Racer
- The Great Giana Sisters
- Vroom
- Lotus III
- Rick Dangerous II
- Prince of Persia

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-16 07:35:45)

19

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Cały ambaras z tym, że środków jest dużo ale same dyskietki niezbyt szczelne.

20

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Jeden lubi blondynki drugi szatynki ;)

W 8 poście udostępniłem pusty szablon aby każdy zrobił sobie jakie mu się tylko podobają.

Etykiety 3:
- Titus the Fox
- War Zone
- Swiv
- Super cars II
- OutRun
- Turbo OutRun
- Turrican
- Turrican II

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-16 07:35:10)

21

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

A tak to wyglądją na żywo

Post's attachments

1.jpg 568.99 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-18) 

2.jpg 372.8 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-18) 

3.jpg 410.7 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-18) 

4.jpg 416.81 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

22

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

@lopez: na tym trzecim zdjęciu to chyba tytuł gry na krawędzi dyskietki jest błędny :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

23

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Książę ucisku:-)

@lopez, super wygląda ta Twoja kolekcja, dopiero jak zrobiłeś większą ilość, to robi prawdziwe wrażenie:-) Super. Daj jeszcze znać za tydzień i może później za jakiś dłuższy czas, czy naklejki się nie odklejają nijak.

24

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Faktycznie wiel(błąd) ;)

Fajnie, że komuś się podoba, dam znać czy odpadają czy nie, jak na razie wygląda, że trzymają dobrze.

ps. kupiłem CX80 label remover, stare naklejki schodzą nawet nieźle, ale trzeba bardzo uważać, bo na jedną psiknąłem za bardzo i dyskietka do wywalenia bo płyn wniknął do środka na dysk magnetyczny :(

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-18 21:24:47)

25

Odp: Etykiety samoprzylepne do dyskietek 3,5"

Psikaj na szmatę a nie na dyskietkę. I potem tą szmatą nasączoną operuj dopiero.