Temat: stary laptop toshiby...

Helo !!
Ostatnio stalem sie posiadaczem laptopa Toshiba Satellite T2105CS i mam kilka pytan..bo na google.pl i forum elektroda.pl za duzo informacji nie uzyskalem i dlatego pisze tu moze ktos bedzie bardziej obcykany albo moze zna strony gdzie tych informacji mi udziela ;)
W tej chwili wiem ze jest to 486DX / dysk 3xx MB , 4MB ram.

- I tak jaki max dysk to obsluzy ? ;]
- ile max ramu tam wsadze, gdzies wyczytalem ze 24MB.. (zreszta jakies dziwne ramy tam, wchodza ;] 5Voltowe chyba ... ) a i gdzie taka pamiec dostac ? ;)
- Jaki tam jest uklad dzwiekowy ? ;]

Hmm i prosze mi tu nie pisac ze sie nie oplaca nic do niego wsadzac bo mnie takie teksty .......
Z gory thx za info

pozdr.
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: stary laptop toshiby...

Dysk powinien obsluzyc kazdy, nawet ponad 8Gb. Warunkiem bedzie jednak uprzednie zainstalowanie programu typu Ontrack Disk Manager itp.
Pozwala wykorzystac cala dostepna pojemnosc dysku w przeciwienstwie do biosu. Sam korzystalem z tego na laptopie P133 gdzie wrzucony byl dysk 10Gb i smigalo az milo :)

Z pamiecia moze byc problem, poszperaj na allegro uprzednio dowiadujac sie jaki model pasuje do twej walizeczki.
Patrzac na grupy dyskusyjne raczej nie ma dzwiekowki, pozostaje tylko pc speaker lub jakas na pcmcia :) no ewentualnie covox ;P

Zwieksz wielkosc pamieci i dysk wedle wlasnego uznania i bedzie ok.

ślamk!

3

Odp: stary laptop toshiby...

Toshiba T2105CS Memory
Maximum Memory    28MB   
Memory Slots    1 (1 bank of 1)   
non-removable base memory    4MB
wiecej tu.

Bios 5.00 (moge podeslac) obsluguje EIDE a wiec dyski wieksze niz 528mb teoretycznie do 8gb. Z reszta, jak dracon__ napisal soft ontrack'a niezle oszukuje wszelkie limity.

i zeby bylo smieszniej - nigdzie ani slowa o dzwieku  :?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: stary laptop toshiby...

no wlasnie o dzwieku nigdzie zadnych info ;/
co do biosa to juz aktualizowalem   troche zabawy bylo...bo trzeba bylo sformatowac specjalnie dyskietke na 720 KB .. cisnac przyciska przy wlaczanym kompie ...ale i tak nigdzie nie widze zeby po aktualizacji po wlaczaniu kompa pokazywalo wersje biosu 5.00 ;/
No i mam problem z ta pamiecia bo za cholere niewiem co to za model ;/ i niewiem czego szukac ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: stary laptop toshiby...

zobacz linka ze zdjeciem - http://www.memoryx.net/nw2029u.html
najlepiej sam zagooglaj o NW2029U. faktycznie ramki sa 5voltowe choc w jednym miejscu pisali ze udalo im sie ruszyc na 3.3v.
generalnie ceny ze sklepow zabijaja (widzialem nawet za 79 GBP)  :( wiec pewnie taniej kupisz sobie na aukcjach kompletnego laptopa.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

6

Odp: stary laptop toshiby...

Bios 5.00 (moge podeslac) obsluguje EIDE a wiec dyski wieksze niz 528mb teoretycznie do 8gb..

co za dziadowski bios ;/ dodaje obsluge do wiekszych dyskow ale nie mojego ..

ONLY ON MODELS: T2400CS/CT,T3600CT,T4700CS/CT,T4800CT


EIDE HARD DRIVE SUPPORT
-----------------------
The BIOS section for hard drive support has been upgraded to support 
Enhanced IDE hard drive .  This means that support for hard drives 
larger than 528mb is now available.  Check with your local Toshiba Sales 
representative for a listing of compatible hard drives.    

I 4,3 GB dyska formatuje mi na max 472 MB ;(

Z reszta, jak dracon__ napisal soft ontrack'a niezle oszukuje wszelkie limity.

Wiec nic innego mi niezostaje jak ten program moze bys ie ktos znalazl i opisal mi dokaldnei jak go zainstalowac i gdzie znalezc owy prog ;-)
Z gory thx

"wszystko się kiedyś kończy......."