Temat: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Czy ktos z muzykow juz pisze muze w tmc 2.0?
Jezeli tak to czy juz na powaznie czy na razie tylko do testow programu?

Pozdrawiam
Adept Zap

2

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Narazie jedyna osobą jaką znam, która napisała muze od poczatku do końca na wersji 2.0 jest Greg (muzyka do B2L2)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

I uwaga, bo znowu mi się przez przypadek zmienił format :)
Jak tylko mi się zachce (leniwiec mię dopadł, Jurgi twierdzi, że to Koala i mam mu dać gałązkę eukaliptusa aby się odczepił, ale skąd ja ją wezmę?) to przetestuję wersję F i wypuszczę w świat.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

4

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Czyli format pliku *.tmc v2.0 jeszcze nie jest finalny?

Pozdrawiam
Adept Zap

5

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

format tmc2 bedzie polimorficzny ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Jaskier: Może z innej beczki - mam pomysł na inny typ vibrato - ostatnio przez przypadek znalazłem opis formatu muzycznego Robba Hubbarda z C64 , gdzie był zdeasemblowany player - tam przy vibrato oblicza deltę pomiędzy 2 sąsiednimi wartościami częstotliwości dla nut i dopiero to mnoży razy współczynnik.
To powoduje że przy wysokich częstotliwościach albo maleje vibrato albo całkowicie się odcina.

W tym tygodniu spróbuję to zaadoptować do mojego playera i zobaczę jaki będzie efekt - po za tym vibrato zostaje uniezależnione od częstotliwości bazowej pokeya i czy jest 8 czy 16 bitowa kontrola częstotliwości !

7

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Wciąż udoskonalam TMC, więc nic dzwinego, że czasami jakieś z założeń (skutkujących formatem pliku) idzie do piachu. Tym razem jak mówię wyszło mi to przypadkowo (coś poprawiałem i nagle muzyczka z B2L2 nie chce grać).
Ale wymyśliłem sposób aby oduczyć BeWu tych swoich łamańców tempowych. Po prostu przy częstotliwości odtwarzania więcej niż raz na ramkę będzie można ustawić tempo na na przykład 3,5.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

8

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

.. na powaznie czy na razie tylko do testow programu?

.. do testów - czekam na ustabilizowanie się formatu pliku. ..  :lol: ..choć niektórzy usilnie mi inputują, że lepiej byłoby gdybym zajął się pracą w kopalni.. :D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

no właśnie Jaskier, co z "pionowym" oknem song. Pisze drugi utwór i po dwóch piwach nie można złapać co jest patternem a co transpozycją :-( (w tmc 1.0 tak nie było...)

10

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

Pionowe okno jest. Na razie podejście pierwsze. Jak się nie spodoba to wróce do takiego samego jak w TMC 1.xx

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

11

Odp: Pytanie do muzykow (tmc 2.0)

.. do testów - czekam na ustabilizowanie się formatu pliku. ..  :lol: ..choć niektórzy usilnie mi inputują, że lepiej byłoby gdybym zajął się pracą w kopalni.. :D  :D  :D

Możesz to połączyć. Twoich utworów da się spokojnie używać, jako świdra (ultra) dźwiękowego - akustycznego.

P. S. Sorry, Świder, że znów się ciebie czepiam...