151

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Noo, to są właśnie obudowy od Hydrogig. Dokładnie model T-73.  Bardzo fajne, solidne i tanie . Robi też inne modele. Moje XF 551 też są w obudowach od niego. I pare innych rzeczy.

Sobota, żeby nie było że sie obijam w temacie... ;)

https://images91.fotosik.pl/446/5a88f1268da2cee6med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

152

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Klawisze Tomsów w kolorach Spectrum? Brakuje żółtego na zdjęciu :P

grzybson/SSG^NG

153

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jest.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2020-11-28 18:00:39)

154

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Yop, i białe też, leżą  na biurku ;) A w budach odruchowo poleciałem standartem  RGB ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

155

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jak ktoś jest niecierpliwy to mój,   SN#000 wrzuciłem na Allegro. Od złotóweczki ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

156

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Napędy dojechały ;)
https://images91.fotosik.pl/448/196582691b10af1cmed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

157

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Panele w stacjach zostaną szare czy też w jakiś sposób staną się czarne tak jak obudowa?

158

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zostają szare.  Jak ktoś sobie chce to zawsze może sobie  przemalować.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

159

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie przewidujesz jakiejś świątecznej promocji typu 499 zł z okazji zbliżającej się Gwiazdki? ;)

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

160

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A ty nie przewidujesz jakiejś świątecznej promocji ? Na przykład .... zapłacić troche więcej komuś komu sie chciało ten hardware odbudować praktycznie od zera ? Żeby miał z tego jakieś pieniądze na święta ?  Nie wstyd ci tak sępić ? Człowieku, nie znam cię ,w życiu w niczym mi nie pomogłeś,   dlaczego ja mam ci fundować jakąś przecenę na  gwiazdkę ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

161

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

...

O rany... to był żart, dowcip taki. Uśmiechniętego ryjka na końcu wstawiłem, żeby nie było wątpliwości. Jakbym zapytał, czy w rozliczeniu nerkę przyjmiesz, to też byś się tak zdenerwował? ;) i znowu uśmiechnięta buźka na końcu. Bo tak na poważnie, to Twoja stacja to kawał dobrej roboty, dopisałem już do listy "kiedyś kupię".

PS. Bardzo często płacę z górką, aby uhonorować człowieka, któremu chciało się zrobić coś dobrego, aby wesprzeć ideę i dać czytelny znak, że taka działalność ma sens. I nie mówię tu o drobnych.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

162

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Sorry że toksycznie reaguje ale... ja to mam od kiedy zacząłem w Polsce sprzedawać, prawie  codziennie...i już mi zbrzydło ;) "a ile bez faktury", "a ile bez obudowy" , "a ile poza Allegro" , "a ile dla kolegi z forum" . p*.* idzie dostać w pewnym momencie...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

163

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

[żart]Dobra zaxon, już się tak nie denerwuj, sprzedaj mi jedną stację za złotówkę, to się wszyscy wk..., a Ty pokażesz że możesz sam decydować i że rządzisz:-) A co, niech ludziom skoczą gule:-) A ja chwytam dobrą flaszkę, wsiadam w samochód i jadę do Ciebie po odbiór osobisty:-) hehehe:-)[/żart]
Edit: żart:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-12-04 22:38:44)

164

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

@zaxon

Wydaje mi się, że skoro dostajesz tak wiele pytań to normalnym byłoby przygotować sobie szablony odpowiedzi. Podam przykład:
Pytanie: ile poza allegro?
Odpowiedź: x - 5%

Dlaczego? prowizja alle to 8-10% liczone włącznie z kosztami wysyłki (na dzień dzisiejszy).
i wilk syty i owca w ciąży, kopiuj-wklej jest tanie.

165

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

No nie bardzo. Srzedaż poza Alle to +20 % bo tu mi dochodzi niepotrzebna papierkowa robota i marnowany czas na kopiuj-wklej. W skali miesiąca z minut robią sie stracone godziny. I po co ? Jest aukcja, opis, cena. Proste jak trzonek od halabardy. Ja w tym czasie zajmuje sie produkcją zamiast sie targować.

Sprzedaje 90 % moich zabawek na zachód, na innym portalu , wystawiam za xxx, ludzie widzą, kupują, płacą,  nikt nie kombinuje jak by tu pare groszy urwać. A W Polsce to chyba jakiś sport narodowy ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

166

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

W moim przypadku nie chodzi o urwanie paru groszy, tylko o to ze mi sie obudowa nie podoba. Jezeli ma byc klon, to mógłby być przynajmniej podobny. Za granica, to nawet nie wiedzą co kupują. Biorą bo jest nowe i jest do Atari.

167

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

To prawda co mówi zaxon. Parę lat temu sprzedawałem trochę towaru na allegro, a że prowizje itp., to mnie namówiono, żebym też sprzedawał na olx, na forach itp. Po tygodniu wiedziałem już że wracam do allegro i nigdy więcej nie handluję niczym na olx, a na forach tylko niszowe małoseryjne rzeczy robione bardziej dla hobby niż dla zarobku. Ja osobiście raczej mało się obecnie zajmuję handlem, ale współpracuję z firmami handlującymi różnościami i wszyscy to potwierdzą, że jedyną słuszną drogą jest jednolity mechanizm, najlepiej bez absolutnie żadnego kontaktu z klientem i bez żadnych pytań. Allegro czy ebay dlatego są dobre, że większość ludzi wchodzi, patrzy co jest, jak cena odpowiada, to klikają kup teraz, płacą i czekają na przesyłkę. Sprzedawca w jednym miejscu zbiera zamówienia, hurtowo drukuje etykiety, przykleja na kartony, wrzuca na pakę kurierowi i tyle. Każdy mail, pytanie o pierdoły itp. powoduje że się przestaje opłacać, bo minuty robią godziny, a łeb zaprząta się zmianą tematu zamiast robić taśmowo robotę i wyrabiać swoją normę.
Każdy kto prowadzi/prowadził jakąś działalność czy firmę doskonale zrozumie bez problemu o co chodzi. Etatowcy natomiast niech sobie wyobrażą sytuację, że im do roboty wpada kumpel na pogaduchy, które się przeciągają do fajrantu i robota jest nie zrobiona.

168

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Tu nie trzeba prowadzić działalności, wystarczy wystawić jakiś stary grat, którego szkoda wyrzucić, na OLX. Od razu atak Januszy i Henryków... Jeszcze z pretensjami, że pewnie zepsute jak tak tanio :)

Po krótkiej przygodzie z handlem wolę stare, ale jeszcze sprawne graty normalnie utylizować.

169

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Może po prostu Polacy nie są tak zamożni jak Niemcy czy Brytyjczycy, a może trochę inna (co nie znaczy, że gorsza) kultura zakupowa. Każda cena podlega negocjacji. Nawet w sklepie możesz negocjować cenę (oczywiście z kierownikiem, nie z kasjerką) i w przypadku droższych przedmiotów (jak sprzęty RTV, AGD) to dość powszechna praktyka. 5-10% ceny praktycznie zawsze można urwać. W manufakturach ceny zawsze są umowne. Kupując np. te obudowy w HydroGigu, nie negocjowałeś ceny? Są kraje, gdzie kupując bez negocjacji ceny, obraziłbyś sprzedawcę.

Rozumiem, że idąc do salonu (czy komisu) samochodowego, kupujesz auto po cenie z oferty?

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

170

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Hmm, nie u mnie. Każda zniżka czy rabat skutkuje tym że  musze sobie odjąć.  Ja nie mam 100 % czy 200 % marży ...A ja w niedziele wolę zjeść schabowego niż same gotowane ziemniaki tylko dlatego że ktoś sie ucieszy że kupił taniej i będzie mnie lubił całe 15 minut zanim zapomni ... ;)

Raz już tak próbowałem robić , skończyło się to marnie , z wielkim hukiem poszedłem z torbami a ludzie mnie znienawidzili .... Teraz ceny są jakie są, musze opłacić pierdylion opłat, podatków, danin, utrzymać sprzęt na chodzie , zainwestować w rozwój. To sie przekłada na to że robie coraz lepsze zabawki..wszyscy korzystają.

Obudowy w Hydrogigu kupuje, płace tyle ile jest na fakturze . Chwała Hydrogigowi że robi fajne budy za niewielkie pieniądze, wysyła ekspresem.  Musiałbym wstydu w ogóle nie mieć żeby dziadować i się jeszcze targować.

Samochodów nie kupuje ,nie używam więc sie nie wypowiem ;)


Wracając do tematu, przejrzałem i przeserwisowałem napędy od Nira. Kopiują, formatują aż furczy ;) Zostało to poskładać do kupy ;) Cała sobota zeszła ;)

https://images92.fotosik.pl/449/31d1c812cf43a758med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

171

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Bo kto się nie targuje ten naiwniak? A co jeśli ktoś zakłada, że rzemieślnik wycenił swój towar właściwie i płacąc jego cenę okazujesz mu szacunek? Targowanie się zakłada, że druga strona i tak chce cie orżnąć.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

172

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Z racji Januszowania, bo ja cytryn i gumiak :P
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 42#p267442
Walczyłem tu sam ze sobą.


Oczywiście denerwowałem też "Dzika" Zaxon-a, ale on naprawdę cierpliwość...

173

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Cześć,

Targować się trzeba czasami wręcz wypada się potargować :) Ja także na A... negocjuję czasami ceny. To jest normalne. Tak samo normalny jest brak negocjacji cen. Wszystko rodzi określone konsekwencje i tyle.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

174

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Uzbierało sie ;) Fajrant na dzisiaj. Jutro "zadki"pozakładać, skończyć okablowanie i przetestować porządnie.

https://images92.fotosik.pl/450/9c60d0c3a6be9b87med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

175

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jaka fajna wierza...