26

Odp: Atari 400

dziekuje z odpowiedz to bedzie najlepsze rozwiazanie:)

27

Odp: Atari 400

Pitulajg napisał/a:

czy to ma byc takie zlacze

Tak, z obydwu stron żeńskie RCA

Pitulajg napisał/a:

dziekuje z odpowiedz to bedzie najlepsze rozwiazanie:)

Może najlepsze to nie, ale szybkie i powinno zadziałać.
Lepiej aby kabel antenowy był możliwie krótki, a tak to go wydłużamy.
Docelowo to może lepiej:
a) otworzyć komputer i wymienić kabel na polski (nawet jeżeli w płycie głównej nie ma gniazda jak w A800, tylko jest wlutowany w płytę, to można się wlutować nowym kablem w miejsce fabrycznego)
- LUB -
B) po prostu obciąć na oryginalnym kablu końcówkę i zamontować polską

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

28

Odp: Atari 400

Popatrz, czy nie znajdziesz przejściówki chinch<=>wejście antenowe, kojarzę, że kiedyś takie ustrojstwo w jakimś sklepie widziałem. I pewnie to była nawet przejściówka dedykowana antenom z USA, ale mogę się mylić... Do testów na 100% wystarczy to, co pisałem.

Sikor umarł...

29

Odp: Atari 400

Chyba coś takiego załatwi sprawę: https://allegro.pl/oferta/adapter-wtyk- … 7841988398

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-02-02 13:21:55)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

30

Odp: Atari 400

dziekuje za wszystkie odpowiedzi dzisiaj dostalem przejsciowke i podlaczylem komputer do monitora i wszystko dziala jak nalezy no prawie bo nie mam glosu:( ale najwazniejsze, ze komputer dziala bo troche sie balem bo nigdy nie byl wlaczany i myslalem ze po blisko 40 latach nier bedzie dziala albo cos bedzie do wymiany a tutaj prosze odpalil sie za pierwszym razem:) no i tylko ta fonia ktorej niema.

31

Odp: Atari 400

35 lat temu przestrajało się pośrednią fonii na 6,5 MHz, bo taki był standard SECAM w Polsce. Przyszedł PAL i każdy montował wyjście monitorowe. Pośrednia fonii została pewnie po staremu. W PZ Karen sam pierwszą partię 120 szt. 130XE (z białymi naklejkami pod spodem) z kumplem przestrajaliśmy na 6,5 MHz.
A ma ktoś 130XE z białą naklejką?

Ostatnio edytowany przez jer (2021-02-04 20:50:00)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

32

Odp: Atari 400

Nie jestem pewien, ale chyba mam jedno takie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.