1

Temat: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

Panowie,

Tym razem mam do zaoferowania czasopisma Bajtek, generalnie roczniki 1986,1987, 1988, 1989 plus parę innych dodatkowych:

http://seban.pigwa.net/temp/bajtki/P1070820.JPG

w "kolekcji" są dostępne następujące numery:

'86: 1,2,3-4,5-6,7,8,9,10,11,12
'87: 1,2,3,4,5,6,7,8,10,11,12
'88: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
'89: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
'90: 1-2, II, III
'91: 5

dodatkowo dorzucę: Moje Atari nr 2 i nr 6, a także 'Bajtek: Tylko o Atari".

Chce być dobrze zrozumiany, to nie są numery kupowane gdzieś po aukcjach, tylko autentycznie kupione przeze mnie w tamtym czasie w kiosku, lub pochodzące z prenumeraty (dlatego na niektórych może widnieć nazwisko mojej matki na pierwszej stronie)... te egzemplarze nie są kolekcjonerskie, tzn. nie leżały grzecznie na półce aby pięknie wyglądać, były czytane i używane i to nie jeden raz. Są w stanie dość przyzwoitym, ale są też takie które naprawdę są sfatygowane i ledwie trzymają się kupy (szczególnie nie pierwsze z lat '86, albo te w których było coś ciekawego o Atari. Strony zawierające "Klan Atari" są zazwyczaj bardziej "wymięte", aby mniej więcej było jasna jak one wyglądają proszę zajrzeć tutaj: Bajtki - Galeria lub oryginale zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości: Zdjęcia Bajtków (przód i tył). Starałem się sfotografować każdy numer, czasami aparat nie złapał ostrości, a więc wybaczcie.

Przejrzałem też bardzo pobierze te numery które wskazywały na większe zużycie i trafiły się przypadki/strony ekstremalnie zniszczone, przykłady można obejrzeć: Przykłady stron w złym stanie.

Czego oczekuję? Jeżeli komuś się to przyda i będzie zainteresowany Bajtkami w takim stanie to chciałbym za całość 40zł + koszt wysyłki (paczkomat inpost).

Przeleżało to te wszystkie lata na początku w mieszkaniu na regale (pewnie z 10 lat), a potem w kartonach na regale w miejskiej suchej piwnicy, więc nie jest to spleśniałe, zagrzybione, etc.)

Ostatnio edytowany przez seban (2021-02-17 20:14:30)

2

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

poproszę, do roboty..

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

OK! Przywiozę zatem jutro.

4

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

Ładna kolekcja, gratuluje :)

5

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

Też mam taką kolekcję (wyczekiwaną pod kioskiem, którego już daawno nie ma), niektóre mapy gier zniknęły. Mam nry ze Sztandaru Młodych, te pierwsze. Ponadto Komputer, Mikroklan i Informik. Wojskowe X-y gdzieś przepadły. Kolekcje kończą się po specetowieniu Bajtka.
I pamiętam emocje wyszukiwania słów z punktowanymi literami. Za słowo zdobywające ilość punktów najbliższą określonej ilości można było wygrać Meritum. Ten konkurs był w jakimś czasopiśmie młodzieżowym (Radar?). Wygrało słowo ZĘZĘŚ :D

Ostatnio edytowany przez jer (2021-02-18 07:49:07)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

jer napisał/a:

Wojskowe X-y gdzieś przepadły.

A masz może strony z "Żołnierza Wolności" dotyczące informatyki? U mnie gdzieś się wala jeden zachowany numer (tam chyba ze trzy strony o zx-spectrum akurat były), a wiem, że było więcej takich numerów. Na ten trafiłem kiedyś przypadkowo w kiosku gdzieś na wakacjach, bo z racji tego, że jeden z bloków na moim osiedlu bł wówczas "wojskowy" pismo u mnie było nie do zdobycia. A numer specjalnie kupiłem właśnie dla stron "informatycznych" :) Papier toaletowy, ale treść - o dziwo - ok (inne artykuły mnie nie interesowały raczej...)

Sikor umarł...

7

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

Nie mam, niestety. W szale porządków po remoncie 1,5m stos "Młodych Techników" zbierany od lat 60-tych poszedł na śmietnik. Człowiek był głupi.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

szkoda...

Sikor umarł...

9

Odp: [S] Bajtek - roczniki 1986 - 1989 + dodatki

transakcja zakończona, temat do zamknięcia.