4,926

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

andy, dzięki

z tego wykresu wynika, że bez względu na zabiegi rządzących, przyrost pozytywnych wyników jest liniowy, egro cokolwiek robią, to po prostu nie działa i słupki będą rosły, aż osiągną 100%

przechodze na tumiwisizm

4,927

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.. to jest jasne i tak będzie zwłaszcza, że 50% społeczeństwa albo obostrzenia ma w pupie, albo nie rozumie podstawowych zasad higieny i ew. zaleceń sanitarnych (oczywiście tych, które mają logiczne i racjonalne uzasadnienie). A sumarycznie skupia się to na osobach wymagających pomocy i na niewydolnej służbie zdrowia. Dla takich osób wasze statystyki nie mają najmniejszego znaczenia.

Tak, wiem, wiem, niektórzy z tego forum czekają aż trup będzie leżał na ulicy :) Czekajmy dalej i olewajmy wszystko.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,928

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Daleko mi do foliarstwa ale łykanie w ciemno że zagrzybiona szmata na ryju i wyjaławianie rąk izopropanolem jest zbawiennym 'zabiegiem higienicznym' jest zwykłym kretynizmem.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4,929

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

.. to jest jasne i tak będzie zwłaszcza, że 50% społeczeństwa albo obostrzenia ma w pupie, albo nie rozumie podstawowych zasad higieny i ew. zaleceń sanitarnych (oczywiście tych, które mają logiczne i racjonalne uzasadnienie)

jak to? to ktores ogloszone przez specjalistow z rzadu nie sa logiczne i racjonalnie uzasadnione? przeciez jeszcze chwile temu dalbys sie za nie pociac ;-) pekasz?

chyba ze to Ty wiesz najlepiej kotre sa logiczne a ktore nie, ktore przestrzegac a ktore nie... ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,930

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

zagrzybiona szmata na ryju

Bo maseczkę jak majtki - trzeba zmieniać na czystą, a nie chodzić w jednej pół roku.

grzybson/SSG^NG

4,931

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Pin - Z tymi 50% to chyba przesadziłeś... Jak bym miał obstawiać do dałbym zdecydowanie... więcej. No chyba, że wliczasz wszelkich "udawaczy" co to np. noszą maskę na brodzie czy udają lekarzy na pseudo konferencji narciarskiej, albo tych co niby do cioci w odwiedziny przyjechali.

@Candle - jeżeli mowa o dokładnie tym wykresie, do którego dałem link, to popatrz od początku. Wtedy widać, że do jakiegoś czasu to działało - chyba tak mniej więcej do wakacji, dopóki ludzie nie zaczęli olewać podstaw. I zdaje się, że niestety lepiej to już było. A z VAT chyba jednak nie trafiłeś ;)

@syscall - masz rację - hodowanie grzyba na szmacie i izopropanol na łapy to kretynizm, tylko że te przykłady to nie to samo co używanie maski, rozsądna higiena i trochę dystansu. A jak miałbym się czepiać, to gdzie widziałeś zalecenie o używaniu zagrzybionej szmaty i izopropanolu (zwłaszcza na gołe ręce)? I to poprzednie zdanie jest to dokładnie takim samym uproszczeniem jak twoje stwierdzenie ;)

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-24 20:45:48)

4,932

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzybson napisał/a:

Bo maseczkę jak majtki - trzeba zmieniać na czystą, a nie chodzić w jednej pół roku.

A nie wystarczy wywrócić na druga stronę a potem tył do przodu? :) :) :)

4,933

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A to zależy co kto lubi :)

4,934

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://youtu.be/x3mm0JZGbMw?t=59
;)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2021-03-24 21:08:07)

grzybson/SSG^NG

4,935

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

jak to? to ktores ogloszone przez specjalistow z rzadu nie sa logiczne i racjonalnie uzasadnione? przeciez jeszcze chwile temu dalbys sie za nie pociac ;-) pekasz?

Czy możesz mi wskazać w którym momencie popieram to, co robi rząd? (nie wyjmując fragmentu i zmieniając kontekst wypowiedzi)?

Wiadomym jest jak to hoowno się rozprzestrzenia, wiadomo jakie zachowania są logicznie wskazane, wiadomo jak działają przyłbice i dlaczego są równie skuteczne co zimowy szalik, wiadomo jak działa maska FFP1, FFP2, FFP3 i jakie są jej rodzaje i która co daje i dlaczego jedną można używać przy remoncie mieszkania a inna faktycznie stanowi o względnie dobrym zabezpieczeniu. Wystarczy logicznie POMYŚLEĆ a nie wygłaszać nielogicznych frazesów. Jak np. Creonix.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,936

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

Czy możesz mi wskazać w którym momencie popieram to, co robi rząd? (nie wyjmując fragmentu i zmieniając kontekst wypowiedzi)?

oczywiscie. prosze bardzo tak sie wypowiedziales odnosnie lockdown:

Pin napisał/a:

oczywiście, bo nie ma to wpływu na moje życie - zwłaszcza zawodowe. No i zważywszy na ogólnie panujący brak szacunku dla drugiego człowieka uważam, że to bardzo dobrze.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,937

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W obecnej sytuacji, zwłaszcza mając na względzie (domniemam) zachowania tobie podobnych innego wyjścia nie ma.

Natomiast nie popieram wszystkich składowych takiego "ogólnego obostrzenia" zważywszy na to, że znaczna ich część nie trzyma się logicznej i przysłowiowej kupy. Zresztą wielokrotnie był to temat poruszany i najbardziej celną kwintesencją tej kwestii jest generator obostrzeń. Zabawny skądinąd :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,938

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hmm... ciekawe wnioski wyciąga xxl... Czyli jak ktoś nie neguje wszystkiego co robi i reprezentuje sobą rząd, to znaczy, że popiera rząd, głosował na niego i da się za niego pokroić?

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-24 22:33:24)

4,939

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

to jest mistrz, który z kontekstu wyciągnie to, co mu akurat pasuje nie patrząc na resztę :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,940

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zacytowalem wszystko :-) zeby nie bylo ze wycianiete z kontekstu :D

wyraznie napisales ze popierasz lockdown :-)

co jeszce potwierdziles :

Pin napisał/a:

W obecnej sytuacji, zwłaszcza mając na względzie (domniemam) zachowania tobie podobnych innego wyjścia nie ma.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,941

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gdyby Polacy byli rozsądni, nie byłoby potrzeby. Ale nie są. Kurtyna.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,942

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perinoid napisał/a:

Gdyby Polacy byli rozsądni, nie byłoby potrzeby. Ale nie są. Kurtyna.


wiec Bozia ich pokarala

heheh

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,943

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

andy napisał/a:

Hmm... ciekawe wnioski wyciąga xxl... Czyli jak ktoś nie neguje wszystkiego co robi i reprezentuje sobą rząd, to znaczy, że popiera rząd, głosował na niego i da się za niego pokroić?

Poczytaj cały wątek i wtedy zobaczysz, że spora część z kolei uznaje, że jeśli nie popierasz obecnego rządu albo przynajmniej nie sprzyjasz ich poglądom na świat to:

  • jesteś lewakiem

  • popierasz LGBT i bywasz na ich manifestacjach

  • oglądasz=pierzesz swój mózg wyłącznie z TVN

  • czytasz tylko i popierasz Wyborczą i Michnika

  • popierasz Tuska ... to jest oczywiste

  • jesteś antypatriotą

  • popierasz aborcję

  • jesteś Zydem, weganinem i cyklistą w jednym

  • jesteś ekstremistą, który sprzyja ZAMACHOWI w Smoleńsku
    <edit na podstawie http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 277299>

  • twój ojciec był w UB

  • dziadek był w Armii Ludowej
    </edit>

  • ....i więcej w ten rzucik ...

P.S.
Niepotrzebne skreśl albo dodaj wiele brakujących ich  brednitez o poglądach, które niby masz.

P.P.S.
Od razu zaznaczam, że musisz tą wypowiedź traktować jako wypowiedź ironiczną i specjalnie "dramatyzyjącą" aby zwrócić twoją uwagę na kluczowe części epitetów. Nie wszyscy potrafią to dostrzec i zaczynają potem oczekiwać wskazania gdzie padło konkretne zdanie albo połączenie epitetów.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2021-04-10 23:06:06)

4,944

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

wiec Bozia ich pokarala

heheh

Kolejny ciekawy wniosek... Myślę, że można było użyć ciekawszego: Atari tak chciało - to kara za używanie nielegali ... :P

---ed---
@BartoszP - wychodzi na to, że jestem cyklistą, popierającym Tuska, który da się pokroić za aktualny rząd i robi wszystko co mu każe Polsat i GW (nie nie te autorstwa xxl'a), używa nielegali na C64, a moja żona klaszcze u Rubika (a przepraszam - partner nie  żona, bo przecież jestem cyklistą)... Zdążyłem zauważyć zależność, o której piszesz ;) Problem w tym, ze jak ktoś jedzie tylko ironią zwłaszcza w formie pisanej, to takie wypowiedzi zaczynają być traktowane jak jego poglądy, albo przynajmniej jako "czepianie się". Być może dlatego w niektórych przypadkach mam wątpliwości czy to rzeczywiście ironia.
Zauważ, że w tematach, gdzie ludzie piszą lub próbują pisać rzeczowo o jakimś problemie nie próbując używać ironii (choćby nowy playerek, czy problem ze sprzętem), tam nie ma takich przepychanek czy niedopowiedzeń. Ponadto zawsze łatwo można wykręcić się "ironią" żeby odwrócić sens swoich wypowiedzi. Nie ważne, że była tak wysublimowana, ze nikt jej nie złapał - to można też użyć jako "argument".

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-25 09:07:45)

4,945

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:
andy napisał/a:

Hmm... ciekawe wnioski wyciąga xxl... Czyli jak ktoś nie neguje wszystkiego co robi i reprezentuje sobą rząd, to znaczy, że popiera rząd, głosował na niego i da się za niego pokroić?

Poczytaj cały wątek i wtedy zobaczysz, że spora część z kolei uznaje, że jeśli nie popierasz obecnego rządu albo przynajmniej nie sprzyjasz ich poglądom na świat to:

  • jesteś lewakiem

  • popierasz LGBT i bywasz na ich manifestacjach

  • oglądasz=pierzesz swój mózg wyłącznie z TVN

  • czytasz tylko i popierasz Wyborczą i Michnika

  • popierasz Tuska ... to jest oczywiste

  • jesteś antypatriotą

  • popierasz aborcję

  • jesteś Zydem, weganinem i cyklistą w jednym

  • jesteś ekstremistą, który sprzyja ZAMACHOWI w Smoleńsku

  • ....i więcej w ten rzucik ...

P.S.
Niepotrzebne skreśl albo dodaj wiele brakujących ich  brednitez o poglądach, które niby masz.

P.P.S.
Od razu zaznaczam, że musisz tą wypowiedź traktować jako wypowiedź ironiczną i specjalnie "dramatyzyjącą" aby zwrócić twoją uwagę na kluczowe części epitetów. Nie wszyscy potrafią to dostrzec i zaczynają potem oczekiwać wskazania gdzie padło konkretne zdanie albo połączenie epitetów.


Jestem cyklistą, głównie MTB, wkurzony byłem na maxa jak mi lasy nie wiadomo po ch zamknęli w zeszłym roku. Wkurza mnie teraz, że jadąc ulicą muszę mieć maskę na ryju, a pan w aucie z otwartym oknie obok albo w kabriolecie nie musi. Ale popieram rząd czy tam samorząd, czy tam lekarzy że coś robią, a robią dokładnie to samo co inne rządy, tylko bez takiego zamordyzmu jak w tych światłych postępowych krajach. Oglądałem w sieci niejeden protest antycovidowców spałowany i rozpędzony armatkami w Germanii, Nederlandi czy Francji, i nikt się tam nie pierniczył z demonstrującymi jak u nas. U nas politykierzy żałośni zachęcają do wyłażenia na manifestacje, jakieś paskudy drą się "wyp* psie" do policjanta, charają na niego a ten stoi niewzruszony. Nie do pomyślenia na światłym postępowym zachodzie. Nie popieram też pajaców co najpierw robią z siebie idiotów drąc się po co te szpitale tymczasowe płacimy i że lekarze sobie w hotelach śpią i nic się tam nie dzieje, a teraz te same pajace skuczą, że za mało miejsc w tych tymczasowych. Albo oglądam fakty TVN i pani Urszula chwali PL, że dobrze idzie akcja szczepień a potem wyłazi jakiś pajac i mówi że szczepienia to w PL katastrofa. Normalnie można zgłupieć o co im chodzi. Sam mam wątpliwości co do szczepień ale się zaszczepię. Czy to wszystko oznacza, że od razu albo jestem QWERTY/POkodziarzem albo PISowcem? Nie! Krótko mówiąc nie ma dobrego rozwiązania w zaistniałej sytuacji i miło by było jakby wszyscy na chwilę dali sobie na wstrzymanie z krytyką i pomogli w każdy możliwy sposób, założyli tą szmatę w sklepie a nie filozofowali, nie poszli do kościoła choć można, pomogli komuś w zakupach, wpłacili na Caritas, Orkiestrę czy co tam pomoże służbie zdrowia itp.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,946

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

cholerka... zamykaja salony kosmetyczne... ech... kobiet tez nienawidza, chca z nich zrobic feministki.

pozniej laza takie zapuszczone sfrustrowane pasztety - te maseczki to chyba z mysla wlasnie o nich, niech sie pozaslaniaja bo strach patrzec

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-25 13:03:09)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,947

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

Kwintesencja całości stylu twoich wypowiedzi.

Z grubsza 900 lat temu wyprawy krzyżowe były OK.
Z grubsza 400 lat temu za twierdzenie, że Ziemia nie jest centrum wszechświata palili na stosie.
Obecnie wojska maja kapelanów błogosławiących żołnierzy jadących zabijać.

Ciekawe co się zmieniło, że np. aborcja prenatalna jest solą w oku wyznawców pewnych wartości?

Jakim trzeba być obłudnikiem/imbecylem/pajacem/idiotą .. pozwolę sobie pozostać w konwencji  określnictwa, które cytuję ... aby nie widzieć, że to się słabo komponuje?

4,948

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ależ argumenty/brednie z tymi wyprawami krzyżowymi i jakimiś wyimaginowanymi rzekomymi kompozycjami.  Proponuję tak - w potoku zbędnych słów najpierw pomyśl potem mów. Bo co tu ma aborcja do rzeczy postępowy postępowcu? Jak nie rozumiesz o co chodziło to wytłumaczę. Chodziło mi o wszelkie protesty (i dlatego wspomniałem też o tych antycovidowych) w obliczu pandemii, a u nas dodatkowo ich formy, gdzie wyłazi jak @xxl wspomniał jakiś pasztet i drze się (tu pozwolę sobie pozostać w konwencji  określnictwa, które cytuję ...) "je*ać", "wyp****alać" itp. A postępowe lemingi temu wtórują i się cieszą - no ja pier-dziu, co za postęp i poszanowanie dla tych których można pozarażać. Gratuluję wzorów i bohaterów.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2021-03-25 15:14:00)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,949

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a to prawda ludowa jak to jest z zakazami i dla kogo sa zakazy ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=5cgPX8Ek1rY

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,950

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@jedynymentos

Widzę, że tym bardziej idziesz w inwektywy im bardziej nie chcesz przyjąć pewnych faktów i powiązań.

Sam fakt jaka masz treść "stopki" świadczy o twoim nastawieniu i kulturze wobec innych. Ja nie jestem z kręgu tej kultury.

A teraz "kawa na ławę"

Polak-Katolik, który co tydzień chodzi do kościoła się pomodlić ... im "bardziej chodzi", tym bardziej czuje się władny decydować o życiu innych bo on wierzy w Boga .... i wycierając sobie gębę tym Bogiem  twierdzi, że aborcja to jest "samo zło". Jednocześnie jednak akceptuje i nie potępia wieluset lat "krzewienia wiary" mieczem i ogniem, akceptuje to, że wojsko ma kapelanów ... wojsko, które wysyłane jest zabijać ludzi ... nie czujesz sprzeczności?
Jak może negować prawo innych do tego co przez lata było robione przez własna wspólnotę. Kiedyś eutanazja społeczna odbywała się inaczej ... bieda zabijała ... no ale wtedy Bóg tak chciał .. tak to ci co mieli szczęście nie mieszkać w czworakach ze świniami i bydłem w jednym pomieszczeniu tłumaczyli biedocie ... taka eutanazja była OK? Zagłodzić, pozwolić umrzeć z powodu błahych chorób ... cudowne czasy do lat 20-tych 20 wieku.

Teraz ludzie to nie zbiorowisko tępej biedoty i Panów. Myślą. Są bardziej wykształceni ... ale niektórym to nie w smak ... zamordyzm i czarno-białe pojmowanie świata ... cóż ... może tobie to pasuje ... innym nie musi ... pośrodku jest dużo "szarości". Ale to wymaga szerszego spojrzenia na świat i innych.

Co do tych haseł typu "****.**" ..... wiesz, że to tylko folklor i szermowanie tym jako argumentem jest bez sensu. Im bardziej ludzi się ogranicza tym bardziej widać, słychać ich protesty. I tym więcej policji się na nich wysyła ... czekam na sprawdzone ścieżki zdrowia ... już tyle z tamtych czasów wróciło więc trzeba publice serwować coraz nowsze "hity z dawnych lat".

Gdyby słowa Prawo i Sprawiedliwość znaczyły to co znaczą, to mielibyśmy kraj prawy i sprawiedliwy a nie kraj zaleceń i rozporządzeń.

P.S.
Tak jak pisałem wcześniej @andy ... gdy ktoś nie chce/nie potrafi porozmawiać na "wyższym poziomie abstrakcji" tylko czepia się każdego sformułowania i trzeba mu tłumaczyć, to z rozmową "wyżej nerek nie podskoczysz, sam pan wisz".